Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan juthatok ki egyedul a...

Hogyan juthatok ki egyedul a depressziobol?

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 22:06
 1/7 anonim válasza:
Egyetlen megoldás van rá. Ha változtatsz az életeden. Beszeldd meg azzal a személlyel akiben a legjobban bízol! (A megértés és az együttérzés nagyon sokat tud segíteni)
2017. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Egyedül valószínűleg sehogy. A Depresszió elég súlyos betegség. Legtöbben antidepresszánssal jutnak rajta túl, hatásos lehet több terápia is, de egy igazi depressziót nem fog sz fejben legyőzni, legalábbis én ilyenről még nem hallottam. Lehet próbálkozni még gyógynövényekkel, azokból is van olyan ami antidepresszáns hatású. Ha valamilyen élethelyzet okozza, ott még olyan lehet, ha javul akkor depresszió is javulhat. Sajna antidepresszánsra jó rá fogsz szokni, de még mindig jobb mint a depresszió, és az se biztos elsőre eltalálják a gyógyszer és még az is lehet rozszabul leszel. A depresszió az komoly betegség.
2017. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szenes43 ***** válasza:
82%

Mindenek előtt jó lenne tudni hogy ki állította fel a diagnózist hogy te depressziós vagy. Amennyiben ezt pszichiáter diagnosztizálta akkor el kellett mondania hogy ez egy betegség és gyógyszerekkel és terápiával élhető,cselekvő emberként élhetsz bárkivel egyenértékűként.

Néz utána itt a neten de nagyjából az agy bizonyos területeinek a hiányos vagy akadozó kommunikációs problémái a kiváltó ok. Ez lehet öröklésből eredendő gyengébb idegi terhelhetőség de a mindennapok tartós problémái inkább okolhatók.

2017. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért akarsz egyedül? Mikor kaphatnál szakszerű segítséget egy pszichátertől és pszichológustól.
2017. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék másokat a gondjaimmal terhelni.
2017. jún. 8. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló igazat írt. A súlyos depresszió nem javul magától,pszichiáter,és gyógyszer kell,nem nyugtató,hanem antidepresszáns,attól,ha sikerül eltalálni, a depresszió elmúlik.Nekem is elmúlt,pedig sokáig-évtizedekig- szenvedtem,hol jobban voltam,hol rosszabbul.

Enyhébb esetekben a különböző terápiák is segítenek,vagy életmódváltás,sok mozgás,jó társaság,ilyenek.

2017. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 3. válasz is hibátlan.
2017. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!