Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiát hogyan lehet...

Szociális fóbiát hogyan lehet leküzdeni egyedül?

Figyelt kérdés

Igazából eddig nem nagyon érdekelt, hogy mi van velem, de pár napja történt egy apróbb változás, ami rávilágított arra, hogy szánalmas az életem és változtatnom kellene..


Ezt a változást egy újabb változás követte, mert Facebookon elkezdtem ismerkedni egy lánnyal, akivel talán még lehetne is valami, ha nem rontom el. Általában ezek a szituációk mindig nyomasztottak, de most mintha szeretnék tenni a csajért, és ezzel együtt magamért is.


Szociális fóbiám van, ami leginkább az iskolában van jelen. Nem merek enni, egyszerűen képtelen vagyok értelmes mondatokat mondani, mert félek mindentől, felelésnél remegek, rettegek a tesióráktól, mert vékony vagyok és igazából az egész napom abból áll, hogy azon stresszelek vajon ki mit gondol most rólam/biztos nincs semmi gáz a ruhámon/arcomon..stb. Ez így nem hangzik durvának, de eléggé fárasztó.


Szeretnék változtatni, de lehetőleg segítség nélkül.

Jövőhéttől elkezdek edzeni, megpróbálok enni az iskolában emberek előtt, de igazából ennél több dolog nem jut az eszembe..


Mit tegyek még?

17/F


2017. ápr. 2. 09:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Ismerős, sajnos. Nem tudom mi az ellenszer, remélem valaki megírja.


Csak nálam régen csak annyi baj volt, hogy utólag akartam elsüllyedni, most pedig még köszönni is csak nehezen megy.


Kezdem magam úgy érezni, mint "Raj" a Big Bang Theory-ból.

2017. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!