Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szerintetek milyen betegség?

Ez szerintetek milyen betegség?

Figyelt kérdés

Ma valami iszonyatos dühroham fertőzte meg, az elmémet, annyira dühös voltam, hogy majdnem szétvertem a gépet.

Meg az agyam képeket vetített ki, hogy csak úgy fog enyhülni ha szétverek valakit, de még az ölés is felmerült bennem.

Szerencsére van bennem, egy idomár aki féken tartja, ezt az állatot, és ez pusztítás, csak az elmémben fog lezajlani többnyire, de ilyenkor nagyon ingerlékeny és kiszámíthatatlan vagyok, az emberekkel eléggé bunkó, és aggresszív tudok lenni ilyenkor, de tudom, annyira irányítani, hogy ne fajuljon fizika bántalmazássá.

És, ez iszonyatosan kimerít lelkileg.

És úgy érzem, hogy hamarosan a depresszió szakaszába fogok esni, akkor meg teljesen passzív vagyok és közönyös, nem csinálok semmit, van amikor egy nap nem eszek vagy nem alszok semmit.

Depresszió csúcspontja a sírórohamok, és az öngyilkossági gondolatok, amik szerencsére gondolatok maradnak, mert tudom, hogy nagy fájdalmat okoznék az embereknek akik szeretnek, ha végeznék magammal. Ilyenkor, azt érzem, hogy az életem egy kínzó vegetáció, ekkor arra gondolok, hogy még rengeteg időm van hátra, és nem szól másról mint a szenvedésről ekkor teljesen a jelenben vagyok, de nagyon rossz értelemben, és van amikor arra várok, hogy minél előbb meghaljak. Ez az időszak max 2-3 hónapig tart.

Majd jön, egy kis enyhülés, ekkor mondhatom, azt hogy viszonylag jobban vagyok, ilyenkor már felveszem a kapcsolatot többi családtagommal, barátaimmal, elkezdek tervezni, célokat megvalósítani.

És jön egy intenzív eufória, ekkor úgy vagyok a jelenben, mintha most születtem volna, annyira csodálatosnak tűnik, az élet ekkor, olyan mintha az elmém, egy oázisban lenne.

Majd jön egy olyan csapás, szinte egy pofonnal ér fel, ekkor, elfog egy iszonyatos szorongás, és esetenként pánik is.

Ilyenkor jön az érzés, hogy telik, az idő, és nagyon rövid is egyben. Úgy érzem nagyon sok dologban késésben vagyok, nincs munkám nem tudok egzisztenciát, és tapasztalatot gyűjteni, és nincs barátnőm se, pedig már 24 vagyok.

És ezután történt, az hogy úgy éreztem ez a probléma, már túl nőtt rajtam, és ezért volt ma dührohamom, ami ki is merítet alaposan.


Szóval szerintetek mi a bajom ? Nagyon el vagyok keseredve, mert van amikor hosszú időre inaktív leszek szinte. Nem keresek munkát, mert az sem érdekel ilyenkor, hogy mi lesz velem holnap, vagy ha van munkám, kirúgnak, mert kapkodok, és figyelmetlen vagyok.

A lányok, meg kerülnek, mert érzelmileg instabil vagyok, meg az ismerkedést is iszonyatosan, meg nehezíti a szorongásom.


2017. jún. 24. 23:46
 1/7 anonim válasza:
Házilag sehogy ne kezeld,főleg mert még nem is tudod, hogy pontosan mi bajod van! Keress fel egy urológust!
2017. jún. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Skizofrénia
2017. jún. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok expert, de ezzel gyorsan keress fel egy orvost! Elöször én is skizofréniára gondoltam, de aztán eszembe jutott, hogy bipoláris is lehetsz.
2017. jún. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár én agykutató vagyok és nem pszichiáter... de ismerem ezeket a kórképeket. Bipoláris személyiségzavar, depresszió, generalizált szorongás... borderline személyiségzavar. Ezek átfedésben akár.


Keress fel egy pszichiátert, manapság a gyógyszeres terápiával és pszichoterápiával jól kezelhetőek ezek.

Nekem is hasonló volt, csak enyhébb. Szedtem rá 1 évig SSRI-t ami segít fellazítani a káros berögzült idegi kapcsolatokat, amit aztán a pszichoterápia, vagy szimpla beszélgetés megjavít. Hosszú évek alatt kijöttem a gödörből 23 évesen, se munkám, se diplomám, se motivációm nem volt. 5 évre rá van egy mesterdiplomám, jó állásom és most kezdem a doktorit. Csak kellett egy cél, pont az elménk megismerése volt az. Persze mi mindig érzékenyek leszünk, de ha tudod mivel állsz szemben, már jobb.


Jobbulást, és van remény!

2017. jún. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Még annyi, hogy nekem inkább generalizált szorongás, pánikroham, enyhe depresszió volt,... stabil tünetekkel. A bipoláris zavar kezelése más téma.


Amúgy dolgoztam agystimulátor elektródák fejlesztésén is, és agyba ültethető implantátumokkal a közeljövőben kezelhetővé válhat a depresszió tünetegyüttese... de ez még sok állat / humán kísérletet követve .

2017. jún. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bipoláris zavar. Pszichiáterhez kellene menned.
2017. jún. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a hasznos válaszokat !
2017. jún. 25. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!