Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni ez ellen? Mit...

Mit tudok tenni ez ellen? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Mostanában vettem észre,hogy nagyon hamar felkapom a vizet kb.bármin.Ha leejtenek valamit,ha telefonálnak,ha húgom beszél hozzám,ha az utcán nyalakodik egy pár(leginkább a cuppogás zavar),az evés közben kiadott hangok,ha valaki iszik...

Sosem adom ki a dühömet,inkább magamban rendezem le,közben tönkreteszek mindent,ami a kezembe akad(radír,könyv,lap,vagy az ollóval játszom).

Az iskolában mindenki kedvesnek tart,mert sokat segítek,meghallgatom a másikat,szóval rendesnek tartanak,aminek örülök,de igazából semmi kedvem hozzá.Vagyis ezt nehéz elmagyarázni,de megpróbálom.Szóval általában mindenkinek segítek és már az első szóra ugrom,de belülről mindig dühös vagyok és szidkozódom,de teljesen akaratlanul :/ Sosem bántanák senkit(szavakkal,esetleg fizikailag),de belülről mégis az érződik,hogy igenis irritálnak az emberek és legszívesebben kiabálnék és elátkoznék mindenkit.Tényleg nem szándékosan csinálom de be ülről mégis jön a hang pl. :-Haladj mááár b+!!!


-Mondd már ki végre,hogy mit gondolsz !!!


Egyre közelebb kerülök ahhoz,hogy elszóljam magam,vagy kiabáljak.Tegnap is belevágtam a szekrénybe és motyogtam magamban,mert anya csak engem dolgoztatott,húgom meg mosolyogva ment el Tv-t nézni,mikor neki is pakolnia kellett volna.


Amint kiérek a suliból,azonnal megváltozom,és egy mogorva,savanyú lány leszek.Nem értem,hogy miért csinálom.Tényleg nem szándékos.Elszomorít,hogy ilyen vagyok,de szeretnék megváltozni !


Ti mit javasoltok ?Egyáltalán mi lehet ?Esetleg segítséget kéne mérnem ?


Elnézést ha rossz kategóriába raktam,és előre is köszönöm a válaszokat !



2017. júl. 3. 22:43
 1/3 A kérdező kommentje:
15l
2017. júl. 3. 22:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Tinként normális az állandó hangulatingadozás, az állandóan elfojtott düh és lázadás. Pár éven belül enyhülni fog, de ha tényleg ennyire zavar, fordulj pszichológushoz.
2017. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mint ha magamat hallanàm.

De ez tini ként sem normàlis.

Ez ellen nem lehet mit tenni. És a későbbiekben sem fog változni.

Van amikor elsietek egy adott helyszinről, pl kiugrok a wc-re és ott àltalàban valami kisebb fàjdalmat okozok magamnak, pofon, falba ütés, mert előtte akaratlanul de sajnos valamelyik szerettemmel volt egy ilyen fent említett szituàció.

2017. aug. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!