Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiater általi diagnózis...

Pszichiater általi diagnózis kérdés?

Figyelt kérdés
Ha az orvos közepesen súlyos depressziót állapított meg, attól még lehetek skizofrén? Egy pszihiater meg tudja állapítani első találkozáskor hogy valaki skizo-e?
2017. júl. 4. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel a depresszió nem zárja ki a skizofréniát, lehetsz az is. Ha nincsenek durva tüneteid, akkor nem biztos, hogy a doki első látásra észre fogja venni. De ha rendszeresen jársz hozzá, és beszámolsz a hangokról, vagy egyéb téves eszmékről, észlelési zavarokról, akkor tudni fogja.
2017. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól még lehetsz skizofrén, első találkozáskor pedig nem tudja csak úgy megállapítani hogy az vagy-e
2017. júl. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem több kell, mint egy találkozás, ha nem egyértelműek a jelek. De igen, lehetsz skizofrén, is hidd el a jó szakember, ha nem is elsőre, de idővel rájön.

Én anorexiával kezdtem járni, aztán súlyos depressziót diagnosztizáltak, míg végül a sok beszámolóm során kiderült egy év után, hogy borderline személyiségzavarom van.

2017. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!