Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért rekeszti ki a társadalom...

Miért rekeszti ki a társadalom a mentálisan beteg embereket? Pl. Depresszió, skizofrénia

Figyelt kérdés

2017. jún. 17. 13:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Sok olyan mentálisan beteg ember van, skizofrén is, aki törekszik arra, hogy normális életet éljen.

Akik nem közveszélyesek és nem pszichopaták, nem verik a gyereküket.

2017. jún. 17. 23:15
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Azért,mert fogalmuk sincs róla milyen betegségek léteznek.

De ha még csak kirekesztenék,az lenne a legkisebb gond.

Van,akit zaklatnak is,tudatlanságból.


Én szociális fóbiával és generalizált szorongással élek.

Aki nem ismeri,azok számára ezek ismeretlen dolgok.

Főleg,ha a családod támogat,arra kifejezetten irigyek.

2017. jún. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ovis korom ota kikozositenek. Nem tudok baratkozni suliba, sehol. Engem csak a volegenyem tamogat, de o nagyon turelmes hozzam. Szerinte skizo vagyok, de orvos nem tudja mi van. Mar nem is jarok a dokihoz, nem varok arra 1 evet, hogy barmit is mondjon. Es utalom azokat a gyogyszereket amiktol csak aludni lehet, mar nem is szedem
2017. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%
Mert az emberek 99%-ának teljesen téves képe van például a skizofrénekről. Egyből örjöngő, rácsot rázó, gyilkos hajlamú emberek jutnak eszükbe. Ismerek jónéhány skizofrént, közelről tapasztaltam ezt, nem a levegőbe beszélek.
2017. júl. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Önzés.
2017. aug. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mert sokkal könnyebb valakit megbélyegezni és minősíteni, mint segíteni és elfogadni. Ha egyszer megkaptad a pszichiátriai kezelt jelzőt soha nem mosod le magadról, és amint történik valami ezt veszik elő, majd visszadobnak a pszichiátriára. Iszonyatosan nagy negatív társadalmi megítélése van a kezelteknek, többek között én ezért is titkolom, hogy mi van velem.
2018. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!