Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj van a lánypmmal? Anorexiás?

Baj van a lánypmmal? Anorexiás?

Figyelt kérdés

Lisztérzékeny, ami miatt járunk gastrora. Kiderült, hogy fogyott, sokat, a laborja hibátlan, diétahiba nem volt.

162cm, 55kgről,44,8kgre fogyott. Pszichiátriára utaltak minket. Jogosan? Tényleg anorexiás lenne?

Hétköznap mondjuk nem vagyok otthon, de elfogy a kajája. Hétvégén szokott enni velünk.

Nem lehet, hogy inkább valami szervi baja van? Annyira félek..



2017. júl. 10. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
HIV+ teszt?
2017. júl. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha anorexiás lenne,nem enne veletek hétvégén.
2017. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2. elolvastad végig? "...nem vagyok otthon, de elfogy a kajája." Ha anorexiás a kislány, akkor kidobja, odaadja a kutyának, stb. 100 féle módon ki tudja játszani a szüleit. Mivel fejlődő szervezet, híznia kéne, nem 10 kilót fogyni. Kérdezőnek: Lehet szervi baja is, de ehhez vizsgálatokat kellene végezni. Ha nem találnak semmit, akkor simán lehet anorexiás a lány. Ez esetben pszichológushoz kell menni.
2017. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább arra tippelek, hogy titokban mégis nasizik gluténtartalmú cuccokat, amik így felszívódási zavart okoznak.
2017. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De jó a laborja
2017. júl. 11. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:

3!Te nem olvastad végig?

"hétvégén szokott enni velünk"

2017. júl. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet anorexias. A hétvégén veletek eszik az lehet egy csel, hogy elhitesse veletek minden rendben. Ez igy egy praktika, hogy minnel tovabb titokba tudja tartani a betegseget.
2017. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az anorexia egy MENTÁLIS BETEGSÉG, és nem kilókban mérik! Az, hogy "rendszeresen eszik" nem egyenlő azzal, hogy eleget eszik. A napi minimum fejlődő szervezetnek 2200+ kalória! A lisztérzékenység alapból kiválthat evészavart a korlátozó és táplálékcsoport megvonó mivolta miatt, ami aktiválhatja a korlátozást, s evészavart. Az, hogy hétvégén eszik, még nem mérvadó (én is ettem, hogy ne legyen feltűnő, amit csinálok..). Az, hogy elfogy a kajája, szintén nem mérvadó, lehet, hogy kidobja, kihányja, hashajtózza stb. Szerintem beszélned kellene vele erről, hogy mit érez, hogy megnyíljon, s őszintén elmondja, mit tapasztal és mi történik vele. Ha aluleszik (1800 kalória alatt) könnyen okozhat fizikai sérülést a testében, és szervi problémákat! Az alultápláltság miatt a szervezet a szövetekből és izmokból vonja el a túléléshez szükséges tápanyagokat, ezért gyakran az aktív evészavarosok (legyen az bulimia, ednos vagy anorexia) gyakran nem mutatkoznak hiányosnak semmilyen tápanyagban és vitaminban és a laborjuk teljesen normális értékeket mutat. Azért, mert a vérben folyamatosan van megfelelő mennyiségű ásványi anyag. De ez nem jelenti azt, hogy minden rendben van és az illető egészséges, mert gyakran a csontokból és izmokból vonja el a szervezet a katabolizmus miatt!

Az őszinteség a kulcs. Kérlek, beszélj vele, és biztosítsd afelől, hogy szereted, támogatod, és bármi történik, nem tud olyat mondani, ami miatt ne szűnnél meg őt elfogadni úgy ahogy van, és csak azt szeretnéd, hogy boldog legyen.

2017. aug. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!