Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne leküzdeni ezt?

Hogy lehetne leküzdeni ezt?

Figyelt kérdés

Régóta megvan, hogy zavarba jövök a nőktől. Azt nem mondanám hogy félek tőlük, de nem megfelelő a kommunikációm velük. Talán nem is szeretem őket. Sajnos gyermekkorban az anyám elhagyott és 2 idegbeteg nevelőanyát fogtam ki. Apám nevelt fel. De az egyik lelkileg is kínzott. Pl vet egy tábla csokit mutogatta látod itt van és te nem kapsz ilyesmi. Késsel dobálta anyámat, vagy engem megütöt utána apám agyonverte. Öcsém sokat kapott ö k.o, totál asexuális, 1 barátja sincs. Én középkorú vagyok már, de a munkahelyemen is a többség látja valami nem stimmel velem. Válaszolok ha kérdeznek meg minden, de látják valami gond van. Egy részük fél tőlem, főleg a velem hasonló korban lévők. Páruk próbált ledominálni, ilyenkor védekezem, és hát van olyan aki már nem is köszön és én se neki. Elég zavaró ez egy munkahelyen. Párkapcsolatom sohasem volt, nem is igényeltem. Sex se jelent nekem semmit kb. Az se volt eddig. Egyszer voltam szerelmes de viszonzatlanul nem lett jó vége. Egyébként nagyon kevés ember tudja ezt rólam, páran lehet meg is érzik. De sokan nem.


Viszont az idegesít, hogy több munkatársam jól el van velük. Sok közőségből ki voltam közösítve gyerek korom óta, de már annyira megszoktam nem veszek fel semmit. Viszont mint jelenséget megfigyeltem magamon, és próbálok rájönni mi is lehet a bajom. Egyébként nem mindegyikkel rossz a viszonyom a másik felével semmi gond, még olyan is van amelyik kedvel. De azt megfigyeltem a legintelligensebb látnak bennem valamit ami nem tetszik nekik. Odajönnek kérni valamit és látom idegesek lesznek, gondolkoztam miért lehet. Ismerkedés nehezen megy pont akik tetszik azoktól ideges frusztrált leszek. Aki nem azoknál semmi gond. De alapjáraton a nőkkel a kommunikációm nem jó és ez zavar. Hogyan lehet ezen javítani? Egyébként nem vagyok buta, és csúnya sem, de a nőktől sokat szenvedtem, próbálom fejben elengedni, de úgy érzem még ott van. Egyébként már senki nem bánt, meg nem is tudna. De ami megtörtént annak a nyoma érezhető. Egyébként a lejellemzőbb hogy ha nő próbál velem kommunikálni munkán kívül belefut egy falba, ami elég nagy. Nem is bízok bennük. Őszinte meg nem is lehetek, mert akkor hamar elfutnak. Vélemény?



2017. jún. 17. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

az őszinteség az egyetlen dolog ami egy párkapcsolatot összefog, ha nincs őszinteség akkor az a párkapcsolat egy FOS.

szóval én a helyedben őszinteséggel kezdeném.

először is neten.

neten olyan helyen kép nélkül ahol csak úgy beszélgettek.

megismered mindenféle kockázat nélkül, és ő is téged.

és ha elfogad akkor találkoztok.

szerintem ezt próbáld meg.

37/L

2017. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsot, valószínűleg ez lesz.
2017. jún. 17. 22:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el valaki nagyon jo pszichologushoz! Mar felnottel nem vagy gyerek, ne hagyd hogy a gyermekkorodban elszenvedett traumak tonkretegyek az egesz eleted! Ha nem kezelteted lehet nem lesz normalis parkapcsolatod, vagy lehet lesz majd egy gyonyoru gyermeked akinek koros viselkedesmintakat fogsz atadni! Nagyon nem konnyu tudom, de mindenkeppen tegyel ellene, hogy ne ez hatarozza meg az eleted, a jovodet es a gyermeke(i)d jovojet!
2017. jún. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt kéne egyébként de lehet már késő, nem tudom. 34 vagyok 1 éve próbálom belűről bontani a falakat a fejemben, nem egyszerű. Lehet tényleg segítene egy pszichologikus de a fizetésem fele biztos elmenne rá.
2017. jún. 18. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!