Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális vagy már a szorong...

Ez normális vagy már a szorongás kategóriába tartozik?

Figyelt kérdés

Nem igazán merek kimenni az utcára. Még akkor se,ha valaki van velem. Attól félek,hogy nyilvánosan meg fognak alázni,beszólogatnak vagy megvernek. Ha elmegyek pl. a boltba,akkor sose a legegyszerűbb,legrövidebb úton megyek,hanem ahol a legkisebb az esélye annak,hogy összefutok valaki olyannal,akiről elképzelhetőnek tartom az előbbieket megtenné. Gyomoridegem van,ha meglátok egy olyan ismerőst,akiről nem a legjobb emlékek ugranak be. Ilyenkor (ha lehet) elkezdek bujkálni,és konkrétan annyira félek,hogy fizikailag is rosszul vagyok olyankor. Amikor elhaladok egy társaság mellett(suli/utca),és valaki rám néz a bandából,egyből úgy érzem,mintha engem beszélnének ki/rajtam röhögnek. Még akkor is,ha senkit nem ismerek közülük. Ha rám mosolyog egy ismerős,az is inkább nyomaszt,mert úgy érzem,hogy ártani akar nekem.Az utcán kb. fél percenként hátrafordulok,hogy követ-e valaki. Mindenhol előjön ez az érzés(félelem)..még ha olyan helyen vagyok,ahol nem ismer senki,akkor is.

15/L



2017. jún. 25. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez már bőven kimeríti a szorongás kategóriáját. Ne szenvedj tovább ettől, menj el egy pszichológushoz! Meg lehet ezt oldani.
2017. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rendkívül sajnálom, hogy ilyen komoly problémád van :( Rendkívüli módon rossz lehet, egyenesen szenvedsz miatta. Kívánom, hogy minél előbb sikerüljön túltenned magad ezen, és hogy ne érezz többet ilyet. És mindenekelőtt legyél rendes és jószívű! Ne feledd, nem attól lesz kedves valaki, hogy mosolyog. Hanem attól, hogy segítőkész, hogy számíthat rá az ember, és nem beszél ki senkit. Te legyél ilyen, és ne feledd, senkinek semmi joga téged bántania! Te se tedd ezt mással.
2017. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát igen..ez már szorongás. Mindenesetre ha ilyen összeszedetten le tudtad írni a problémád, akkor nem vagy reménytelen. A megoldást nem tudom, főleg, mert iskolás lehetsz, és ott elég nehéz segíteni. Kerüld a szemkontaktust,de ne fog menekülőre(ha lehet). Van egy kolléganőm, aki ilyen..őt a csoki megnyugtatja...de csak az..
2017. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez szorongás lesz. Nekem is ilyen problémáim vannak és a pszichológusom megerősítette hogy szorongok és szociális fóbiám van. Javaslom hogy fordulj te is pszichológushoz. Sokat segítene.
2017. jún. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. jún. 26. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!