Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, úgy érzem...

Depressziós vagyok, úgy érzem nincs kiút. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy életvidám állandóan nyuzsgő lány voltam, most viszont olyan szinten depressziós vagyok... vagdosás és már az öngyilkosság is megfordult a fejembe. A szüleim állandóan veszekednek és azt várom h váljanak el. Emiatt nemnagyon szeretek otthon. Bekerültem középiskolába és képtelen vagyok beilleszkedni, pedig én nagyon nem ilyen vagyok, mindig is könnyen ment a barátkozás. A barátom megunt és egyre több elfoglaltságot válal mert menekül előlem meert szerinte nemhagyom élni.2 éve vagyunk együtt és borzasztóan fáj ez.. tudom hogy már nem szeret de nem hajlandó velem szakítani és tudom h szakítanunk kéne de képtelen vagyok rá annyyira szeretem.. Mit tegyek? Félek elegem van.. Hogyan legyek boldog? Nem akarok öngyilkos lenni de egyre jobban azt érzem nincs más megoldás..

2017. jún. 17. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Kiút mindig létezik,csak megkell találni.:) Emeld fel a fejed,húzz egy vonalat,írj le egy papírra mindent,ami bántott kivétel nélkül majd gyújtsd fel és nézd végig.Hatásos a fájdalmaid ellen.Ha valóban szereted a barátodat,akkor beszéld meg vele a problémákat és ne függj tőle,azzal csak eltaszítod magadtól.Itt a közèpiskola,tanulj,ismerkedj,mert képes vagy rá.A szüleidet nem választhatod meg,az ő problèmájuk,ha nem tudnak felnőttként viselkedni,nem te vagy a felelős értük.Állj fel és küzdj az álmaidért.Nem a problémák súlya a lényeg,hanem a hozzáállásod!:)
2017. jún. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy jut egyáltalán eszedbe az öngyilkosság azért, mert vannak problémák az életben?! Ezek még együtt sem közelítik meg még a gondolat felmerülésének az indokoltságát! Veszekszenek a szüleid? Mondjam azt, hogy kinek nem? Minden 2. házasság válással végződik. Nincs benne semmi rendkívüli. A barátoddal beszélj. Nem találhgatni kell, hogy ő mit akar meg mit nem akar. Meg kell kerek perec kérdezni. Lehet, hogy tényleg szakítani akar, akkor azt meg lépni, volt már ilyen és lesz is. De lehet, hogy semmi ilyen gondolata nincs, csak te beszéled be magadnak. Vagy lehet, hogy elvileg szeret veled lenni, de unja a világfájdalmadat. Akkor azon kell változtatni. Variálgatás helyett tiszta vizet kell önteni a pohárba. Hogy mért nem tudsz beilleszkedni, azon is el kell gondolkozni. Válassz szimpatikus embereket, csak vannak egy egész osztályban legalább kette-hárman. Hívd el őket programokra. Keresd meg a régi osztálytársaidat, velük is el lehet menni nyáron valahova, ők is unatkoznak, nekik is kell a társaság. Úgy legyél boldog, hogy aktívan élsz, lekötöd magadat programokkal, sporttal, olvasással, sétával a napon (a nap gyógyít), saját vagy kölcsön kutya sétáltatásával, stranddal, házimunkával, megtanulsz főzni, sütni, filmeket nézel az általad tanult nyelven, hogy azt is gyakorold.
2017. jún. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézzél meg Pál Ferenc/Feri atya előadásaiból egy párat!

Teljesen máshogy fogod látni a dolgokat!

2017. jún. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!