Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel magamban,...

Hogyan dolgozzam fel magamban, hogy nem térhetek vissza a régi súlyomhoz? 15/L

Figyelt kérdés

Anorexiás voltam, de nem olyan súlyosan, mint a legtöbben, 168 cm/45 kg-ig mentem le

Most felhíztam 53-ra, de megint elkezdtem fogyózni

Jelenleg 50 kg-nál tartok, ez volt eredetileg a célom

Egyszerűen bennem van ez a "kényszer" hogy nem állhatok meg legalább 45 kg-ig megint, mert ha egyszer meg tudtam csinálni, megint meg tudom, sőt, meg is kell

Ez főleg akkor jön elő, ha nagyon vékony lányokat látok (ma is ez történt a plázában, igaz, hogy az a lány jóval alacsonyabb és ránézésre pár évvel fiatalabb lehetett nálam). Hogyan hagyjam abba, hogy állandóan összehasonlítom magamat mindenkivel?

Ha otthon vagyok, egyedül, nincs semmi gond, nagyjából reálisan látom már magamat, viszont ha meglátok valaki nálam vékonyabbat az utcán, az egész napomat el tudja rontani, volt már, hogy bepánikoltam emiatt.

Más étkezési zavarból gyógyulók, vagy hozzáértők, tudnátok segíteni?



2017. júl. 8. 22:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha fogalmad sincs a témáról akkor inkább hallgas, ha nem fogod fel a kérdést akkor meg pláne. A kérdező nem akar lefogyni, tisztában van a betegségével, csak abban kér tanácsot hogy hogyan tudja elfogadni magát úgy ahogy van. Ebben szerintem egy pszichológus tudna segíteni, elfogadni, hogy egyetlen ember sem tökéletes, nem kell a maximumot kihozni magunkból minden percben. Próbálj kisebb elvárásokat lefektetni magaddal szemben.
2017. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes szavadbol magamra ismerek. Pont ilyen magas vagyok,pont ennyi kilo voltam. Nem attol fognak szeretni, hogy vekony vagy, hanem, hogy erzed magad a börödben, milyen a kisugarzasod. Ha 55 kg Lennél meg akkor is böven vekokynak szamitanal :D Miota egeszseges vagyok, azota a fiuk is jobban megneznek, mert latjak rajtam, hogy erös vagyok testileg, lelkileg. 16/L
2017. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#10 Olvass utána, hogy a kórosan alacsony testsúlynak a fogyás módszerétől függetlenül milyen következményei lehetnek

És igen, pont ezért kértem tanácsot, mert tudom, hogy nem "helyes" hogy le akarok fogyni, és nem érzem magam jól így, hogy állandóan másokhoz mérem magam

2017. júl. 10. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!