Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség vagy hormonzavar?

Pánikbetegség vagy hormonzavar?

Figyelt kérdés
Régebben mikor a pánikbetegség kezdödött a szokásos tünetekkel az orvos elküldött pajzsmirigy vizsgálatra ahol a fö mirigy szerint ok minden,de az általa irányitott hormon tulmüködést mutatott.
2010. máj. 17. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Na ez valahogy nem stimm orvosilag:-) Ha a pajzsmirigyed túl sok hormont terhel, azt szabályozni kell. Többek között ez a probléma okozhat pánikszerű tüneteket, melyek az alapbetegség rendezésével meg fognak szűnni.
2010. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ez egyszerű, komolyan mondom időnként nem értem az orvosok logikáját, végigjáratják az emberrel az összes osztályt, csak épp az első lépcsőfokot hagyják ki.

Szóval: ha előjön és beveszel egy 0,25-ös frontint, elmúlik vagy nem? Ez egyértelműen eldönti a kérdésedet. (Persze, ha nem múlik el tőle, akkor majd fel lehet tenni egy másik kérdést, de a fentit akkor is el lehet vele dönteni)

2010. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Velem is pont hasonló volt, ezért sejtem, hogy miért küldött el a doki pajzsmirigy vizsgálatra.

Nálam a szorongás úgy kezdődött, hogy izzadtam, hideg-meleg rázott, szapora szívverés (tehát magas pulzus) stb. Ezek mind lehetnek a pajzsmirigy rossz működésének a tünetei is. Nyilván ezért gondolt erre, bár azt nem értem, hogy miért egyből fizikális dolgokra kell gondolni, és miért nem jön szóba a pszichés betegség.

Na mindegy, nálam ezt rögtön kizárták, mert előtte voltam pajzsmirigy vizsgálaton, és jó lett az eredmény. Aztán kiderült, hogy egy gyógyszer elhagyása miatt voltak pániktüneteim, de szerencsére már elmúltak.

2010. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!