Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mániás depresszióm lehet?...

Mániás depresszióm lehet? Esetleg más a baj?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom elsősorban, akik átélték ezt vagy benne élnek. Egész életem során problémám volt a "fejemmel". Addig fajultak a dolgok, míg elmentem pszichológushoz, akihez kb egy évig jártam. Abbahagytam aztán pánkkrohamok jelentek meg teljesítési helyzetben. A mindig visszatérő depressziós időszakok nem múltak el. Az elmúlt kb 3 hónapban azt érzem, mintha "nem én irányítanám az elmém". Tehát egyre világosabb, hogy OK NÉLKÜL jön a depi, bögök, öngyilkosságon gondolkodom. Megfigyeltem, hogy mindig csütörtökön jön ez az időszak. Elkezdem érezni, hogy rossz lesz..és igen, a pokolban érzem magam, nem látok kiutat, nyom a mellkasom, pánik sokszor. (Nincs egy állandó valamim amitől félnék ezen a napon.) Olyan gyorsan vált néha aztán jókedvre, hogy nem is értem én sem. Elkezdek nevetni magamon, hogy hogyan érezhettem ezt..stb. A baj, hogy megvisel mindenkit körülöttem már... Nem bírom ezt az érzelmi megterhelést. A pszichológus miért nem vette észre? És ha nem az, akkor mi? Mert valahogy nem tudok irányítani... Tudom nem fogtok diagnosztizálni..csak nemtudom kihez forduljak. Pszichiáterhez csak a háziorvos utalhat be?
2017. júl. 7. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Én diagnosztizállak szívesen, bár ezt jó lenne, ha megerősítené egy orvos is. Bipoláris-depressziód van, legalábbis az összes tüneted erre utal. A csütörtök az csak véletlen, de lehet, hogy hetente váltasz, és mindig arra a napra esik. Nem kell szenvedned, gyógyszerekkel remekül lehet kezelni ezt a betegséget. Menj el előbb a háziorvoshoz, mondd el neki a fentieket röviden, és ő majd elirányít egy pszichiáterhez.
2017. júl. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen egyértelmű.

[link]


A mániának is vannak fokozatai, leírásod alapján enyhébb

szerencsére esetleg a hipománia szintjét súrolja.


Az egészséges emberek normál hangulatingadozása teljesen természetes....


A jókedv természetes, mániává

nem akkor válik, amikor mély depresszióból hirtelen jelentkezik,

hanem amikor fölfele is kóros mértékben kileng.

2017. júl. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Évekig gondoltam, hogy egészséges vagyok, meg egyfelől szégyelltem is ezt. Emellett azt gondoltam, hogy nekem nem lehet semmi bajom, hiszen más embernek sokkal komolyabb gondjai vannak...Most változott meg. Mintha összeállt volna a fejemben a kép.

A jókedvkor szeretem magamat, és sokat beszélek, kérdezgetem az embereket, hülyeségeken nevetek, és őszintén bevallom szeretem ezt. Olyan, mintha be lennék tépve.

Félek a háziorvoshoz menni. Egyik pillanatban még a torokfájásra adott antibiotikumot, utána meg erre "panaszkodom". Félek előtte így kitárulkozni, meg attól is, hogy nem vesz komolyan. Senki nem veszi ezt komolyan az a helyzet. Lehet én képzelem be, de jó lenne már választ kapni.

2017. júl. 10. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell fordulni, csak ő tud felelősséggel különbséget tenni, hogy jókedv vagy mánia.
2017. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!