Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok tovább élni így. Mi...

Arimyevery kérdése:

Nem tudok tovább élni így. Mi lehet a gyógyír?

Figyelt kérdés
Leírnám a történetet,ami egy elég hosszú folyamat volt/lesz még. Szóval 2015-ben minden megváltozott körülöttem. Elkezdtem a testemen észrevenni változásokat,kissé meghíztam,nem figyeltem oda mit eszek,egyáltalán nem mozogtam. Aztán persze elkezdtem drasztikusan véltoztatni,átestem a ló túloldalára és 51-2 kilóról 37 kilóra lefogytam,vagyis az anorexia felé hajlottám már át. Végül egy év alatt sikerült belőle FIZIKÁLISAN kigyógyulnom pszihológus segítségével. Aztán jött a gimnázium és nagyon rossz jegyeim voltak,ami nem volt megszokva tőlem,mert általános suliba jó tanuló voltam. Újra elkezdtem "nem odafigyelni" az étkezésemre,vagyis inkább elkezdtem a stressz miatt érzelmi alapon enni. Azt reméltem,hogy nyárra ez megszűnik,sikerült is pár napig/ hétig de ez most megint előjött,mert egyszerűen egy ürességet érzek magamban,úgy érzem semmire kellő vagyok,szinte már csak az étel "éltet",mindig azon jár az agyam mit mikor eszek majd stb. Nagyon rossz ez az állapot,én EGYÁLTALÁN NEM ILYEN VAGYOK. A testemtől undorodom,szörnyűnek találom!(160 cm 49kg) Szerintetek mi segíthetne? Esetleg valaki járt már hasonló cipőben?

2017. júl. 2. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérj orvosi segítséget! Itt a gyakorin nem fognak tudni pár hozzászólással kikezelni.
2017. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Roflkopter ***** válasza:
Én azt ajánlanám, hogy kezdj el sportolni, jarj le konditerembe, vagy futni amihez kedved van. A mozgás csak pozitív irányban változtatja a testedet akárhogy táplálkozol illetve szellemileg is jótékony hatású
2017. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Merits erőt azokból az emberekből akik szeretnek és melletted állnak (barátok, csalad,) stb
2017. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod nekem írhatsz, 13 éves anorexia múltam van. Kezdd el magad elfogadni, ne nagyon járj fel instagramra, facebookra, mert erősen hozzájárul a fals testkép kialakulásához.

Étkezz normálisan, naponta 5*, és hetente maximum 2 valamilyen testmozgást iktass be, ne többet mert túlzásba fogod vinni!

2017. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sokan járnak ilyen cipőben. Én is voltam anorexiás. Fontos, hogy rájöjj, miért van ez nálad, és beszélgess erről valakivel. Keress egy pszichológust vagy egy nagyon jó barátot, családtagot. Szívesen felveszem veled a kapcsolatot és támogatlak, ahogy tudlak. Egyébként teljesen renben van a súlyod, még egy picivel a normális alatt is vagy.
2017. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!