Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátrián hogy néz ki...

A pszichiátrián hogy néz ki az elkülönítő ahova zárják a betegeket?

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A zártosztályra gondolsz? Ugyanúgy, mint bármelyik másik kórházi osztály, csak zárható ajtóval különítik el, rácsok vannak az ablakán, és folyamatosan van két nővér meg két markos férfi az osztályon. A beengedés kártyával/kulccsal történik, és nyilván a személyzet szeme láttára.
2017. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Zárt osztályra gondolsz?

Láttam ilyent, egy ismerősöm került oda pár éve. Konkrétan a Nyírő kórházról tudok nyilatkozni, de gondolom, máshol is hasonló a helyzet.


Több szoba van. Ajtó nincs sehol, csak a mellékhelyiségben, amin nincs kilincs és nyilván nem lehet bezárni. Az osztály ajtaján belülről szintén nincs kilincs, csak kulccsal nyitható. Az egyes hálófülkék be vannak kamerázva.

Középen egy nagy asztal, ahol lehet étkezni. Telefon, újság, könyv, SEMMI nem lehet a betegeknél.

Ápolók a nikotin hiányosokkal kegyesek voltak, elvileg tilos, de 2 óránként osztottak nekik cigit, ha rokon vitt be.

AMint odakerül valaki, ha jól tudom, 1 napon belül egy bizottság elé kell járulnia, akik eldöntik, hogy valóban oka van-e a szabadságkorlátozásnak, vagyis a zárt osztályon tartásnak.

Teletömnek nyugtatókkal, mert ott aztán van mindenféle ember, hogy ne balhézzanak.

Az állapotod javulása szerint pár nap vagy pár hét után nyílt osztályra raknak, és ott folytatódik a kezelésed, ami már nyilván önkéntes, ha te is akarod.

2017. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen a zárt osztályra gondoltam.

Az elkülönítő alatt azt értettem, hogy amikor valaki elkezd dühöngeni akkor a többiektől félreeső helységbe zárják és ott tartják amíg le nem csillapodik, nem a gumiszobára gondolok.

2017. jan. 29. 13:28
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ilyet én nem láttam, nincs erre lehetőség, és igazából nem is kell a modern gyógyszerek mellett. Ha nagyon muszáj, akkor maximum lekötik a beteget egy-két órára.
2017. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem.

A modern gyógyszereket hogy érted?

2017. jan. 29. 13:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kap 1 koktélt és kész, ez a modern gyógyszer. Lefogja pár ember, a másik már szúrja is neki be. Nincs szükség dühöngőre, se szobára se emberre. Én is láttam, hogy lekötözik az embert, akik amúgy teljesen le vannak szedálva.
2017. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért kötik le ha már telerakták nyugtatóval?
2017. jan. 29. 22:17
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az elkülönítő alatt azt értettem, hogy amikor valaki elkezd dühöngeni akkor a többiektől félreeső helységbe zárják és ott tartják amíg le nem csillapodik, nem a gumiszobára gondolok."


NINCS gumi szoba. Annyi nyugtatót raknak a 120 kilós páciensbe, hogy 3 napra kiütik.

2017. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Max. addig kötik le az örjöngő embert, míg beadják a szurit. Kezes bárány lesz belőle, aki napokig alszik.
2017. jan. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Ez azért durva, nem igazán tűnik terápiás jellegűnek a kezelés.

A lekötözést azt klasszikus értelemben kell venni vagy valami speciálisabb megoldást képzeljek el...?

2017. jan. 30. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!