Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mozgás miatti fulladással...

Mozgás miatti fulladással pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Néhány éve életem volt a sport, de mára már mozdulni sem bírok, ha lemegyek az emeletről attól is elkezdek fulladni és szorít a mellkasom. Ennek következtében kb. 20 kg-t híztam, teljesen ellustultam, nem tudok sportolni semmit, hiába töltötte ki régen a napjaimat a futás, kerékpározás, mindenféle sportok űzése. Rengeteg vizsgálaton jártam, az asztmát is kizárták, mindenhol mindent rendben találtak az orvosok. Nemrég hallottam egy emberről aki hasonló gondokkal küzdött, őt pszichológushoz küldték, gyógyszert kapott és már minden rendben van vele. Szerintetek nekem is lenne értelme pszichológushoz fordulnom?
2017. jún. 23. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Lenne értelme orvoshoz fordulni, mert ha nincs szervi betegséged, akkor nem a mozgástól fulladsz, hanem a szorongástól, pániktól. Ez pedig pszichés probléma.
2017. jún. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát nme tudom.

nem igazán tűnik pszichés problémának, hogy kicsit megerőlteti magát, és fullad. de való igaz, sajnos egyre nagyobb divat mindenre ráfogni, h pszichés probléma, amit nem tudunk felismerni, így "megoldva" az eset ... (aztán jobban sose leszel persze, de az már senkit nem érdekel)


sztem vizsgáltasd ki magad vhol tök máshol, új orvosokkal, vminek kell ott lennie. de mennyi idős vagy? és milyen vizsgálatok voltam? kardiológus volt pl?

2017. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*k
2017. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

20 vagyok, 17 évesen kezdődött

Igen, voltam. 3 év alatt mindenfelé jártam.

2017. jún. 27. 01:08
 5/10 A kérdező kommentje:

Még gyomirtükrözésen is voltam a reflux kizárásának érdekében, pedig annak elég kicsi valószínűsége volt.

Nem vagyok hülye. Kardiológushoz küldtek először. Azért gondolták pszichés problémának, mert elég sokat idegeskedem, napi 2-3-4-szer, gyakran vagyok depressziós, rengeteget sírok.

2017. jún. 27. 01:11
 6/10 A kérdező kommentje:
*o
2017. jún. 27. 01:11
 7/10 anonim ***** válasza:

de hogy lehet napi 2-3-4-szer idegeskedni? ezt komolyan nem értem. én van , amikor többször is, ha éppen olyan nap van, mégse jutott még eszembe semmi ilyesmi.

hát nézd, mit is mondjak erre, elég egyedi eset, de tényleg kéne egy újabb kör, máshol, tiszta lappal, és egy új teljes kivizsgálás (sajnos nagyon gyakori probléma, hogy elég csak egy majomnak bevinni a rendszerbe valamilyen félreismert tünetet, jelenséget, és utána az futótűzként megy, mert a következő szakrendelés már abból indul ki, sőt még át is emelgeti, de ha nem, az infót mindenképp abból szedi, és olyan szépen vakvágányra lehet kerülni, hogy az már szinte művészet, de hát sajnos a rendszer hibája).

2017. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

dehát már minden orvosnál jártam, kórház, sztk

hova menjek? nincs időm átrohangálni másik városba

2017. jún. 27. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:

értelek, csak pont az lenne a lényeg h egy olyan helyen is járj végig mindent (na persze nem gyomortükrözés és társaira gondolok, bár ez sajna tök tipikus a magyar eü-ben, amikor fogalmuk sincs, mit nézzenek, aztán szívritmuszavarral is elküldenek végbél-tükrözésre, szal ezen meg se lepődj, szelektálj!).

és ne szólj nekik egy szót se az eddigi vizsgálataidról, mert akkor kérik a papírokat és mindjárt ők is ugyan azokból fognak kiindulni, holott lehet h tök más irányba mozdulnának és így máshova is jutnának ...

2017. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
éppen ezért gondoltam egy pszichológusra, mert ha azt is kizárnánk akkor lenne értelme megint szervi problémára gyanakodni, úgy már több értelme lenne elindulni egy másik vonalon
2017. jún. 27. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!