Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depressziónak számít?

Ez depressziónak számít?

Figyelt kérdés

Egyre többet sírok mostanában.

Tavaly nyár óta nem érzem magam igazán boldognak, nem tudok őszintén nevetni és mosolyogni.

Sokszor nem kívánok semmilyen ételt.

Rengeteg a halállal, öngyilkossággal kapcsolatos gondolatom.

Sokszor nem tudok elaludni, és 4-6 óra alvás után felkelek.

Nem érzem magam kialudtnak, max 1-2 órán keresztül.



2017. jún. 29. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez depresszió.
2017. jún. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 jeverezi ***** válasza:
0%

Én most voltam legutóbb depressziós egy hónapig de nagyon rossz volt. Rengeteget ettem és híztam, különösen kívántam a szénhidrátot csokikat, tésztákat és a többi. Sokat aludtam nem bírtam ki kelni az ágyból. Panaszkodtam és rettentően ideges voltam. Ezen felül nem tudtam kikelni az ágyból, csak ott éreztem jól magam. Nem volt erőm semmihez gyenge voltam és kimerült. Folyamatos fejfájás, szédülés és hányinger amit az idegesség okozott.


Pszichiáteremnek is mondtam de szerinte inkább olyan nyűgösebb vagyok mintsem depressziós. Jó hát Ő a szakember de nem érzi azt amit én.


A te tüneteid alapján nem gondolom hogy depressziós vagy inkább önsajnáltató! :)

2017. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem is csak önsajnáltatás lehet. :)

Valószínű, hogy arra fogom az időm pazarolni, hogy sajnáltassam magam.

Grat.:)

2017. jún. 29. 16:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért érdekelne ez az önsajnálat elmélet. Ennek semmi értelme. Ez igen is depresszió és kezelni kell de nem gyógyszerekkel. Addig kell elkezdeni amíg még nem uralkodott el rajtad teljesen.
2017. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, mindenkinek az a heppje, hogy névtelenül sajnáltassa magát idegen emberek előtt, akiknek sosem fogja látni az arcát, nem fogja tudni a nevét.


Mekkora f**zság. Esküszöm, ha egy szót törölhetnék a szótárból véglegesen, az az önsajnáltatás lenne.


Kérdező: lehetséges, hogy depressziós vagy, nem vagyok orvos, hogy ezt megmondjam. Szervi problémák is produkálhatnak hasonló tünetet, biztosat csak akkor fogsz tudni, ha megvizsgáltatod magad! :)


21/L

2017. jún. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!