Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van napjainkban, hogy...

Mi van napjainkban, hogy ennyi a pánikbeteg?

Figyelt kérdés
Én nem tudom, hogy valóban mindenki az-e, aki annak vallja magát, de már úton-útfélen lehet egyet találni. Tényleg van valami a mostani korban, ami azzá teszi az embereket, vagy eddig is ennyire elterjedt volt?
2017. jún. 19. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt csak a média, az orvosok, és a gyógyszergyárak sugallják, mert el kell adni a sok szemét gyógyszert. Már az ókorban is volt pánikbetegség, csak akkor nem foglalkoztak vele ennyit. A középkorban, vagy a világháborúk alatt sem voltak nyugodtak az emberek, csak abban az időben a szorongásnál nagyobb gondjaik is voltak. Fontos, hogy nem a pánikbeteg embereket akarom bántani! Én is az voltam.
2017. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én depressziós voltam, és folyton gyógyszert akartak felíratni, pedig fiatal vagyok és nem durva esett. Nem vagdostam magamat, vagy vettem be egy marék nyugtatót. Gyógyszer eladások, mi? Undorító amit művelnek.
2017. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de egy pánikbeteg gyogyszere negyedévente 500 ft. Én is az vagyok és sajnos igen, elég sokan vannak. A felgyorsult világ, a rengeteg méreg, szemét mint kárositja az agyat.

A pánikbetegség és depresszió nem hiszti, ez az agyban nem helyesen lezajló kémiai folyamatok eredménye.

A rengeteg stressz, méreg befolyásolja a szükséges anyagok termelödését, felboritva ezzel a normál müködést. Egyébként ez igaz a többi szervre is, nem csak az agyra, csak az nem olyan látványos.

Egy pánikosnak segitség kell és nem legyinteni rá, h na ez is hisztizik.

2017. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szenes43 ***** válasza:

A "múltban" jó korán kiballagtak a nehezen szerzett családi földdarabra. Leálltak egy sor haszonnövény elé és elkezdték kapálni. Mire eljött az ebéd ideje hát örültek hogy esznek és kinyújtóznak az árnyékban.

Jókait,Mikszáthot,Mórát...olvasva sehol nem emlegetik a regényekben szereplők a pánikot. Talán nem is ismerték..

2017. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De volt régen is, csak akkot annyival letudták, h ne hisztizz. Azért vol annyi alkoholista a férfiak közt.

Manapság ezt a drog váltotta fel.

Sajnos 😢

2017. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!