Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus tud orvosi...

Pszichológus tud orvosi igazolást adni, vagy igazolni a depressziómat, vagy ehhez pszichiáter kell?

Figyelt kérdés

Kell egy igazolás arról, hogy depressziós vagyok szuicid gondolatokkal, de a körzeti pszichiáter azt mondta nem ad, mert "gyanús" neki, hogy mit akarok kezdeni a papírokkal.


Nekem egyszerűen csak kell a munkáltatómnak egy igazolás erről. Mivel a körzeti orvosom kilőve, ezért egy alapítványhoz fordultam ahol öngyilkossággal és függőséggel kapcsolatos embereket kezelnek.


2017. jún. 12. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem adhat mivel a pszichológus nem orvos ergó nem adhat orvosi igazolást.

De nem vagyok benne biztos. Csak gondolom.

2017. jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem adhat, mert ő nem orvos, csak beszélgető ember.
2017. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hivatalos igazolást ha pszichiátertől, háziorvostól nem tudsz kérni úgy sem, hogy elmondod mire kell, akkor szerintem a pszichológus is tud írni pár sort, és aláírja, hogy hozzá jársz, milyen panasszal. Ezt viszont nem tudom elfogadják-e A munkáltatónak viszont el nem tudom képzelni minek ez a papír, egyáltalán szabad-e ilyet kérnie. És ha szabad, akkor a dokik miért nem írnak.
2017. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felnőtt klinikai pszichológus tud.
2023. júl. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!