Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az baj, ha a disszociatív...

Az baj, ha a disszociatív elmezavaromban jól érzem magam és nem akarok "meggyógyulni"?

Figyelt kérdés

#gyógyulás #disszociatív #elmezavar #disszociatív elmezavar
2017. jún. 5. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
Rövid távon nem baj. Hosszú távon pedig azért az, mert így nem fogsz tudni dolgozni, családot alapítani, stb.
2017. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mik a tünetei? Mivel jár ez?
2017. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki a dolog, hogy férfi vagyok és él bennem egy nő. Akkor jön elő, ha egyedül vagyok, de rendszeresen megjelenik lefekvés előtt és ébredés után is. Ilyenkor beszél hozzám és én is beszélek hozzá. Vannak pillanatok, amikor egyedül vagyok itthon és olyankor teljesen kiesnek órák, mert ő van előtérben, de általában tudunk egymás dolgairól. Depressziós vagyok és életem során már többször is eljutottam arra a pontra, hogy komolyan fontolgassam az öngyilkosságot. Már több, mint tíz éve rejtegetem a létezését mások elől, eddig sikeresen, ezért is gondoltam, hogy tudnám folytatni így az életünket. Nincsenek random váltások, csak akkor kerül a felszínre, ha egyedül vagyok. A szexuális életemet viszont uralja, ezért nehezen mennek a dolgok az ágyban. Nem veti meg a nőkkel való közösülést, de idegennek érzi és neki sokszor kimarad valami. Nem mer tükörbe nézni, mert tudja, hogy nem magát látja, van, hogy meg is ijed ettől. Olyan zenét hallgat, amit én nem szeretek és fordítva. Amikor ő van felül, nőiesen mozog a testünk például összezárt lábak, ülve pisilés stb.
2017. jún. 5. 16:42
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. A legtöbb disszociativot nem zavarja a többiek létezése, már ha tudnak egymásról. A tévhitekkel ellentétben a többszörös személyiség nem egyenlő a gyilkossággal, vagy a vadsággal, viszont léteznek agressziv alterek. Egyébként kiváló barát, és társ lehet belőle, sok mindenben tud segiteni. A gondot csak az jelenti, hogy a nő tudatában van azzal, hogy te is ott vagy, de ezt nem akarja elfogadni. Ő egy nő, és összezavarodik, ha a tükörben egy férfitestet lát, és ezért nem szeret tükörbe nézni. Lehet, hogy egy másik személyiség, de ha nőnemű akkor úgy is fog viselkedni. Keresztbe tett lábak, kihúzott váll, csipő ringatása járás közben, illetve a gesztusai, beszéde, és hangszine is más. Az emlékezetkieséseiddel nem tudom, hogy mit tudnál csinálni...Bár, ha csak akkor vált, amikor egyedül vagy, akkor a váltás alatt se fog emberek közelébe menni. Furcsa ez egy kicsit, a legtöbb esetben a személyiségeket nem érdekli, hogy mikor, hol váltanak. Szerintem ez a nő rád van tekintettel ilyen szinten, és valószinü tudja hogy titkolni szeretnéd őt, és ezért véletlenül se megy mások közelébe amikor ő irányit. Kivéve persze a szexuális életet. Egy érdekességet mondok neked, de ha ez a nő tud hozzád beszélni, akkor azt látja, amit csinálsz. Tehát, ha beszélgettek az utcán, akkor ő is ugyanazt az utcaképet látja közbe. A gontolataidat nem érzékeli, de ugyanazt látja amit te. Mint már fentebb irtam a legtöbb személyiség kiváló segitőtárs lehet az életben. Sok dolog van, amihez te jobban értesz, mint ő, és ez forditva. Te nem szeretsz számolgatni, és papirmunkát végezni, de őt ez a dolog érdekli, és megcsinálja helyetted, segit neked. Legalábbis ez van normális esetben. Egy idő után az összes disszociativ képes beszélni a személyiségekhez, ez azt jelenti, hogy megvan köztetek a megfelelő kapcsolat. Mindketten tudtok a másikról, és elfogadjátok egymást. Nálatok az utóbbival van gond. A nő nem akar szembesülni veled, leginkább azzal, hogy te férfi vagy. Zavarja ha a tükörbe nézve egy férfit lát magával szemben, holott ő egy nő. Próbál téged néha kizárni azzal, hogy olyan zenéket hallgat amiket te nem szeretsz, vagy olyan tevékenységet végez amit szintén nem szeretsz. Valahogyan azonban mégis elfogad téged, és tudja hogy rejtegeted mások szeme elől, ezért hozzád igazodva csak akkor irányit ha egyedül vagy, vagy épp "akciózol". A többszörös személyiséggel nincs semmi baj, sok jó dolog van benne. Akármikor kikérheted a másik tanácsát, vagy segitségét, és ha magányosan érzed magad, tudsz vele társalogni. Negativ dolog az agressziv alterek jelenléte, de neked nincs ilyened, igy ez téged szerencsére nem érint :) Egy másik fontos dolog...Ez a nő nem véletlen került az életedbe. Egy gyerekkori trauma, túl magas stresszszint miatt "született" meg. Valószinü nem is emlékszel rá, a disszociativ amnézia miatt, vagy amiatt mert a trauma csecsemőkorodban ért. Érdemes lenne terápiás foglalkozásra járnod, hogy tudjanak veled beszélni ezekről. Pszichiáterhez csak utolsó mentsvárként menj, inkább pszichológushoz fordulj. Egyik sem tud meggyógyitani, vagy eltüntetni a nőt, de talán sikerülne a megfelelő összhang, hogy a nő elfogadjon, leginkább a nemiségedet.
2017. jún. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem is igaz, hogy nem fogadom el. Én tökre megértem, hogy ő férfi és ezért férfi testünk van. Csak szeretnék érvényesülni én is, mert nagyon furcsa érzés, mikor egy másik nő nyög alattam. Nagyon idegen az egész, én jobban szeretem a férfiakat.

Mióta hosszú hajunk van, jobban el tudom fogadni a kinézetünket, tetszik, ahogy dobálja a sörényét, amikor meg én vagyok fenn, át tudom alakítani igazi női frizurává.

És nem megyünk pszichológushoz :P, nem akarom, hogy hülyének nézzék. Mindenféle kínos kérdésre kellene válaszolnunk és én ezt nem akarom.

2017. jún. 6. 08:29
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Értem :) De amúgy nem is baj ez. A lényeg hogy te/ti jól érezzétek magatokat, bár nekem is furcsa lenne, ha egy nővel kéne szexuális kapcsolatot létesítenem (mégha férfi testem lenne is)...Groteszk. A pszichológusos dolog nem parancs volt, ti döntitek el hogy mit szeretnétek csinálni az elkövetkezendő időbe :) Mindenesetre sok szerencsét.
2017. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 skorpio24 válasza:

Szerintem, hogy az alap kérdésre válaszoljak.

Abszolút nem baj. Ha jól kijöttök egymással akkor szerintem kimondottan jó. Nem mindíg muszály "normálisnak" lenni. Ez tesz titeket egyedivé. Egyszerűen meg kell tanulnitok együtt élni és onnantól minden rendben. De ez csak ez én véleményem. Igazából csak egymás között kell ezt megbeszélnetek hisz a ti életetek.

2017. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Ilyenből ki lehet gyógyulni?
2017. jún. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem a "jól érzem magam" nem fér össze a depresszióval, az öngyilkos gondolatokkal,a szexuális problémákkal,és egyéb gondokkal,amiket leírtál.Kérj segítséget szakembertől.
2017. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
öngyilkos gondolatom már nincs, a depresszió meg kifejezetten hasznos számomra, mert ez az erős érzés támogatja a művészetemet, de a szexuális problémáktól tényleg jó lenne megszabadulni, azzal tud egyáltalán valamit kezdeni a pszichológus?
2017. jún. 7. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!