Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy oldjátok a szorongást,...

Ti hogy oldjátok a szorongást, ami a változásokkal jár?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen viselem a változásokat, sokszor a legkisebb hülyeséget is. Most a munkahelyemen sok a változás, új emberek jönnek, régiek mennek el, és erősen szorongok e miatt, nehezen viselem. Ez rányomja a bélyegét minden másra is, sokkal érzékenyebb, ingerlékenyebb vagyok. Csak a megszokott útvonalakon járok, csak azokat csinálom, semmi újat nem engedek be. Bezárul a világom. Semmi nem lelkesít, nem igazán érdekel. Próbálok változtatni, sportolok, programokat szervezek, de nem vagyok tőle boldogabb, ugyan úgy aggódom, mi lesz ha ez vagy az történik, ez is felmond, vagy kirúgnak, vagy rám száll a főnök, vagy valaki megbetegszik, vagy fejbe rúg egy csillámpóni, bármi miatt képes vagyok előre aggódni. Hiába mondogatom, hogy kár ezen előre rágódni, nem segít.


Ti mivel oldanátok fel ezt a sok felgyülemlett feszültséget? Forduljak szakemberhez?


2017. júl. 11. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szakemberhez is fordulhatsz, főként pszichológushoz és nagyon hatásos tud lenni a szorongásos kórképeknél a pszichoterápia. Ha erre nincs lehetőséged, akkor olvass a mindfullness-ről és próbáld gyakorolni. Próbálhatod a jógát is vagy a meditációt. Esetleg az Agykontroll nevű könyvet ajánlom figyelmedbe.

Ha ezek nem használják akkor nagyon gyenge szorongásoldó gyógyszerek is szóba jöhetnek de szerintem sokkal jobb ha ezt el lehet kerülni.

2017. júl. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!