Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy úgy érzem,...

Normális, hogy úgy érzem, mindennap szenvedek? (18/L)

Figyelt kérdés
Minden nap szenvedek. Nem szeretek semmit az életemben. Nincs olyan nap, hogy ne gondolnék arra, hogy véget vetek mindennek. Csak azért tanulok és teszem a dolgomat, mert azt remélem, hogy egyszer jobb lehet. Néha kicsit összeomlok, kitör belőlem a zokogás és órákig, vagy rosszabb esetben napokig, nem tudok semmit sem csinálni, bár mostanában a gyógyszernek köszönhetően nem szoktam sírni. A pszichológusom az egyetlen ember, akivel rendszeresen beszélek. Ő azt mondta, hogy mindenkinek megvan a maga gondja, ne higgyem, hogy én érzek egyedül így. Én nem tudom elképzelni, hogy lehet így huzamosabb ideig élni, pláne, hogy lehet így jól teljesíteni az iskolában/munkahelyen, hogy lehet barátságokat fenntartani. Volt szerencsém az 'elit' közelében felnőni, ők nem szenvednek, nagyrészt fogalmuk sincs róla, hogy milyen az élet valójában, nekik könnyű volt..Igazából nagyon gyűlölöm őket, bár ez most nem tartozik ide. De mi van a társadalom többségével? Csak én érzem magam így, vagy valójában az emberek többsége ugyanígy szenved?

2017. márc. 14. 02:19
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

Én is szenvedek, de úgy vagyok vele, 1x élünk, minek teljenek úgy a napjaink, hogy rosszul érezzük magunkat.

A pszichomókussal vigyázz, én már egy dokinak sem hiszek, hogy valóban csak azért adja a gyógyszert, hogy jól érezzem magam. Sokáig váltottam ki gyógyszert, de sosem szedtem be, mert borzalmasan éreztem magam tőle.

Egy idős ismerősöm mondogatta, jól érez magam tőle? Nem? akkor mi a francnak szeded?

Próbáld elérni azt az állapotot, amikor nevetsz mindenen, de ez próbálkozásokkal jár, életmódváltással, mozgással.

És azokat a napokat számold, amikor nevetsz, azok a fontosak.

2017. márc. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%

Ha jársz pszichológushoz és mégis ez van akkor válts pszichológust!


Neki az a dolga hogy kihozzon ebből az állapotból és nem az hogy megvigasztaljon.

2017. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg sokan éreznek így rajtad kívül, de ahogy előttem is írták, ez nem egy kívánatos állapot, de ki lehet lábalni belőle.
2017. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 homo ludensz ***** válasza:

Az "elit" is szenved csak nekik más lelki problémáik vannak. Te ha nem is dúskálsz javakban de nem éhezel,nem nélkülözöl feltételezem bár nem ismerem a körülményeidet akkor csak a jövőképed hiánya okozhat mentális problémát.

Említed a jól teljesítést. Azt hiszem ez probléma mert egy vélt vagy valós normát kényszerítesz magadra amit el kell érned tanulásban/munkahelyen. A kiegyensúlyozottság amely a boldogság,elégedettség alapfeltétele az nem a társadalmi pozíciókon múlik,inkább azon hogy amit csinálsz azt ne teherként éld meg nap mint nap. Valóban az emberek kis %-a csinálja azt amit szívesen csinálna. Egy villamosvezető nő lehet boldogabb mint egy irodában kuporgó érdektelen tucat feladatott ellátó hölgy aki még rosszul is viseli a főnöknőit. Egyedek és egyéni sorsok vannak nem egy többségi massza.

2017. márc. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan keresztül mennek ezen vagy hasonlón, főleg tinédzserkorban.
2017. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 homo ludensz ***** válasza:
A 18 éves életkor már nem annyira tinédzser.
2017. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Enis szenvedek, nem élvezem az életem pedig kb annyi vagyok mint te. Ha gondolod írj privit és beszélhetünk erről
2017. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Basszus, ugyanígy érzek én is... Csak kicsit talán enyhébben. Nagyon jól megfogalmaztad a dolgot. Szerintem nagyon sokan szenvednek, csak nem ennyire. Ennyire csak kevesebben. De viszont vannak akik még ennél jobban is, akik tényleg véget vetnek az életüknek. Már maga a tudat, vagy a tény, hogy van ilyen, már az önmagába sz*r, szorongás pánik generáló érzés. Amikor ezeknek a dolgoknak hangot adok, sokan rögtön lehurrongnak, de már nem is bosszant... sőt, együtt érzek velük. Buták... hatalmas szerencséjükre buták. Na mind1, erről ennyit :) 22/F
2017. ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En is hasonloan erzek, nem latom ertelmet az eletnek... A jovomet nagyjabol ugy kepzelem el, hogy celtalanul a munkamba temetkezek (amint lediplomaztam), de hat lassuk be, ez nem egy nagy eletut...

19/L

2017. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!