Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez bizonyítja igazán, hogy...

Ez bizonyítja igazán, hogy agyunk mennyire bonyolult?

Figyelt kérdés
Belegondoltatok már abba hogy mi játszódik le az agyba, ha pl. Valakinek szerelmi bánata van? Egyszerre érez szerelmet, düht, haragot, közbe actudatba férközik egy gondolat, hogy már nem lehet az az illető már az enyém, de villám szerűen jön egy másik gondolat, hogy nem vagyok elég értékes, aztán elveszettnek érzi magát az ember, de haminden probléma megoldódik újra helyre áll az agy. Mikor minden jól megy, eszünkbe volt már az hogy már egyszer elveszítettük, mi lesz ha még egyszer elveszítem, a másik énünk azt mondja ez nem igaz, ne gondoljunk ilyenre, de kényszerrel csak gondolunk erre. Vagy pl. Az hogy ha beszélgetünk valakivel, honnan tudja az agy hogy melyik szavakat kell használni? Ha megbotlik egy szónál a nyelvünk mi az ami rá vesz hogy javítsuk ki, ez egy fajta kényszer? Vagy mi történik ha egy hosszabb szót szeretnénk megtanulni ami elsőnek nehéz ki mondani, de egy kis gyakorlással már tökéletesen megy, mi játszódott le az agyba? Megerősödött az ezért felelős idegsejt? Vagy koncentráljunk a kisujjinkra, majd aztán a nagy lábujjunkra, gondolom el terelődött a koncentrációnk, de ehhez is szükség volt a memóriára, hisz valahol ott tárolódik ez a kis információ, hogy kisujj, illetve nagylábujj. Vagy hogy pl. A nevetés, alapból az agy mozgatja az arc izmokat, a kedélyem is jobb, felfokozott, majd mikor már nem nevetek ez gondolom veszít az aktivításából, feldolgozzuk azt hogy mi is volt a poén, esetleg van egy szó ami jobban ingerel arra hogy nevessünk. Vagy pl. Hogy ezt a kérdést kiírjam e vagy sem, finoman szólva egy csendes háború zajlik le bennem, mintha az idegsejtek megzavarodtak volna az igen és nem válasz közt és közbe azt érzem, hogy dilisnek gondoltok hogy ilyeneket írok, ez jobban megerősíti a "nem" választ, a negatív érzelmet, de úgy döntök hogy mégis csak kiírom, akármilyen furcsa a dolog. Közbe viszont úgy érzem belebonyolódok és már nem tudom hol tartok, rá kényszerülök ezért hogy mindent olvassak vissza. Na itt lezárom azér már lezárom mert lehetne azért még írni :D ezek hétköznapi dolgok, de gondoljunk bele hogy az agyban az idegsejtek közt mi játszódhat le, elég durva szerintem.
2017. jún. 27. 23:52
 1/5 A kérdező kommentje:
*Na itt lezárom, mert azért lehetne mit még írni. sry!
2017. jún. 27. 23:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annál is bonyolultabb, mint amit el tudunk képzelni! Én egy időben megnéztem az összes aggyal kapcsolatos ismeretterjesztő műsort. Hát elképesztő, komolyan! Millió példát tudnék hozni, de csak egy a saját életemből. 15 éve dobolok, és miközben a 2 kezem, és a 2 lábam mind mást üt, már a kottára sem nézek rá. Sőt, egyáltalán nem is gondolkodok, hogy mit is kell ütni, csak csinálom. Hogy a manóba?
2017. jún. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Abba belegondoltál már, hogy mivel az agyaddal gondolkodsz, amikor magadra gondolsz, akkor az agy magáról, magával gondolkozik? Érted? Másképp fogalmazva, az emberi agy egy olyan szerv, ami tudatában van a saját létezésének! Egyébként javaslom, hogy a kérdésedet írd ki a tudományok oldalra is! Komoly válaszokat fogsz kapni. A tudós koponyák nem olvassák a mentális egészség oldalt.
2017. jún. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és arról nem is beszélve, hogy közbe működteti a hormonháztartás az emésztőrendszert, megfelelően szabályozza a szívet, működteti az immunrendszert. Iszonyatosan bonyolult, de úgy gondolom ha ismernénk az agyat, akkor ismernénk magát az embert is, az élő szervezet működését, elvégre az agy irányít mindent.
2017. jún. 28. 00:19
 5/5 anonim ***** válasza:
ez tetszett ez a kérdés :D
2017. jún. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!