Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik "enyhe" autizmus?

Létezik "enyhe" autizmus?

Figyelt kérdés
Amikor nem teljesen antiszociális és berögzött valaki, csak szimplán betegesen. A nővéremről van szó, akit érdekel, írjon privátot.

2014. ápr. 9. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát ez esélyes...

"Felnőttkorban is lehet segíteni, de ez jóval kevésbé hatásos, mint gyermekkorban." < Ez elég elszomorító. :( Felnőttkorban már nem lehet kinőni? Nem értem, miért nem veszi már észre magát... Hm.

2014. ápr. 9. 19:32
 3/15 anonim ***** válasza:

Kinőni gyermekkorban sem lehet. És persze lehet, hogy csak ilyen, vagy más problémája van... Ha kíváncsi rá, hogy mi van vele, akkor menjen pszichológushoz/pszichiáterhez.

Tudod az embereket nem lehet 'megjavítani'...

2014. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Szerintem "meg lehet javítani" az embereket... :'D Csak inkább a meggyógyítani, felvilágosítani és megváltoztatni szavakat kellene használni, mivel nem vagyunk autók, hogy megjavítsanak. De ez neked így hogy jött? Én csak azt akarom, hogy normális legyen...

A wikipédián az áll, hogy ki lehet nőni, én csak az alapján írtam.

És nem, a nővérem nem akarja megtudni, mi baja van. Ő az egyetlen, akit nem zavar, amit művel. Azt nem mondom, hogy nem veszi észre magát, de nem érdekli, mert mint ahogy erről a szindrómáról írták: "érzéketlennek tűnhetnek" az ilyesmi betegségben szenvedők. Nem fog elmenni pszichológushoz, én meg csak érdeklődtem, hogy lehet-e ilyen jellegű a gond, és a válasz igen. :)

2014. ápr. 10. 19:06
 5/15 anonim ***** válasza:

Miért, miket művel a nővéred?

Engem aspergerrel diagnosztizáltak, de akinek ezt nem mondom meg, az csak annyit lát, hogy furcsa vagyok.

2014. ápr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Küldtem privátot.
2014. ápr. 11. 20:38
 7/15 anonim ***** válasza:

Az autizmus nem betegség, hanem az egész személyiséget átható állapot. Tehát ő ILYEN, és nem is akar (nem is tud) megváltozni teljesen. Csiszolni, fejleszteni lehet, de mivel az autistáknak bizonyítottan más az idegrendszerük, ezért nem fognak tudni megváltozni.

Viszont a lehető legrosszabb, ha nem fogadják el őket, ha meg akarják változtatni! Ettől még pluszban szorongók, személyiségzavarosok lehetnek, az autizmus mellé.

Inkább el kéne fogadni, támogatni, nem pedig kigyógyítani önmagából...

(Érintett vagyok családtagom révén.)

2014. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A fentebbi válaszoló álláspontjával értek egyet - „Én csak azt akarom, hogy normális legyen... ”.

Hát ez az, ami nem hiszem, hogy menni fog - Ő így normális, ilyen. Ha pedig nem akar változni, pszichológushoz járni, nem lehet kényszeríteni. Próbáld meg elfogadni, illetve közölni vele, ha valamivel megbánt, zavar.

2014. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Egy kicsit megbánt azzal, hogy egész nap üvölt, ha megmoccanok, kirohan és leordítja a fejem. Percekig üvölt velem, hogy miattam fog elkésni, miattam bukik meg megint, miattam nem megy el dolgozni (mekibe), stb. NEKEM vannak miatta személyiségzavaraim, mert egész babakorom óta csak hallgatom, hogy milyen ronda és buta vagyok. Megbánt azzal, hogy ha belépek a szobájába, egyből rám ordít, hogy csukjam be az ajtót kívülről, meg hogy miért nem vagyok képes egy helyben maradni a saját szobámban.

Jogom van mozogni és élni, ezzel a viselkedéssel magától és tőlünk is ellehetetlenít mindennemű nyugalmat és boldogságot itthon.

Meg fogom bántani és nem fogom hagyni, hogy "hadd csinálja ezt", "hadd legyen önmaga", mert vele nem az a gond, hogy nem barátkozik, mert azt én, mint húga totál lesz..nám, ő is les..r engem. A gond azzal van, hogy én itt élni szeretnék, WC-re menni és enni anélkül, hogy berohangálna és üvöltözne velem, mert hangosan csámcsogok vagy éppen idegességemben fel alá járkálok, és őt zavarják a lépteim a nagy WOW-ozásokban.

Szerintetek ezt nem kell megváltoztatni? Mert felőlem akkor oké, ne változzon meg, én kivárom a 18. életévem betöltését és úgy elhúzok innen a p.cs.ba, hogy többször ne is halljon rólam, de csak neki segítenék azzal, ha elfojtanám benne ezt a rikácsoló őrültet.

Nem mintha megtenném, mert mint mondtam, engem nem érdekel, csak remélni tudom, hogy a mindennapos idegesség és a stressz, amit nekem és magának is okoz, nem rövidíti meg sokkal az életünket.

2014. ápr. 12. 14:12
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy kell-e, hanem az, hogy lehet-e. Valaki azt olvasta a cikkből, hogy gyermekkorban elmulasztható, ez azonban téves, mivel minden eredmény csak tüneti.

Kérdező, mégiscsak meg kellene próbálkozni a kezeléssel, még ha nem biztos, hogy hatásos. Addig sem lesz otthon.

2014. ápr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!