Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitől kérhetek segítséget, ha...

Kitől kérhetek segítséget, ha a 28 éves Barátnőm Anorexiás?

Figyelt kérdés
Ő is tudja én is tudom. Beszéltünk már erröl, hogy segítéget kellene kérnie szakember személyében amíg nem lesz egyéb szövődménye. Sajnos úgy látom, hogy egy idelye már a halogatás megy. Persze értem, hogy nem lehet ez könnyű, de segíteni szeretnék neki és mindenben támogatom.

2016. szept. 8. 19:00
 1/1 anonim válasza:
Azt javaslom neked, hogy mutass neki videókat anorexiás betegekről. Olyanokról, akik belehaltak. Jó pár napotok azzal teljen, hogy együtt néztek ilyen videókat, YouTube-on találtok sokat. Nagyon komoly betegséggel küzd a barátnőd. Kevés lesz talán az, hogy agyban eldönti, hogy változtat, hiszen ez egy súlyos pszichés testképzavar. Szakember segítségére én úgy gondolnám, hogy szükség lehet. Én sok ilyen videót néztem, legutóbb egy olyat láttam, hogy egy gyönyörű nő az évek alatt lefogyott valami 30 kg-ra, és végül belátta, hogy segítségre van szüksége. Ez az USA-ban volt, segítséget kért nyilvánosan, pénzt kért arra, hogy meg tudják gyógyítani. Egy ilyen gyógyulási folyamat akár egy évig eltart, rengeteg sok pénzt felemészt, milliókat. Speciális kórházban kezelik a beteget ilyenkor, vitaminokkal, eleinte nagyon kevés táplálékkal táplálják, monitorozni kell, bent feküdnie, nyilván rengeteg szövődménye van ennek a betegségnek, a szervezet alultápláltsága tönkreteszi a szervezetet. Bízom benne, hogy szeretett barátnőd nem jut el idáig. De azt is sejtem, hogy nagyon nehéz neki. A társadalmat okolom emiatt, hiszen a mai világ azt sugallja, hogy csak vékonyan szép egy nő. Tudjuk, hogy ez nem igaz.
2016. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!