Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a speciális neve ennek a...

Mi a speciális neve ennek a fóbiámnak? Hogy lehet kezelni? Mitől alakulhatott ki? Többi lent .

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok és már elég kis korom óta van egy fóbiám...nem tudom mit tehetnék ellene, de ez nekem az életembe is kerülhetne.. :(

A fóbia csak az orvoslás tudományára és e témában jelentkezik nálam..például, elájulok az injekciótól...(oltásoktól) Aztán soha nem voltam még kórházban és nem is szeretnék bejutni! A testemre jobban vigyázok mint bármi másra. Mondok egy gyakran előforduló példát...egy éve volt még biológia órám és akkor éppen az emberrel foglalkoztunk..és már jelentkeztek a tünetek: Szédülés, hányinger, vörösödés, verejtékezés, rosszullét..ekkor egy dolog mentett meg mindig az ájulástól..hogy óra vége fele volt és éppen kicsengettek az óráról... De például, ha látok TV-ben újraélesztést, vagy bármilyen kórházi ellátást, vagy vérvételt, akkor már rosszul leszek hányingerem és szédülni és ájulás következhet be... Soha nem voltam mg vérvételen, legalább is olyanon, amire emlékeznék...nyilván kis koromban voltam...de azóta egyszer sem! És összeteszem a két kezem, hogy megkíméljem magam ettől, mert akkor tuti, ottmaradok :(

Tanácstalan vagyok, hogy mi ez?, mitől lehet, hogy lehet kezelni és hogy lesz ennek vége.. :( Egy sima oltástól is simán elájulok.. :(

Van itt esetleg, olyan aki ismeri ezt, vagy valakinek van hasonló tünetei?

Nagyon jól jönne hasznos tanácsok, melyet előre is köszönök...de az sem kizárt, hogy ezzel kell együtt élnem és lehet ebbe fogok fiatalon meghalni! Például vérvétel nélkül nem lehet jogosítványom! Emiatt én a jogsiról is lemondok! Nem szeretném átélni azokat a fájdalmakat és hosszan tartó, nehezen elmúló gyötrő tüneteket.. :(

Remélem, van erre megoldás :)



2017. júl. 4. 18:54
 1/9 anonim válasza:

Szia, sajnos sok mindent nem tudok mondani. De ha megnyugtat nem vagy egyedül. Én egészségügyben tanulok, és jelenleg gyakorlati időmet is egy kórházban töltöm. Volt egy lány (15 éves lehett) akitől mindössze egy vércukorszint mérés kellett volna. A lányt úgy kellett lefogni, hogy megtudjam szúrni az újbegyét. Szúrás után 5 perccel már a reggelijét is viszont látta.

Sajnos segíteni nem tudok, csupán a tapasztalatomat tudtam neked leírni. De az ismeretségi körömben is vannak hasonlóak akik írtóznak az egészségügyhöz fűzödő összes dologtól. Inkább elkerülik.

2017. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ujjbegy* sorry :D
2017. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 spectator ***** válasza:
Egy pszichiáter biztosan tudna segíteni.
2017. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, az a baj, hogy én is nagy ívben elkerülöm! Ezért vigyázok magamra :( Na látod,már ez sok volt, hogy leírtad, hogy ujjbegy szúrás. Már fogom a fejem :)
2017. júl. 4. 19:12
 5/9 Molyember ***** válasza:
Mivel életed végéig úgyse tudod elkerülni, tényleg érdemes lenne felkeresni minimum egy pszichológust. Mi lesz, ha szükséged lesz egy kisebb műtétre? Muszáj megoldanod.
2017. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát ha kisebb műtétre szükségem lesz, akkor inkább beledöglök, de nem fekszem be egy másodpercre sem!
2017. júl. 4. 21:10
 7/9 anonim válasza:
Először is, magába a fóbiába nem fogsz belehalni. Az azzal járó elkerülő magatartás az ami problémákat okozhat, pl. nem mész orvoshoz hiába szükséged lenne rá. A fóbiák esetén a félelem tárgya az valójában nem az, ami a félelmi reakciót kiváltja, (pl. kórházi környezet, vérvétel, stb), azok csak triggerek, tehát kiváltó tényezők, a félelem valódi tárgya pedig egy mentális kép, az, ami valószínűleg a legszörnyűbb lehetőség, ami történhet veled. Tehát pl. egy kutyafóbiás egy aranyos kiskutyától is rettegni fog, mert az aktiválja az elméjében létező félelmetes, vérengző, sátán kutyájának képét... leegyszerűsítve. Legtöbbször az segít, ha megismered a félelem tárgyát, tanulsz róla, így az természetesebbé, kezelhetőbbé válik. De ez nem megy egyik napról a másikra és érdemes pszichológus segítségét kérni.
2017. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, utosló! Keresek egy pszihológust...:)
2017. júl. 5. 06:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeutát keressél, ne egyszerű pszichológust, ha nem akarsz csalódni.
2017. júl. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!