Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan kaphatnám vissza a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kaphatnám vissza a régi önmagamat és tudnám lezárni magamban a dolgokat?

Figyelt kérdés
Október közepén szakítottunk a barátommal, ő döntött így, össze-vissza hazudozott és becsapott, majd mindenért engem okolt. Azután a semmiből azt mondta, hogy ő ezt nem tudja tovább csinálni és hogy már nem szeret. Akkor teljesen összetörtem, 9 hónapig voltunk együtt és komoly kapcsolatunk volt, (vagy legalábbis részemről mindenképp)ismertem a szüleit, a barátait, együtt terveztünk utazni és mindent megettem érte, főztem rá, meghallgattam, biztattam, tanácsot adtam, bármiről tudtunk beszélni és mindig mellette voltam. Nagyon megviselt a szakítás, testileg-lelkileg. Egy hétig nem tudtam enni, hánytam és sírtam, az elején még könyörögtem is neki, hogy oldjuk meg. Utána is sokat sírtam még egy ideig, elvonszoltam magam órákra, (egyetemisták vagyunk)próbáltam lekötni magam, tanultam, önkénteskedtem, aztán elkezdtem eljárni bulizni. Eleinte nagyon rosszul éreztem magam, de mostanra már igazából elvagyok. Vannak terveim a jövőre nézve, nem adtam fel azokat a dolgokat amiket szeretettem és új ötleteim is vannak, már nyitottam mások felé is. Hó elején érdekelni kezdett egy srác, de aztán kiderült, hogy csak ki akar használni, úgyhogy így is sérültem, de nem annyira. Olyan csalódott vagyok, azt vettem észre magamon, hogy gyanakvással fordulok az emberek felé, azt várom, hogy mikor árulnak el. Ez egyébként nem csak ebből a kapcsolatból fejlődött ki, hanem több ilyenből, viszont most nagyon felerősödött. Úgy érzem, hogy senki sem fog tudni szeretni és kitartani mellettem és hogy én sem tudok már bízni. Nagyon igyekszem, hogy kikerüljek ebből az állapotból, de hiába volt a reflektálás a kapcsolatról, majd pedig a nyitás mások felé és a hobbijaim, semmi önbizalmam sincs és félek, hogy az exem csak simán továbblépett, éli az életét, boldog, csajozik, meg a karrierjében is haladni tud szinte 0 energiabefektetéssel, én meg csak lépek egyet előre, kettőt vissza és semmit se tudok felmutatni. Bocsánat hogy hosszú lett, de örülnék építő jellegű ötleteknek, hogy mit kéne csinálni. Időre van csak szükségem, hogy ne fájjon annyira és megint igazán boldog legyek, vagy valami más kell?
2015. dec. 28. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Szóval Ármándóval szakítottatok, te könyörögtél neki hogy jajj Ármánó ne máár.

De vége lett. Majd éheztél, sírdogáltál.

egyébként most karácsonykor sem ettél ittál semmit?

Aztán belebotlottál valakibe aki ki akart használni.

És megint volt a brühü brühü.


Szóval úgy tűnik mintha eddig egy elvarázsolt szigeten éltél volna együtt a barátoddal, most meg mintha kikerültél volna hipp hopp a nagyvilágba.

Szóval Luszászítá, ideje befejezni a sírást rívást, és a kicsike hisztit, és önmarcangolást, és végre visszatérni a szőrnyű világba.

Kevés embernek adatik meg, hogy az első ember akit megismer az lesz élete párja, nem , van aki 100 embert megismer míg megtalálja a hozzá valót.

Ez nem jött össze.

Tovább kell próbálkozni különben megette a fene.


Ahhoz, hogy Luszászítá megtalálja végre az igazi Ármándót ahhoz pár Tónyót meg kell ismerni, de ahhoz, hogy megismerd ahhoz mosolyogni kell , nyitottnak lenni és kedvesnek.

2015. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Az egyik altanos modszer hasonlo helyzetekre:


1. Ird le milyen tulajdonsagokat, kepessegeket, tevekenysegeket ertekeltel magadban, illetve masok mit ertekeltek benned.

2. A fenti listabol, melyikektol tavolodtal el, hagytad abba, hanyagoltad el a legjobban?

3. Irj egy par mondatot ezekrol, miert erzel ugy ezekkel kapcsolatban ahogy.

4. Ha a fentiek megvannak, irj alajuk egy par mondatot arrol, mit gondolsz, milyen kis lepeseket tudnal tenni hogy ujra reszei legyenek az eletednek.

5. Rendezd sorrendbe a 4. pontban levo terveket aszerint hogy mi kivitelezheto es kesznek erzed magad ra.

6. Tuzz ki kis celokat es dolgozz rajutk.


A legjobb ha magadnak papirra leirod amikor egyedul vagy es van boven idod gondolkozni rajta.


Masik altalanos modszer, hogy keress ertelmet abban ami tortent, gondold at miert volt “jo” hogy igy tortent, milyen elonyod szarmazott belole. (van errol a modszerrel is reszletesebb leiras ha erdekel)

2015. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Egy szakítás szörnyű. A szerelem ámított azzal, hogy övé a világ és mikor elmúlt, akkor egy üres lukat hagyott maga után.


Mindenki más és más. Valakinek bejön az, hogy 1-2 hónap után továbblép és kezdi előről egy másikkal. Te láthatóan nem vagy iklyen, de ezzel nincs is baj. :)

Elmesélem a történetemet. Hátha abból ötletet merítesz majd.


1. szakítás.

15 évesen jöttünk össze. 1,5 év se veled se nélküled volt. Katasztrófákkal, veszekedésekkel és szakításokkal tele. Mikor első alkalommal szakítottunk nem ettem, nem ittam és lefogytam 1 hónap alatt 20 kilót. Utána újra összejöttünk. Utána újra vége lett. Még összejárogattunk, de mellette ő ugyan úgy nőzött, bulizott, csak nem volt kimlndva. Utána nem hívott el a szalagavatójára. Akkor kiakadtam és "félreléptem". Megbosszultam és azt hittem jobb lesz, de nem lett.

Piti bosszú volt, de ezt most hagyjuk :D

Utána már a ballagására meghívott. Arra csak 50 ezret költöttem... majd mikor kihasznált még egyszer utoljára, akkor felnyílt a szemem és kidobtam mint macskát sz***rni. Ez a szakítás már nem volt olyan rossz mint az első. Sokkal boldogabb voltam néélküle, csak a társ hiányzott, de nem ő. hagytam magamnak időt. Buliztam, haverkodtam, de semmi komoly. A srác szintén ment fel a ranglétrán, felvették egyetemre, évfolyamelső, stb. Nem mondaám hogy a facebook oldalán lógtam, de azért évente egyszer ránéztem hogy mi van vele. Nemrég láttam h valami drogos ügy miatt kirúgták az egyetemről és most kamionos.

Nem akarok rossz szándékú lenni. Mikor ezt megtudtam inkább sajnáltam mint röhögtem rajta. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem tudhatod mit hoz holnap. Ma még szerencséd van, holnap már csődtömeg vagy.


2. szakítás.

A srácról azt hittem h lelki társ. Közben meg csak valami más vonzerő hajtott felé. Belé szerelmes voltam. Alig tartott 3 hónapig, bár egy percét sem sajnálom. Utána mikor végzett a sulival dunántúlra költözött. Kértem hogy maradjon míg elvégzem a sulit és megyünk együtt, de egy férfi ha menni akkar akk9or úgyis elmegy. :) El is ment. Itt is szenvedtem kicsit, de nem volt vészes. MIután odaköltözött rá 2 hétre összejött egy csajjal, akivel utána összeköltöztek pesten, céget alapított, eljegyezte a csajt, és talán egészen a múlt hónapig egyyütt is v9ltak, e most egy új csaja van, akiért hazaköltözött megint vidékre. :)


3. szakítás.

Ez nagyon kemény volt. Ő volt az igazi. Mindent megtett értem, szerettem, ő is engem, ebben a kapcsolatban minden tökéletes volt. Több mint egy évig voltunk együtt. Minden klappolt, de utána megütött. Csalódott voltam, de szerettem annyira h megbocsássak. Utána megint bántott. Még így is megbocsátottam volna neki, de olyanokat mondott amiket te is írtál, hogy rád keni az egészet, téged hibáztat, és azt mondta h én hozom ki belőle az állatot. Hogy ilyen korábban nem történt meg. Ez később kiderült nem volt igaz...

Szóval kidobott. Olyan könnyen és önelégülten, hogy darabokra törtem. Soha nem éreztem magam annyira szarul mint akkor. Nem tudom leírni hogy mekkora törés volt ez nekem. Próbáltam visszafolytani, de nem ment 2 hétig. Utána reflexből csináltam mindent. Sodródtam az árral. Összejöttem egy fiúval, akibe nem voltam szerelmes, míg ő o9daáig volt értem. Lefeküdtem egy csomó vadidegennel, buliztam, ittam, stb.

Egy karácsonyi buli nyitotta fel a szemem, mikor a debreceni pszichiátrián kötöttem ki. Ott a fő9orvos azt mondta, hogy én nem vagyok ide való, szóval szedjem össze magam. Meg is lett.

Az újévet úgy kezdtem, hogy mindent helyre hzok. Bocsánat9ot kértem mindenkitől akit megbántottam. Senkit nem hagytam ki. Elvonultam kis időre, hlgy lerendezzem a dolgot. Azt tanultam ebből, hogy ha történik az életedben valami sz**r, akkr azt aznnal meg kell oldani. Nem szabad elnyomni vagy halasztani, mert sokkal nagyobbat durran, mert egyszer ígyis-úgyis kitörik. Szakítottatok? Fáj? Bőgd ki magad rendesen. Hisztizz, üvölts. Add ki. Sokkal jobb lesz utána. Ne akarj túl hamar továbblépni. ha túl k9orán kezdesz új kapcsolatba, mikor még az érzéseid a másikban vannak még ha tagadod is akkor egy független ártatlan ember is sérülhet.

Legalább fél évet kell hagyni, mire rendeződik a lelked. Természetesen érezd jól magad, flörtölj, de komoly kapcsolattal még várj. ha szomorkodni akarsz, szomorkodj. Ha 5-6 hónap után sem múlik el ez az egész, akkor viszont keress fel egy szakembert!

jah...és a 3. pasi ugye kidolbott meg minden. Olyan indokkal, hogy hátráltatom, hogy nem tud előre jutni stb, pedig én bíztattam a legtöbbször, meg segítettem neki, stb. Ilyenkor ugyebár szakításkor ezek felbüfögnek. Akkor fősulis volt utolsó éves. Nagy tervei voltak, utazni, milliós gázsiért melózni, stb. Most még ősszel láttam városunk főterén miközben kapálta a hivatal előtti muskátliskertet mint közmunkás.


Ne ess kétségbe. Időd van, és sajnos még tényleg sok embert meg kell ismerned. Mindegyik kapcsolatod megtanít valamire. Jókra, rosszakra egyaránt. Mgadat semmiképp ne okold, hisz nem te hazudtál, nem te vágtad át, és nem te léptél tovább olyan nagyon egyszerűen. Csak nyugodj meg. Járj társaságba, keress egy új hbbit, vagy csak délutánonként ülj ki egy vízparthoz és nézd a jövő-menő embereket! :)


ui: ha bármiben tudok segíteni, akkor írj. Van egy szuper könyvem is, ami bármilyen párkapcsolati témában segíthet! ;) :)


22/L

2015. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, különösen neked, utolsó. Első, nem éltem álomvilágban, nem is az első kapcsolatom, csak az a típus vagyok, aki meg tud állapodni egy ember mellett és mindig próbál javítani a dolgokon, ahelyett, hogy eldobná őket. Talán túl idealista vagyok, de én tényleg komolyan gondoltam a kapcsolatot. Próbálok nyitni mások felé és sokat mosolyogni.
2016. jan. 4. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!