Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan törjek ki a depresszióból?

Hogyan törjek ki a depresszióból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Egy 14 éves fiú vagyok,aki dadog,nem tud focizni,nincs szinte semmi tehetsége,de én elhiszem,hogy elmúlik.Magyarországon a suliban nagyon kicsit jobban érzem magam mint külföldön,németországban.Ott a suli nagyon rossz.Ok nélkül bántanak,ütögetnek,nincs barátom,szégyenkeznem kell pl csoport munkánál,mert nincs kivel dolgozzak.A szüleim nem engedik,hogy rosszul viselkedjek,hogy végre kitörjek innen.Ha úgy lenne,nem dadognék,lenne önbizalmam,nem lennék depressziós.Egyszer kimentünk németbe,és 3 évig szenvedtem a suli végett.2 hónapra hazajöttünk magyarországra.Addig sokkal kiegyensúlyozottabb voltam,alig dadogtam,volt barátom,nagyon kicsi probléma (max a felzárkózás)

Aztán felmerült az,hogy vissza megyünk németbe,a jobb kereset miatt.Én már itt attól a perctől kezdve dadogtam,depis lettem,minden napom,órám,percem problémává vált.

Aztán mondták a szüleim:

Csak 2 hónapra megyünk ki,nem kell suliba járnod,magámtanuló leszel a magyar iskolában.

Aztán addig fajult a dolog,hogy kimentünk 4 hónapra,de addig nem jártam suliba,mert készülnöm kellett a felvételire,vizsga,nyelvvizsga stb...

Ez idő alatt,odáig jutottunk,hogy először azt mondták:

Menj el suliba,mert muszáj,de nem muszáj tanulnod,csak ülj az órán.Utánnna:

Tanulj kicsit,hogy ne viselkedj rosszul csak tanulj.És végül:Nem érdekel,hogy mit csinálsz,ha tanulsz tanulsz ha nem,nem.

A te jövőd,hülyéknek is kell lenni.

Nagyon le vagyok törve.Állítólag,ha bántanak a suliban,elintézik,hogy ne bántsanak,de ki tudja,hogy meg fogják-e ezt is szegni,mint az előzőeket...

Szerintetek mit tegyek,hogy végre felhőtlen gyermekkorom legyen,és ne szenvedjek ennyit?Abba akarom hagyni a dadogást...

Mit kéne tennem?



2017. febr. 12. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt mondom, de agyerekkorról már lekéstél. Most már ebbe a felnőttség felé vezető fázisba kellene lépned. Elkezdeni kitalálni magad. Gyakorolni a bátorság erényét. A körülményeket nem hibáztatni, hanem ezek között kihozni amit lehet.


Szerintem ha kapcsolatot akarsz másokkal, akkor négy szemközt próbáld. És őszintén. Vállalva aki vagy, a problémáidat. De egyedül is lehet lenni, csak ekkor is egyenesen, nem félve.


De a lényeg. Kezd el kitalálni hol akarsz lenni, 4 év múlva, és lépésről lépésre kezd el építeni, napról napra, aki lenni akarsz. Másokkal nem törődve, hogy mit gondolnak.

2017. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez nem ilyen könnyű...

És,hogy érted,hogy a gyerekkorról lekéstem?Más ilyenkor még éli a gyerekkorát...

És,hogy ne foglalkozzak másokkal,ha olyan mocskosok,hogy 3-4 gyerek odajön és kötekszik,ütöget és ver?

2017. febr. 12. 15:12
 3/7 anonim válasza:
Ur isten mintha en irtam volna... csak en lany vagyok es nem nemetorszag hanem ausztria. Ha szeretnel beszelgetni irjal nyugodtan.:)14/L
2017. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd, akinek rendben vannak a dolgai az lógathatja a lábát, de a tieid nincsenek rendben. És a szüleid nem fogják tudni megoldani ezeket, mert ahogy kiveszem ők sem valami hiper jó háttérből jöhetnek, akik tudnák mire kell figyelni, hogy rendben legyenek a dolgaid.


Szóval te vagy koncentrálod magad és rendberakod a dolgaidat vagy 30 évesen is egy csomó gázban leszel. Olvasgasd itt a kérdéseket. Ezek nem olyasmik, amik ha felnősz rendben lesznek maguktól.


És azt, hogy nem foglalkozni mással azt meg lehet csinálni. Itt elsősorban a bátorság ami a kérdés. És azt látják rajtad mások is, hogy te szilárd vagy és nem érdekel, ha egyedül vagy, mert tudod mit akarsz az életben s azon dolgozol.


És tényleg nem könnyű. Baromira nem. Ezért kell elkezdened minél előbb. Mert évekre lesz szükséged.


Mondok egy kezdeti feladatot. Szólíts meg embereket az utcán és kérdezz vagy kérj tőlük valamit. Mondjuk papír zsepit. Nem az a cél, hogy adjanak, hanem, hogy mert csinálni és ne félj tőlük és közben figyeld meg a reakcióidat. Észre fogod venni azt a félelmet magadban. És esetleg azt is észreveszed majd, hogy ez egy kicsit illúzió, ennek ellenére nem kell lebénulni, hanem lehet cselekedni. Azt is észreveheted közben, hogy az jár a fejedben, hogy mit gondolnak rólad. És ez is olyasmi, amihez semmi közöd nincs. Ez az ő dolga. Azt gondol rólad, amit akar. Azt is gondolhatja, hogy béna vagy, azt is, hogy csóró, azt is, hogy hülye, bármit. Ezzel neked nem kell foglalkoznod. Oda kell lépned, elmondani mit akarsz és hagyni, hogy reagáljanak rá. És egy csomó más helyzetre is kiterjesztheted ezt. Hogy tudd mit akarsz és csináld. És a többiek majd reagálnak amit akarnak. És arra reagálsz te is.


És még egyszer. Az emberek sokkal nagyobb barmok csapatban. Válasz ki egyet, aki szimpatikus és amikor egyedül van, akkor beszélgess vele. Kérj tőle tanácsot pl. Mond el mi van veled és ő mit tenne a helyedben. Ezt szeretik. De négy szemközt akár azzok közül is beszélhetsz valakivel (lehetőleg a vezérrel), akik vernek. Elmondhatod neki, hogy ez neked rossz és kérd meg, hogy nem tudna e segíteni, tanácsot adni, hogyan kerüld ezt el.


Ha az a problémájuk, hogy külföldi vagy, akkor is ezt csináld. Kérj tanácsot, mit tennének a helyedben, hogyan illeszkednének be, ha már ide kell járnod.


Meg találd ki mi érdekel és kezd el tanulni, gyakorolni nagyon komolyan.


Edzhetnél is. Keress rá arra, hogy fegyenc edzés. Ez gyenge szinttől elvezet erősig. Saját testsúlyos gyakorlatok. MAjd tavaszzsal lehet szabadba is. Ez egyfajta bátorság próba is megint, hogy oda mersz e menni, egy ilyen torna parkba.

2017. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát a szüleim tudják...csak magamnak kell megoldanom a problémákat,mert ha felnovok,akkor már tudnom kell.
2017. febr. 12. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy ne szégyelld magad magad miatt. Ez vagy, te. Ez a dadogós, aki nem tud focizni, meg úgy amúgy sem sokat :D Kezeld ezt úgy, minthogy egy számítógépes játékban egy nehéz szinten kell indulnod egy nem túl erős karakterrel.


Edzés azért jó kezdet, mert sok irányú sikerélményt ad. És megtanít arra is hogyna lehet fejlődni valamiben.

Kezd ezzel:

[link]

Aztán ha megy menj a fekvőtámasz kettőre. Meg vannak más gyakorlatok is, keress rá edzés programra ebből a fegyencből.


Meg tényleg szoktasd rá magad tanulásra is. Pl, ha már ott vagy németül atom jól megtanulhatsz, ami nagyon értékes dolog.


És ha internetezéssel és játékkal cseszed el az idődet, akkor annak valahogy szabj határt. MErt ezzel is évek mehetnek el.


Fel kell ráznod magad.


És figyelj a hosszútávú célokra. MErt rövidtávon a tanulás és a fejlődés mindig kudarcokból áll. Mint zsonglőrködésnél. Miközben tanulod mindig leesik a labda. Arra kell gondolni, hol voltam egy hónappal ezelőtt, fél évvel ezelőtt, hogy észrevegyük, hogy változnak a dolgok és van értelme.

2017. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Küzdősport is adhat önbizalmat (pl. boksz, thai boksz) a legjobb korban vagy hozzá.
2017. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!