Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan süketítsem meg magam...

Hogyan süketítsem meg magam fájdalommentesen?

Figyelt kérdés

Bár kétlem, hogy van fájdalommentes, de mégis, hátha...


Talán ez az egyetlen megoldás, hogy nyugodtan tudjak végre aludni. Lássuk be, ha nem tudok aludni, akkor így is úgy is belehülyülök (ugyebár ismerjük a kísérletek sztorijait).


(Akit nagyon érdekel a sztori: szóltam a szomszédnak, csináljon valamit a kutyával, este 10-től reggel 6-ig zárja be, vagy adjon neki nyugtatót, vagy akármi.

A füldugó nem használ, ugyebár az sem fed el minden zajt.

Szobát cserélni nem tudok senkivel a családból, mert akkor valaki más nem tud majd aludni.

Délután próbáltam aludni, hogy amikor éjjel ugat, kompenzáljam a kiesett órákat, de abszolút ég és föld a különbség nappali és éjszakai alvás között [persze ezt eddig is tudtam], ráadásul van, hogy elalszom mondjuk egy órakörül hajnalban és 3-4 körül megint ugatja a semmit, mert csak áll a lépcsőjükön és ugat-ugat-ugat-ugat, nem szalad a kerítéshez, más kutya nem ugat, szóval a semmit ugatja.

Nem igaz, hogy a szomszédot nem zavarja az a dög, és nem igaz, hogy ha ugat a kutya, akkor nem képes kimenni, hogy elhallgattassa.

Ha kinyírom a kutyát, börtönbe kerülök.)


Nincs más megoldás, mintsem önmagamban tegyek kárt. Öngyilkosság nem jöhet szóba, szeretek élni. Gyógyszereket (altatókat) szintén kizárt, hogy szedjek. Persze a hallásommal is sokat veszítenék, de talán bármi máshoz képest a legkevesebbet. Nem bírom tovább...



2017. máj. 31. 19:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem csak hiszti, körbe vagyunk véve pulikkal, id.óta mind, megállás nélkül ugatnak még a saját gazdájukat is megugatják. Emellett a párom horkol is. Én meg kb. a 200 méterre lévő szöcskeugrást is hallom oylan jó a hallásom, viszont a füldugó használ. Szerintem csak lusta vagy ezt kipróbálni, mert miért is te szenvedj a szomszéd h.lyesége miatt.. beleőrülhetsz, ez akkor sem lesz igazságos
2017. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A füldugónak csak a fül egy részén van hatása,méghozzá a járatban (úgymond). Csakhogy a fül környékén a koponyát érő zajok is beszűrődnek. (Vagy hogy is mondjam.) Érted már, mi a baj? Mindegy, megiszok két kávét, mert lassan újra vakogni fog, és akkor legalább álmos ne legyek... Holnap újra megpróbálkozom felhívni a jegyzőt, elmegyek az önkormányzatra, megbeszélem vele, mi van, aztán jöjjön, aminek jönnie kell. De valami úgyis lesz. Ha mást nem, akkor a kérdésemben szereplő dolog. Kivagyok teljesen, higgyétek el, ez nem játék... az alváshiány felzabálja az embert.
2017. máj. 31. 20:02
 13/17 anonim ***** válasza:
A viasz füldugót próbáltad már? pl. Ohropax Classic-ot
2017. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor ez idegi dolog lesz, ami akkor sem fog elmúlni ha nem ugat az a kutya, mert ilyenkor találsz magadnak más zajforrást. Ugyanez volt velem a másik albérletben amíg nem használtam füldugót, ha az ember idegbeteggé válik, minden egyes zajra túlérzékeny lesz és hergeli magát, ami miatt persze lehetetlen aludni.
2017. máj. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Előzőhöz:


Ez tényleg így van. Amikor kivoltam és kialvatlan , a tőlünk messzebb lévő út zaját úgy érzékeltem ,mintha az autók a párnám alatt közlekedtek volna. A saját kutyánk minden vakkantására felébredtem. Amióta ez rendeződött, meglepődve hallom a többi családtagtól, hogy már megint egész éjjel ugatott.

2017. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Csendháborításért a rendőrségen fel lehet jelenteni, van rá jogszabály és a rendőrnek kötelessége kimenni és annak a debi.l kutya tulajdonosnak szólnia, hogy halgattassa el a kutyáját. Vagy még azt is meg tudod csinálni, hogy névtelenül írsz egy levelet neki, ha nem tesz valamit a kutyája éjszakai ugatása ellene, meg lesz véletlen betegítve a szeretett kutyája, úgyhogy sűrgősen csináljon valamit, mert ha e miatt a te egészséged, életed fog elbaxóni, akkor sajnos a kutyája élete is bajba kerül. Ha névtelenül írod, akkor nem tud mit tenni. Persze érdemes a jogi dolgoknak utánna nézni, de ez így nonszensz, hogy ne tudjál éjjel aludni.
2017. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ameddig valami konkrétum lesz az önkormányzattól, addig szerintem a legegyszerűbb, ha átmész egy haverodhoz/nagymamához/másik szobában matracon csicsikálni. A füldugókból benevezhetsz egy drágábbra, de ezek egyszerűbb megoldások. Aludnod tényleg kell.
2017. jún. 6. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!