Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkalmaznak mély altatást...

Alkalmaznak mély altatást pszichiátrián?

Figyelt kérdés
Tartanak bárkit mély altatásban pszichiátrián heteken keresztül? Létezik ilyen kezelési módszer?

2017. máj. 30. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Altatás a műtökben és balesetben súlyosan sérülteknél.

2017. máj. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mit érnének el vele?

De sajnos még hipnotikus transzot is ritkán alkalmaznak, nem bevett módszer a pszichiátriában, pedig nagyon hatékony - de Freudnak személy szerint nem tetszett...

2017. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem mert nekem ezt mesélte valaki, hogy heteken át altatták a pszichiátrián.

Én nem hittem neki mert én is úgy tudtam, hogy ilyesmi nem létezik.


Erre ő düh rohamot kapott és szidalmazni kezdett engem, hogy miért kérdőjelezem meg. Azóta nem hallottam róla. Gondolom ez már így is marad.

Engem meg nagyon bántott, hogy talán nagy hibát követtem el és miért kérdeztem vissza a dologra. Talán mégis igazat mondott volna? Köszönöm, hogy megerősítettetek abban, amit amúgy is sejtettem: nem mondott igazat.

Nem értem miért talál ki valaki ilyet. :-(

Talán jobb is ha nem barátkozom ilyenekkel. Tényleg hálás vagyok, hogy ezt letisztáztátok nekem!

2017. máj. 30. 10:51
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
"Nem értem miért talál ki valaki ilyet. :-(" - talán azért, mert pszichiátriai kezelésre szorul...?
2017. máj. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen, most már én is így gondolom. :-)
2017. máj. 30. 10:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok koktélt kapott, persze hogy átaludt 1 hetet.
2017. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az 60 éves hölgy, aki ezt mondta nekem, így fogalmazott szó szerint:

"26 napig mély altatásban tartottak a pszichiátrián"


Tehát nem arról van szó, hogy aluszékony lett a nyugtatóktól és 1 hétig aludt.

Ő azt mondta, hogy altatásban tartották. Van tehát különbség. Ezért kérdeztem.

2017. máj. 30. 11:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem fogalmazott pontosan. Mély altatást hetekig csak az intenzív osztályon csinálnak. De olyan lehetett, hogy dúsan begyógyszerezték, amitől állandóan aludt, és csak órákig volt ébren, akkor is alig.Ezt ő érezhette mély altatásnak, de ez nem az. Ez a szedálás.
2017. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 acelsziv ***** válasza:

Alkalmazták - és talán alkalmazzák is a mai napig, hogy az áldozatokat - szándékosan nem pácienst írok- pszichiátriai drogokkal mély kómaszerű álomba kábították és az altatás alatt többször elektrosokkolták őket.

Ez több tucat ember halálához vezetett csak Ausztráliában ahol be is tiltották ezt a förtelmet utána. De a világ számos pontján még nem...

2017. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!