Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer túladagolás mit okoz?

Gyógyszer túladagolás mit okoz?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt azt, hogy ha valaki sok nyugtatót (xanax) vesz be, elálmosodik és álmában, csendesen éri a halál, vagy szenved előtte (rosszullét, hányás, görcsök)?
2010. máj. 20. 09:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Önmagában Xanaxtól nem igazán lehet meghalni. Rosszullétet viszont okozhat, mélyalvástól a hányáson, szédülésen át a légzésdepresszióig. Ha eszméletlen állapotban hánysz, akkor viszont akár meg is fulladhatsz. Nem szép halál..
2010. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ, mennyi az a "túl sok"??10? vagy 50?

Na jó viccet félretéve,Xanaxnál is van enyhébb meg nagyobb dózis -0,25-1 mg-ha véletlenül szeded és egyel többet veszel be,max.mélyebben alszol,vagy kótyagosabb leszel,vagy a reflexeid nem nagyon ugy müködnek ahogy kellene.

A Xanax nem vicc,amennyit az orvos felir, annyit kell bevenni,de a legjobb leszokni róla fokozatosan.Persze ha szükséges és kell,akkor szedni kell.

Nagyon remélem, hogy nem DIREKT vettél be sok gyógyszert!!!!!!!!!!!!!!

2010. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem vettem be, bár napok óta ezt látom az egyetlen "megoldásnak"."Bíztam benne", hogy csak elaludnék és nem szenvednék. De így nem...Nem szándékozom lelkizni és sajnáltatni magam, köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 21. 00:13
 4/20 anonim válasza:
77%
én is próbáltam már, nem jött össze. és végülis, így visszagondolva, nem bánom. gondoltam ezt elmondom
2010. máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

Én kb. 30 darabot vettem be az 1 mg-os Xanaxból(a legerősebb)...Mivel kihívták hozzám a mentőt,és hamar ideértek,kb. fél órával a tabletták bevételét követően már mosták a gyomromat.Nem voltak görcseim,magamtól nem hánytam(csak a gyomormosás közben...),de gyakorlatilag "éberen aludtam",ugyanis kb. attól a pillanattól,hogy elkezdték lenyomni a gyomormosó szondát a torkomon,semmire nem emlékszem...Se arra,hogyan kerültem a kórházba,se arra,hol és hogyan kezeltek...A legközelebbi emlékem,hogy másnap a pszichiátriai klinikán ébredtem két lila folttal a két karomon(az infúziók és a vérvétel miatt),de a köztes idő mintha teljesen kitörlődött volna az életemből.Ez azért fura,mert állítólag mindeközben orientált voltam,az orvosok által feltett kérdésekre pontosan válaszoltam(de nem emlékszek rájuk),viszont azt mondják,teljesen lelassultam,nehezen beszéltem,és sinus tachykardiám (szapora szívritmus) volt. Más panasz nálam-feltehetően a gyors mentésnek köszönhetőn- nem lépett föl.Ha nem jött volna mentő,valószínűleg "csak elalszok",és főként a légzésleállás,és szívritmus zavarok veszélyeztettek volna. Hányás inkább akkor fordul elő,ha alkoholra veszi be valaki a Xanaxot,ám a tabletták kihányása matt valószínűleg nem lesz súlyos a mérgezés...A problémák nálam inkább 72 óra után jelentkeztek(kb. ennyi a Xanax kiürülési ideje a szervezetből),fejfájás, erős szorongás,stressz, remegés, alvászavar,stb. formájában,na azt nem kívánom senkinek...


Önmagában a Xanax egyébként ritkán okoz halált,mindemellett a benzodiazepineknek tökéletes ellenszere van (Anexate)...


Mint valaki,akinek már volt Xanaxszal elkövetett öngyilkossági kísérlete,és válaszolni szeretett volna a kérdésedre,megosztottam Veled a személyes tapasztalatomat,de HANGSÚLYOZOM,hogy NEM EZ A MEGOLDÁS a problémákra!NE CSINÁLJ HÜLYESÉGET,inkább MIELŐBB KERESS FEL EGY SZAKEMBERT!!!

2010. máj. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Xanaxból hatalmas mennyiséget kellene bevenni, hogy halált okozzon(és kombinálni, de nem akarok konkrét tippeket osztogatni), de még így is nagyon nagy a kockázata annak, hogy fölébredsz, de már súlyos agyi károsodással, tehát gyakorlatilag gyogyós leszel.Abszolút nem ajánlom, ahogy semmilyen öngyilkosságot sem, ki lehet lábalni az ilyen gondolatokból, nekem is sikerült, lehet egyedül, önerőből, amihez viszont elképesztően nagy önkontrollra, és akaraterőre van szűkség, ami a legkevesebb emberben van meg, aki már idáig jutott.Ne tedd meg, én ma már örülök, hogy annak idején nem tettem! Egyébként tudok egy esetről a környezetemből, amikor vki elég sok nyugtatót vett be önyg. céljából, élete hátralévő részét egy zárt elmegyógyintézetben töltötte, a károsodásokból kifolyólag...közben volt néhány "tiszta" pillanata is, ami még sokkal borzalmasabb lehet, tisztán megélni azt, h be vagy zárva egy csomó elmeháborodott közé.Felejtsd el az egész dolgot, kérj segítséget, egy próbát legalább megér, mert nincs veszíteni valód, amikor már gyakorlatilag úgyis "minden mindegy". Sok sikert, ne add föl, ha jelenleg sz..r is minden, hozd ki belőle a maximumot, és talán jobb lesz, veszíteni vaód úgy sincs már.Sok sikert! (mármint a gyógyuláshoz, nem az önygilokhoz :))
2010. máj. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem vall rám az öngyilkosság gondolata, mert erősnek tarto(ta)m magam. De most eljutottam addig, hogy valahogy tényleg minden mindegy. Ám az is igaz, hogy az élethez kell erő,nem a halálhoz. Köszönöm még egyszer.
2010. máj. 23. 09:34
 8/20 DorinaBTW válasza:
42%

sziasztok! Kérlek segítsetek nekem! Ma mikor már annyira reménytelen volt minden hát azt láttam megoldásnak,hogy meghalok. Nem félek a haláltól így kb.13 db ATARAX nevű altatót vettem be. Minden bajom volt,nagyon szenvedtem, most meg úgy fáj a fejem mint akit fejbe rúgott egy ló . Alig tudok beszélni.Kutyaérzés. Azt hittem meghalok erre csak ez van. :\

a kérdésem pedig az lenne,hogy meddig fog ez így lenni? Nem fogok meghalni?

a kérdésem pedig

2011. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem fogsz meghalni, de azért arra készülj hogy holnap nem lesz még túl kellemes napod. Ha esetleg ma még rosszabbul lennél, inkább hívd ki a mentőket.
2011. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

Ugyan nem vagyok orvos, de szerintem elájulnál a sok nyugtatótól, és vagy hosszas szenvedés után meghalnál, vagy a hányásodba fulladnál bele. Egyébként aki azt állítja, h a xanaxtól nem lehet meghalni rosszul tudja: Ausztráliában egy scrác neten keresztül rendelt xanaxot - 40 ezerért bárki tud rendelni itthon is 1 külföldi oldalról,elég durva- és beszedte a doboz egész tartalmát,belehalt szerencsétlen. Minden anyag méreg, még ha önmagában nem is, a mennyiség teszi azzá! A xanax nem játékszer, az öngyilkosság pedig nem más, mint hisztis önsajnálat és figyelemfelhivás,csak az a baj, hogy aki miatt teszed,az a halálod után is ugyan úgy sz*rik majd rád,

csak a szeretteidnek csonkítod meg a lelkét egy életre. Ha meg olyan nagy a baj, úgyse neten keresed a választ, hanem ugrasz a vonat elé. Ez csak hiszti! Hozzáteszem, mire esetleg belehalnál a sok xanaxba, valaki rádtalál és visznek gyomormosásra, aztán zártosztály, h megtanuld 1 életre milyen fogadtatás vár arra, aki öngyilkos akar lenni. Add fel, ez így nem fog összejönni!

2011. júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!