Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a jelei a skizofréniának,...

Mik a jelei a skizofréniának, pszichopataságnak?

Figyelt kérdés
Egyre többen mondják nekem azt,hogy lehetséges,hogy skizofrén vagyok,esetleg pszichopata,de én nem értem miért mondják,nem érzékelek semmi olyat magamon ami miatt ezt mondhatnák.Már régebben,(kb.1 éve)voltunk dilidokinál Ő is azt mondta,hogy később kialakulhatnak nálam ilyen dolgok mert elvileg már akkor is annak a jeleit vette észre. Szóval légyszíves valaki mondja már el nekem hogy ez pontosan mi is? 14/L

#pszichopata #skizofrén #magyarázzák el
2017. máj. 24. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

google a barátod:

[link]

2017. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket ne vedd komolyan, a gyerekek, és a kamaszok gyakorta dobálóznak olyan kifejezésekkel, amiket nem ismernek. A skizofrénia inkább felnőttkori mentális betegség, bár van olyan alfaja amely kamaszkorban is előfordul. Leírok neked 1-2 tünetet, amely tipikusan jellemző a legtöbb skizofrénre.

-Hallucinációk (olyan dolgokat hallasz, látsz, tapintasz, érzed a szagát amelyek a valóságban nincsenek ott, ezek amolyan érzékcsalódások)

-Téveszmék. (Irracionális képzelgések, a leggyakoribb eset, mikor egy skizofrén beteg azt hiszi megfigyelik, követik az ürlények, vagy üldözi az FBI)

Hát, figyelj...Ha egyszer skizofrén leszel, akkor nem fogsz tudni túl sok mindent érzékelni. Mármint, a skizofrénia az őrület tetőfoka, legalábbis szerintem. Te egy kellemes bódultságban leszel, olyasmi ez "mintha ébren álmodnál". A skizofrének nem képesek megkülönböztetni a valóságot a képzelettől, és a hallucinációktól. Összemossák a határait ezeknek a dolgoknak. Lehet, hogy fennáll valakinél skizofrénia, de nincs ennek tudatában, nincs betegségtudata. A skizofrénia kihat a társas kapcsolataidra, a viselkedésed ellentmondásos, és groteszk lesz. Nem leszel képes figyelni semmire, és senkire a koncentrációd széthullik, az időérzéked el fog tünni, sokszor elveszted a kapcsolataidat a barátokkal, családdal. A skizofréneknél nem ritka, hogy a saját családtagjaikat sem ismerik fel. Egyébként kérdőjeles, hogy kinek mi számít skizofréniának. Gondolom, a legtöbb visszajelzés a korosztályodtól jött, kevesen ismerik a skizofrénia valódi fogalmát. Összekeverik a disszociatív személyiségzavaral (többszörös személyiség), pedig a kettőnek semmi köze egymáshoz. Egy skizofrénnek sose lesz több személyisége.

A pszichopátiának két nagyobb fajtája ismert. Az egyiket örökölni lehet a szülőktől, a másikat "szerezni". (pszichopátia-szociopátia) Általános tünetei

-Lelkiismeret hiánya (ölhetsz is, neked nem lesz miatta lelkiismeret furdalásod)

-Érzelmi elsivárosodás, szeretet hiánya. A pszichopaták/szociopaták képesek dühöt vagy gyűlöletet érezni valaki iránt, azonban szeretni, és kötődni valakihez nem képesek.

-Manipulatív ösztönök. Elképzelhetetlen sóvárgást és vágyat fogsz érezni az iránt, hogy másokat manipulálj, elnyomj. Ezen kívül agresszió is fellép.

-A pszichopata nem szorong, nem lehet depressziós, se pánikbeteg. Mivel gyakorlatilag nincsenek érzései, se lelkiismerete nem is szorong, neki nincs miért.

A pszichopátia/szociopátia korai tünete gyermekkorban az állatkínzás. Ha öltél, vagy kínoztál már meg szánt szándékkal kutyát, macskát, vagy bármilyen állatot nagy eséllyel szociopata vagy.

A skizofrénia okai ismeretlenek, viszont a szociopátiáé nem. Ha elhanyagoltak a szüleid, bántalmaztak, vertek, vagy valaki szexuálisan bántalmazott, esetleg drogozik/alkoholizál valamelyik szülőd van esély a szociopátiára. Ezen kívül gyanúra ad okot az amnézia. Az egész gyermekkorodra emlékszel? Nem maradtak ki évek, hónapok? Ha egy gyereket traumatizáló esemény ér, gyakran lesz amnéziás, és elfelejti az esemény időpontját, történéseit. Egyébként mondtad hogy jártatok pszichiáternél. Ő nem adott pontos tűneteket a betegségekről, vagy hogy mi alapján állapítja hogy esetleg a későbbiekben skizofrén/szociopata lennél?

14/L

2017. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt mondta hogy a többszöri beszélgetés alapján állapította meg hogy a pszichopataság kezdetleges részét vette rajtam észre.Amikor ellenkeztem és mondtam hogy nincs semmi bajom akkor azt mondta ez is egy ,,tünete,, pedig szerintem tényleg tök normális vagyok.Volt már hogy kisebb koromban megöltem egy cicát,mert gondoltam tök jó buli lesz és igazából azóta is csak mosolygok rajta hogy milyen vicces volt,nem nagyon hat meg az hogy mit csináltam.
2017. máj. 24. 20:32
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem,hogy kiskoromban apukám vert hanyagolni pedig a két nővérem miatt a mai napig hanyagolnak,de ehhez már hozzá szoktam...elbeszélgetek a hangokkal a fejemben.:D
2017. máj. 24. 20:42
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez nem vicces.. Azok a hangok csak kinozzak az embert! Nem lehet toluk megszabadulni, csak 2 modon! Es egy ido utan kivannad magadat a pokolba, mint oket a fejedbe! Az elso modszer: hogy alszol, akkor nen hallod oket. A masodik hogy egy orvossal kiiratsz valmi szart aminek aripiprazol a hatoanyaga, es varod, a hatasat: varhatsz ra legalabb 1 hetig! Aztan kezd "segiteni" ami annyiban merul ki, hogy rosszabb leszel mint egy alvajaro! Nem tudsz tanulni, suliba/meloba jarni, mert napi 20 orat alszol, es nem tudsz felkelni! 1 elonye van, a napi 4 ebren toltott orad alatt nincsenek hallucinacioid es a hangok halkabbak. Baromi rosszul jarsz majd a hangokkal..utalom oket
2017. máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Tényleg hallasz hangokat? Hogyan hallod őket? Úgy, mintha a hátad mögött állnának, és a füled mellett beszélnének, vagy úgy hogy a fejedben vannak?

Ha valaki hangokat hall, akkor vagy skizofrén, vagy disszociatív. A skizofrének nem tudják, hogy kik beszélnek hozzájuk. A disszociatívokhoz a különböző személyiségek beszélnek, bár ők többnyire nem bántani akarnak, hanem segíteni. A tüneteid alapján inkább disszociatívnak tippelnélek, vagy szociopatának. Bár, nem vagyok orvos.

Ha zavarnak a hangok, akkor menj el orvoshoz. Amennyiben skizofrén vagy, megkezdődik a terápia, valószínü gyógyszeres terápia. Ha disszociatív vagy...akkor sajnos nem lehet vele mit kezdeni. A skizofrénia tudatzavar, a másik meg személyiségzavar. Sajnos az utóbbira nem létezik gyógyszer, se gyógymód. Viszont, tényleg menjetek el pszichiáterhez, ez nagyon komoly dolog.

2017. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A hangok a fejemben vannak. Viszont nem bántanak és még nem is zavarnak...van egy szegecses,hegyes karkötőm az minden nap rajtam van...van olyan hogy azt mondják hogy valakibe akire haragszok nyuglttan szurjam bele nem lesz semmi baja. Volt már hogy megtettem de arra az idöszakra nem is emlékszem...onnan tudtam meg hogy megtettem,hogy a lány megkérdezte miért csináltam. Az egyébként nagy baj hogy nincs miatta bűntudatom? Sőt elvileg mé nevettem is rajta. De ilyen időkimaradás sokszor van...ma is volt. Az egyik órán elbambultam és mire feleszméltem már a következő órán volta. Nemtudom hogy kerültem át oda és azt sem hogy mi törént abban a 30 percben.

A szüleim mimt mondtam a 2 nővéremmel foglalkozik nem érdekli őket hogy mi van velem,mit csinálok. Ìgy nincsen senki aki elvihetne orvoshoz.

2017. máj. 25. 17:01
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
és ezeket csak most találod ki? XD
2017. máj. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Nem, nem vagy se pszichopata, se skizofrén. Szerintem van egy másik személyiséged, és ő okozza az időkiesést, és az összes többi ilyen dolgot. Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy nemrég alakult ki, maximum 4 éve. Ez onnan gondolom, hogy az összes disszociatív a másik személyiség létrejötte után nem tudja őt irányítani, és nincs meg a kapcsolat se eleinte, nem érti hogy került idegen helyekre...Bár, nálatok már megvan a kapcsolat, ha tud hozzád beszélni, és hallod amit monnd. Mindenképp érdemes lenne elmenned pszichiáterhez. Nem fog tudni túl sok mindent kezdeni, de felállítja a pontos diagnózist, és ő meg tudná mondani, hogy pontosan hány személyiséged van.

A személyiségektől nem kell félni, jó társaság, és barát is lehet egyben. Az elvesztett idővel nem tudom, hogy jelenlegi helyzetedben mit tudnál csinálni, a legtöbb disszociatívnak az idő haladtával ritkulnak, majd elmúlnak az emlékezetkiesések, és pontosan tudja, hogy mit csinálnak a többiek. Sok esetben egy személyiség csak akkor veszi át az irányítást, ha szeretne valamit csinálni, vagy olyan tevékenység folyik, ami őt érdekli, vagy ért hozzá. Teszem azt, ha egy személyiséget érdekel a matematika világa, akkor nagy eséllyel ő fog helyetted tanórára menni. Például a karkötős helyzetben is csak neked akart segíteni, a maga módján.

2017. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

1. Nem nem most találom ki.

2. De van olyan amikor tudom egyik este lefekszek akkor még teljesen magam vagyok. Aztán másnap amikor felkelek akkor azt veszem észre hogy totál rossz kedvem van,szomorú vagyok és nincs kedvem mé élni sem. Szóval néha van olyan hohy tudatában vagyok annak hogy most megint más vagyok. De ez nagyon ritka.

2017. máj. 26. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!