Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok miért ilyen...

A pszichológusok miért ilyen semmit tevőek?

Figyelt kérdés

Elmondom neki a problémámat és tanácsot nem ad, bólogat, mond valamit amit az interneten is el tudok olvasni. Ad egy pár tesztet. Nem mond semmit a munkatársaimra akik folyton szurkálnak, hogy milyen stratégiákkal tudnék szembe szállni velük, vagy mi bajuk lehet, mintha ezt a problémámat figyelmen kívül hagyná.

Kérdez a gyerekkoromról.

Egyáltalán minek van a pszichológus, mire jó, el mondhatom a falnak is kb.

A lelki betegségből biztos nem gyógyít meg, valakit meggyógyított, használ valakinek?


2017. jún. 21. 19:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Én is beállhatnék pszichológusnak, több tanácsot tudnék adni.
2017. jún. 21. 19:29
 2/8 anonim ***** válasza:
A pszichológusnak nem az a dolga, hogy megmondja, mit csinálj, az még kevésbé, hogy segítsen szidni a kollégáidat.:-) A döntéseidet neked magadnak kell meghozni, és ehhez a problémáid gyökerét is meg kell ismerned. Ezt az utat végigjárni segít a pszichológus.
2017. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Na, most egy komoly dologra tapintottál rá, kedves barátom! Én is pont ezen gondolkodtam! Én is jártam picomókushoz. Egészen addig, amíg rájöttem, hogy az égvilágon SEMMIT nem mond, vagy csinál!Ilyeneket hallottam: Hát, igen.,Ez ilyen.,Sajnos ez van., és hasonló baromságok. Óránként 10 ezerért! Én több használható, jó tanácsokat adtam már itt a gyiken az embereknek. Teljesen ingyen! Természetesen örömmel. A depressziómból, és a pánikomból meg saját magamat gyógyítottam meg. Komolyan elgondolkodok azon, hogy elmegyek ilyen okostojásnak. Szénné keresném magam, de még segíteni is tudnék. Hamarosan írom is kifele a kérdést, hogy hogyan lehet valaki pszichológus. A legjobb szakma a világon! Direkt nem munkát írtam.
2017. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de komolyan, én is tudok olyat csinálni mint egy pszichológus aki nem tudom hány évig járt egyetemekre. csomó pénzt ki dobtam rá..
2017. jún. 21. 19:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben a szakmában is felhígulhatott a felhozatal. Én csak sokak lelki szemetesládája vagyok/voltam.. rengeteg embernek segítettem. Sajnos végzettség nélkül,pedig ha tehetném csak ezt csinálnám.
2017. jún. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha lelki beteg vagy, miért pszichológushoz mentél, miért nem pszichoterapeutához?

A "pszichológus" csak egyetemi végzettséget takar, ha gyógyítási szándékai vannak, terapeuta képzésben is részt vesz.

A pszichológus nem tudhatja, hogy erről nincsenek ismereteid.

2017. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Psycho ***** válasza:
100%

Nem leszek ezzel a válasszal népszerű, de felvállalom. Ha olyan emberre van szükséged, aki megmondja helyetted, mit kell tenned, illetve megerősít abban, amit gondolsz, akkor ne pszichológushoz/pszichoterapeutához menj, mert ez ilyen foglalkozás nem erről szól. Ez nettó tévhit, soha egyetlen pszichológus nem is mondott ilyet.

Az ilyen jellegű kibeszélésekre ott vannak a barátok/ismerősök. Viszont meg is jegyezném, hogyha más ad tanácsot, más ad közvetlen segítséget, akkor az az ő megoldásmódja lesz, nem a tiéd. Ha félresiklik az ügy, őt fogod hibáztatni - talán jogosan is. Emiatt nem ad tanácsot egy pszichológus sem.


Egy pszichoterápia ennél jóval mélyebb, ennél fogva ne várj javulást pár hét alatt. Sőt, pár hónap alatt se! Továbbmegyek: eleinte még rosszabb, mint volt, mert sebeket tép fel. A terapeuta segít abban, hogy jobban megismerd önmagad, felismerj magadon ismétlődő életepizódokat (pl. miért használnak engem ki folyton a barátaim). Utána Te fogsz rájönni, igen, magadtól, hogyan változz meg. A terapeuta egy mankó ebben. Egy kalauz. Valamit le kell építeni, és újra kell rendezni a sorokat. Ez hosszú idő, mert személyiségváltozáson esik át az ember.


Belátom én is, hogy ez hókuszpókusznak tűnik, de ennek az az oka, hogy nehéz megragadni a konkrét foglalkozás felépítését, mert az függ 1) Tőled, illetve a problémáidtól, működésmódodtól; 2) a terapeuta személyétől; 3) a választott terápiás módszertől. Hogyan várható el, hogy jellemezz egy Soprontól Szegedig tartó útvonalat, ha az megtehető autóval, vonattal (személy, gyors, IC), busszal, autópályán, főúton egyaránt, stb. Persze, hogy csak általánosságokat lehet mondani.


Az már megint másik kérdés, hogy pszichológus és pszichológus közt is sok a különbség. Nyilván nem mindegyik egyformán jó szakember, a kettőtök közti összeillés mértékéről pedig már nem is beszélve, ami márpedig az egyik legfontosabb faktor. Én ismerek nagyon jó terapeutákat, de meg kell jegyezni azt is, hogy a legjobbak sem dolgoznak 100%-os hatékonysággal. Ha 70% körüli az arány, az már nagyon jó. Ez sajnos nem olyan, mint a megfázás, hogy nesze itt egy kalmopirin és majd jó lesz. :( De senki nem is állította ezt.


Minden esetre kitartás és sok sikert!

2017. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Úgy vélem,eddigsimán csak szar pszichológust fogtál ki, plusz,tőlevároda csodát, de ha magadon nem tudsz segíteni, más sem tud rajtad. A pszichológussal együtt dolgozol, nem pedig ő dolgozik a te problémáidon.
2017. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!