Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok mentális beteg...

Miért akarok mentális beteg lenni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy furán hangzik, de egyszer úgy kipróbálnám milyen pl. Személyiség zavarosnak lenni és érezni, hogy sosem vagyok egyedül, mert mindig van valaki rajtam kívül a fejemben, vagy elveszteni az empátiámat és a sajnálatomat mások iránt, hogy pszichopatává váljak. Kíváncsi vagyok milyen lehet, hogy egy cselekvést nem vagyok képes véghezvinni, álmatlanul forgolódni az ágyban és csak gondolkodni betegesen pesszimista dolgokon a depresszió miatt

2017. máj. 28. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már most sincs rendben veled minden.


Ne így akarj nem "hétköznapi életet" élni.


Egyébként én is gondolkoztam azon, hogy egy ilyen ember ágyában mi zajlik, mint sokan másik is, de nem akarnám saját magamon megtapasztalni.

2017. máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
* mások
2017. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet, de szerintem nagyon érdekes lenne:)
2017. máj. 28. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Vigyázz, hogy mit kívánsz, mert teljesülhet!
2017. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Neked aztán fogalmad sincs,hogy miről beszélsz lol :D
2017. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
menj ki élj egyedül egy idegen országban ahol mindenki leszar, sztem kiváló gyógymód a depresszió kezelésére, és az ilyen "álvágyak" gyógyítására
2017. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Antiszociális hisztéria

Skizofrénia

Szociopátia.. Mikor reggel meztelen véres avarban ébredsz, mert éjjel mentális zavarba vonyítottál a teliholdra....

2017. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is átérzeném milyen skizofrénnek lenni (bár a tünetek szerint amiket olvastam az vagyok), bordline-nak, schizotypal-nak lenni
2017. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
75%

Te totál beteg vagy! Ha ilyeneket kívánsz, akkor máris valami komoly baj van a fejedben! Tudod mit? Legyél beteg!

Én depressziós vagyok és pánikbeteg. Őszintén mondom, hogy semmi jó nincs benne. Az ember úgy érzi, hogy totál egyedül van és már csak az öngyilkosság a kiút, mert értelmetlen a létezése és teher mindenki számára. De ha te ezt akarod, akkor kívánom neked, hogy legyen benne részed jó sokáig!

2018. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Hali, itt egy másik beteg, elég sokszínű. 19/F Több helyen kezeltek már, ehhez mérten kaptam diagnózist. Van itt olyan, hogy borderline, vagy nárcisztikus személyiségzavar, de utóbbi kevésbé valószínű, alkalmazkodási zavar, depresszió... Na már most... Betegnek lenni érdekes, de kifejezetten pocsék. A személyiségzavar megváltoztatja a világ észlelését és a viselkedést, ami társadalmi elkülönüléshez, megvetéshez, undorhoz, gyűlölethez vezet bizonyos emberek esetében, ami miatt felerősödik a depresszió és meg akarsz halni. Olyanokat teszel, vagy mondasz, amit később megbánsz és szégyellsz. A kapcsolataidat nem tudod megfelelően kezelni. A gondolataidat, elképzeléseidet csak kevesen fogják érteni, akár teljesen félreértik. Gyakran érzed úgy, hogy elárultak, bántanak, túl nagy teher nehezedik rád amiatt, amin te nem tudsz változtatni... Ezen kívül persze, érdekes, más vagy, a személyiségzavaroknak is lehet jó oldala, mint átlag fölötti intelligencia, nagyobb empátia, könnyebben tudsz segíteni másokon, ha magadon nem is... De teljesen elfelejted, milyen normálisnak lenni és te sem fogod megérteni a többiek érzéseit. Nem éri meg... de ne aggódj, nincs éles határ ép és beteg elme között, ha ilyen gondolataid vannak, az már gyanakvásra adhat okot, feltehetően a kíváncsiságod nem egészséges (nem tudom, hány éves vagy, de talán nálam fiatalabb, nem lepne meg). Bárhogy is, ha a képzelgéseidet folytatod, orvoshoz fordulhatnál, ártani nem ártana. Nem fogok diagnózist tippelgetni, majd írsz, ha ennél többet akarsz tudni róla, vagy orvoshoz mész. Skizofrénnek lenni amúgy még ennél is pocsékabb, az antiszociális személyiségzavar meg... hát érdekes egy betegség, de a pszichopata összességében magának árt a legtöbbet, még ha nehéz is elképzelni. A kudarcot, meg az álmatlanságot meg már biztos megtapasztaltad te is, pont ugyan az, csak lényegesen több. A fejedben meg nem valószínű, hogy bárki lesz, suttogást hallhatsz, láthatsz fura dolgokat, de félelmetes lesz, vagy csak leszarod. Ami kimaxolta a parafaktort: egyszer egy skizofrén srác azt hitte, hogy gondolatokat rakok a fejébe, ő azt hitte, hogy sárkány vagyok, ő pedig kiválasztott. Semmi más nincs az ilyen ember fejében, csak zavar. Mint amikor félre értesz egy filmet, csak nagyon-nagyon durván...


Őszintén remélem, hogy ennyi infó elég számodra, nem csak sablonos dolgokat mondtam, próbáltam átadni a lényeget. Ha talán el is ijesztettelek, az talán még jobb. A saját érdekedben próbálj meg normálisan élni, én nem így tettem és... láthatod, miről beszélek... Sok szerencsét, ha egyáltalán van mihez kívánni!

2018. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!