Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szüleim azt mondják, hogy...

A szüleim azt mondják, hogy menjek el pszichológushoz, de én nem akarok, pedig tudom, hogy el kéne mennem. Ha elmegyek, mégis mire számítsak milyen lesz?

Figyelt kérdés
2017. máj. 1. 17:06
 1/7 anonim válasza:
Ha nem irod le miert kellene elmenned nemis fogsz ertelmes valaszt kapni:/amugy ott csak elbeszelgetnek eled rosszabb esetben nyugtatok vagy bent tartanak par honapig
2017. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Problémától függetlenül, egyáltalán ne tarts tőle! Tőlünk nyugatabbra már mindenki megbeszéli a gondjait, elakadásait, stb. egy szakemberrel, csak nálunk ekkora dolog ez... :) Én voltam már pszichológusnál, csupán azért, mert úgy éreztem, egy helyben topogok, plusz voltak önértékelési problémáim is. Beszélgetni fogtok. Ő teljesen egyszerű kérdéseket tesz fel, te pedig mondod, ami eszedbe jut és a szíved nyomja. Aztán megint kérdez. Egyszer csak, olyat fog kérdezni, vagy te magad, olyan dolgot fogsz mondani, hogy HOPPÁ, basszus, ez meg ezért van? Lesznek nagy rádöbbenések, kiderülnek a miértek, és ezáltal megoldódnak a gondok is. A pszichológus nem erőszakosan vájkál a fejedben, ártalmatlan és nagyon hasznos dolog!

Ha meg elmész, és véletlenül nem érzed úgy, hogy azzal az emberrel szeretnéd megbeszélni, akkor keresel egy másikat. Sokan vannak. :)

2017. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ló**t tartanak bent! Első, ne válaszolj, maradj te csak a kérdéseknél!

Mire számíts, milyen lesz? Jó! Kibeszéled magad, megértenek. Nem értem, mi az ellenérv.

2017. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csupán csak azért nem szeretnék elmenni,mert nem akarom egy idegen embernek kitárni az életemet.
2017. máj. 1. 17:33
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Akkor ne menj, ha nincs meg benned a kellő elhatározás, hogy változz, akkor a szakembertől sem kell csodát várni.
2017. máj. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan tartanak attól, hogy magánügyekről beszéljenek egy idegennek. Én úgy tapasztaltam, egy idegennek (ha végre ráveszi magát az ember) fényévekkel jobb. Ő nem tud rólad semmit, nem ismer, nincsenek előítéletei, és nem is ítélkezik, bármit mondhatsz. Nem az a dolga, hogy elítéljen, ő egy szakember. Mint ilyen, ő direkt távol is tartja magát attól, hogy érzelmileg belefolyjon a dologba. A munkáját végzi, és ennyi. Nem rajtad fog csámcsogni hazafelé, otthon, meg a következő napon. Ő kívülálló, és még titoktartó is. Ennél jobb embernek nem tudnál mesélni. (És pont azért tudja tökéletesen látni a helyzeted kívülről, mert szakmai szemmel figyel.) Mindenképp próbáld ki, hidd el, megkönnyebbülsz majd! :)
2017. máj. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az az idegen az egy szakember. Nem kukkol, nem kíváncsiskodik, hanem segít a problémáid megoldásában. És meg is lehet szeretni, mert abban az egy órában teljes figyelmét neked szenteli, de nem kioktatóan, mint egy szülő, hanem elfogadva, csak kérdezve, figyelmet felhívva új szempontokra. Mindenképpen megéri, jobb lesz a kapcsolatod a szüleiddel, a világgal, önmagaddal.
2017. máj. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!