Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összefüggés az általános...

Összefüggés az általános szégyenérzet, és a kiskori neveltetés között?

Figyelt kérdés

Egy-pár hibát amit szüleim neveltetéséről fel tudnék hozni, az az, hogy bármikor, ha szex jött szóba/filmbeni szexjelenet stb.., elképesztően nagy szégyenérzetet éreztem magamban, és legszívesebben csak elmenekültem volna onnan, de az még inkább erősítette volna ezt az érzést, ezért inkább ott maradtan szenvedni


Hasonló érzések fogtak el mikor káromkodós társaságban keveredtem és a szüleim is közel voltak/tv-ben káromkodós filmek stb..

Ugyanez: szégyenérzet, inkább lőjön már le valaki..


Emiatt igyekeztem ezen kritériumok alapján szelektálni a barátaimat: szexről nem beszélünk + nem káromkodunk, hát persze nem volt ilyen ember már a kezdetektől fogva


Persze idővel rájöttem, hogy ez az emberi psziché megtagadása, a kifejezőkészség egyfajta rombolása amit azóta utólag fájdalmasan nehéz visszaépíteni


Most, hogy egyedül élek pont az ellentétét csinálom, káromkodás + nemi dolgokról való megnyilvánulás, főleg egy hasonló gondolkodású - ám jóval szociálisabb -"osztálytársammal" borzasztóan gyerekes stílusban humorkodunk


Merre van a fény az alagút végén, hogyan találjam meg az egyensúlyt,

23/főiskolás?



2017. máj. 22. 02:44
 1/1 szenes43 ***** válasza:

Van egy szint otthon családi berkekben és ha abban nem fér meg a parlagi beszéd vagy a szexhez kapcsolódó utalások,képek közlése a családtagokkal.

Ez minden családban eltérő szintű és csak annak furcsa aki más körülmények közé kerül. Ennek semmi köze a szociozálódáshoz mivel minden közösség képlékeny és alakul. Az egészséges emberi psziché olyan hogy felméri a környezetét és alkalmazkodik de ő maga is hat a környezetére. Gondolom ha elvégzed a főiskolát értelmiséginek fogod magad tartani és bizonyos kulturáltsági szint alá nem fogsz menni.

2017. máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!