Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érezte már úgy valaki magát,...

Érezte már úgy valaki magát, aki mentálisan beteg és gyógyszereket is szed, hogy őrült vagy meg fog őrülni?

Figyelt kérdés
Van az illetőnek betegségtudata, nem ön vagy közveszélyes.

2017. jún. 17. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kényszerbetegek gyakran éreznek így. Velem is előfordult már.


28/N/ocd-s

2017. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még olyat is éreztem, hogy legszívesebben lekaparnám a tapétát a falról. Még rosszabb volt, amikor a szorongástól kívülről láttam magamat. Ebből sejtettem, hogy nem vagyok jól. Mást nem bántottam volna, de magamat igen, hogy szabaduljak a szenvedéstől. Valószínűleg ezért voltam a zárt osztályon.
2017. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kívülről láttad magadat? Az milyen?
2017. jún. 17. 14:55
 4/9 jeverezi ***** válasza:
100%
Azt hiszem a kényszerbetegségben szenvedőknél nagyon gyakori a megőrüléstől való félelem. Ez egy kényszergondolat, rögeszme
2017. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, de ezek a kényszergondolatok minek a következményei? Gondolom épülnek valamire, mint pl más gondolatok, érzelmek...?

Köszönöm, ha megírja valaki!

2017. jún. 17. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kényszerbeteg vagyok, de fogalmam sincs, hogy a kényszergondolatok honnan jönnek... nekem úgy tűnik h csak lecsapnak a semmiből!
2017. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szenes43 ***** válasza:
42%

Szerintem amikor felötlik egy gondolat akkor annak rögtön a rosszabb változata kezd elburjánzani és teljesen a hatalmába keríti.

Valaki késsel kenyeret szel. Rögtön a kés szó hallatán az vág be elsöprő gondolatként hogy meg is vághatja jó esetben csak a kezét.

Június elején voltam kórházban és az egyik betegtársam apró darabokra vagdosta az infúziós csövet de még a nővérhívó zsinórját is. A doki reggel még sem mondta megőrült a páciens. Azért olyan könnyen nem megy az.

2017. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szenes43 ***** válasza:
42%
Pont 17-én jöttem ki mikor te feltetted ide a kérdésedet.
2017. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És ez jelent valamit? :)
2017. júl. 1. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!