Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emiatt alakulhatott ki bennem...

Emiatt alakulhatott ki bennem az általános gátlásosság? Kis koromban sokszor elfojtottam az érzelmeimet (pl úgy éreztem káromkodni nem szabad)

Figyelt kérdés

És ez a kezdeti folyamat ilyen eredménnyel végződött, hogy félek új embereket megismerni, illetve rossz előítéletekkel megyek felé?


Kis koromban a szüleim gyakran erősítették bennem, hogy aki káromkodik az rossz ember, meg, hogy azt csak a primitív, visszamaradott emberek csinálják?

De úgy érzem, én ezt halálosan komolyan vettem, és rengetegszer mikor kijött volna belőlem vmi dün, én mindig visszafojtottam magam, mivel volt bennem ez az erős ellenérzés, hogy ilyet márpedig nem szabad..


Nincs az az általános önbizalom rajtam, aminek már rég ki kellett volna alakulnia, hanem sok helyen mintha hiányosság lenne, és nem tudok fejlődni emiatt


21f



2015. febr. 26. 01:25
 1/1 anonim ***** válasza:

A jól nevelő szülők mind ezt mondják gyerekeiknek,hogy nem szabad káromkodni.

Ezért még nem lesznek a gyerekek gátlásosak.Szerintem más lehet az oka.Egy szakember kiderítheti,mi a valódi oka.Vannak tréningek,amelyek fejlesztik az önbizalmat.Fordulj pszichológushoz esetleg,ha nagyon zavar.

2015. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!