Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alvásparalízis ellen...

Az alvásparalízis ellen hogyan lehet védekezni?

Figyelt kérdés

(Depressziós vagyok és erre napi szinten veszek gyógyszereket, nem tudom ez mennyire befolyásolja)

Nem rég elkezdett érdekelni a tudatos álmodás témája, viszont ahogy egyre mélyebbre jutottam megtaláltam az alvásparalízist. És emiatt nem merem elkezdeni a gyakorlást a tudatos alvásra. Hallottam olyan dolgokat hogy ha nem fekszek háton akkor elkerülhetem, hogy a mellkasomra üljenek a lények. De az a vajon működhetne, hogy egy takarót kifüggesztek az emeletes ágyra így nem lesz onnan kilátás? Akármilyen tanácsot fogadok ami segíthet az alvásparalízis ellen.



2017. júl. 16. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Milyen lények ember?!
2017. júl. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Garpe ***** válasza:
53%

Komolyra fordítva a szót, ha még nem volt alvásparalízised, akkor ez a "lényes" dolog egy nagy katyvasz.

Lehet, hogy valaki így fogalmazza meg az alvás paralízist és egyes népbabonák is így fogják fel, azonban ez köszönő viszonyban sincs a tudatos álmodással.


Tudatos álmodáskor, valóban előfordulhat alvásparalízis, de bajod nem lesz tőlle. Ugyanis egy normál alvás közben is előfordulhat ilyen. Ez az "alvási bénulás" egy-két másodpercig tart maximum (egészséges esetben, a depresszió nem befolysáolja ezt). Vannak technikák ellene, ha a lidércekben hiszel, akkor hathat a takaród, de én inkább a klasszikus szemfikszációt javasolnám (meredj egy pontra), vagy koncentrálj erősen a mozgásra, és tudatosítsd, hogy ez nem egy álom és most te felébredsz, ezek nekem működni szoktak.

2017. júl. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
78%
Takarót ffelesleges kifüggesztened, mert ha paralízised van ugyanúgy hallucinálhatsz a közvetlen környezetedben is pl. Ágy sarka, feletted. Egyébként egy idő után már nem fogsz megijedni, tudatosítsd magadban, hogy ez csak paralízis, szerintem emiatt kár lenne lemondani a tudatos álomról. :) (8éve alvásparalízistől szenvedek)
2017. júl. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
Skizofrén vagy?
2017. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
A kèrdező nem skizo és nem kell megijedni hogy lényekről beszél ebben a helyzetben. Az alvásparalízis az a kellemetlen állapot amikor alvás közben az agy felébred de a test még alszik. Mivel ilyenkor az agy több része még az alvás fázisában van ezéft pl nálam a testem bénult és hiába pánikolok a légzésem is lassú mivel a testem még alszik. Van akivel megesik ilyenkor hogy lidérceket lát a szobában. Sok emberrel megesik ez, nem tudják mi az oka, az alvás megszakad-röviden ilyen
2017. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
27%

#5

Aki azt hiszi, hogy lények ülnek a mellkasára az igenis skizofrén. Kérj bocsánatot a többi skizofréntől!

2017. júl. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem skizofrén, sokan tapasztalják.
2017. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Aki nincs tisztában az alvásparalízis fogalmával az ne skizofrénezze le a kérdezőt. Szerintem olvass utána és azt követően kéne eldöntened melyikőnk kérjen bocsánatot. A skizofrén ember éber állapotban él át hasonlót. Az alvásparalízis (alvásbénulás) álmában történik az emberekkel. Vagyis félig alszik. Az álomban lévő kép simán kivetülhet a saját szobájára. A kérdező nem is közveszélyes ilyenkor mivel a test teljesen bénult ebben az állapotban. Pont ez az ijesztő benne. A tudatod felfogja hogy le vagy bénulva és tehetetlenül tűröd hogy épp fulladsz miközben az álombeli képek mozoghatnak körülötted. Ez egy elég gyakori dolog egyébként. Legtöbb ember átéli élete folyamán. Nem mentális betegség. Inkább alvásvizsgálattal néznek utána mi okozhatja egyeseknél hogy gyakran megébrednek abban az alvási fázosban amelyikben elvileg nem kéne.

2017. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (és nem vagyok skizofrén-.-)
2017. júl. 19. 11:29
 10/12 anonim válasza:

#9

Hát engem nem győztél. 😏 Amúgy mi van, ha az vagy? Mindannyian különbözünk egymástól semmi baj sincs azzal, ha más vagy. Szóval nekem mindegy.

2017. júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!