Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha valaki több...

Normális, ha valaki több verset ír az öngyilkosságról, halálvágyról?

Figyelt kérdés

a gimnazista húgom több ilyen jellegű verset írt, kitette őket a közösségi oldalára.

egy barátnője lájkolta, és kommentben arról beszélgettek, hogy köztük már szóba került az öngyilkosság, említette neki a húgom neki, hogy eszközöket, technikát keres hozzá.


amikor rákérdeztem a tesómnál, azt mondta mosolyogva, semmi komoly,csak szerinte hálás verstéma az öngyilkosság, azért írt arról.


szerintetek kezdjek el aggódni?



2017. júl. 3. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleidnek kellene ezt kezelnie, és neked pedig szólni nekik. Nem tudom amúgy én is szoktam verseket írni ilyen témában, bár én nem az öngyilkosságról, hanem inkább a halál és az élet viszonyáról. Viszont ami furcsa, hogy ezt kirakta a közösségi médiának is közszemlére. Itt ugye megkérdőjeleződik a vàgy valóssága olyan szempontból, hogy aki úgy igazán nem lát kiutat nem igazán osztja meg ezt másokkal, ilyen felületeken meg végképp nem, a másik, hogy viszont ezek szerint figyelemre vágyik, akkor viszont rossz helyen keresgél, mert ilyen miatt szerintem inkább bántások érhetik.

További lehetőség, hogy tényleg csak "elvicceli" ezt a témát, és abba nem gondol bele, hogy ez tényleg egy komoly dolog és nem kellene csak úgymond "divatból" ilyeneket kitennie. Mert az írott szó másképp működik mint a kimondott szó. Főleg a mai digitális világban.

Hány éves a húgod? Mennyire érezted mélynek a verset? Más verseit esetleg olvastad már?

2017. júl. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Itt ugye megkérdőjeleződik a vàgy valóssága olyan szempontból, hogy aki úgy igazán nem lát kiutat nem igazán osztja meg ezt másokkal...


ezzel nem értek egyet, épp egy segélykiáltás is lehet, azért osztja meg.


gimis.

minden verse öngyilkosságról szól.

2017. júl. 3. 00:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezdjél el aggódni, és a szüleitek is kezdjenek. Ha valaki már az öngyilkosságnak már az eszközén gondolkozik, az már komoly jel. De a depressziónak más tünetei is kell, hogy legyenek. Nem tudom, mit tudsz a húgod iskolai helyzetéről, szerelmi életéről, de beszélgetni kéne vele és az ismerőseivel.
2017. júl. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, fogok...
2017. júl. 3. 00:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Ami azt illeti abban is van valami, amit mondasz, de amit leírtam, azt saját tapasztalatból írtam, mert voltam már azon a ponton, hogy az egyik legnagyobb vágyam volt, hogy elég erős legyek ahhoz, hogy megöljem magam, gyakran volt az keresőszavam a neten, hogy " how to kill myself without pain", és őszintén szólva sosem tettem volna ki semmilyen felületre az erről szóló verseimet, pedig volt egy pár.

De ez is nyilván emberről emberre változik.

Ilyen esetben ismerni kellene a körülményeket. Volt-e bármilyen megrázó dolog az életében, ami előidézhette ezt nála.

És azt pedig semmiképp sem mondtam, hogy ezzel nem kell elkezdeni foglalkozni, mert igenis minden jelet komolyan kell venni, bármilyen mögöttes tartalma van.

2017. júl. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!