Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kikértem egy másik pszichiáter...

Kikértem egy másik pszichiáter véleményét is, mit gondoltok a lenti esetről?

Figyelt kérdés
Nem maganbetegkent járok pszichiáterhez, azonban most felkerestem egy magandoktort is, mivel sokkal előbb kaptam időpontot. Elmondtam a panaszaimat és kaptam egy másik gyógyszert, amiről eddig jók a tapasztalataim, de meg korai lenne bármit is mondani. A másik pszichiáter nem fogja ezt sértésnek venni? Továbbra is szeretnek hozza járni, viszont úgy gondoltam, jobb, ha bármikor el tudom érni a doktornőt. Emellett szeretnék munkahelyet váltani, új városba költözni, egyetemen tanulni, szóval az életem minden területen még előbbre lépni és előtte ezt a dolgot mindenképpen rendbe szerettem volna tenni, ezért nem akartam várni. Szerintem úgy korrekt, ha ezt őszintén elmondom neki. Mit gondoltok az egészről?

2017. júl. 20. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mondjad el neki, már csak a gyógyszer miatt is. Nem szedhetsz kétféle gyógyszert. Szerintem tudniuk kell egymásról...Mert ha baj lenne, akkor fogod bevallani, hogy nem is az ő gyógyszerét szeded, de hozzá futsz ha gond van? Fura egy ügy...
2017. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A véleménye még ok.De hogy mit fog szólni a másik gyógyszer miatt passz.Nem szereti egyik orvos sem ha a betegét kezelik.Szerintem akkor továbbra is járj magánhoz.En ezt tenném.
2017. júl. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Valójában a maganovost egy pszichológus ajánlotta, mivel szerinte ő az egyik legjobb. És tényleg nagyon átlátta a problémát, le a a kalappal előtte. A másik ugyanilyen jó, csak ugyebar egy maganorvos rugalmabban tud igazodni egy pácienshez és hiába van messzebb, mégis elérhetőbb. Mivel ő Pesten van és oda szeretnek költözni, ezért hosszu távon egyszerűbb lenne, mint a másik megoldás. Valójában attól felek, hogy emberileg mit fog szólni hozza, mivel elég jól megismert már.
2017. júl. 20. 21:02
 4/5 szenes43 ***** válasza:
Az az igazság hogy aki anyagilag megengedheti magának az helyesen cselekszik. A nem magán pszichiáter is csak azért ad olyan távoli időpontot mert rengeteg a mentálisan beteg ember akiket lakóhely szerint fogadnia kell. 10.-én voltam kontrollra előjegyezve TB.-re és előtte elmentem egy másik dokihoz magánba és nem azért hogy egyiket a másikkal ütköztessem csak hogy elmagyarázza nekem a zárójelentést és a gyógyszerek hatásmechanizmusát egyiket a másikhoz képest. Elmentem a kontrollra de nem említettem a magándokit mert tudtam hogy TB.-re nekem ott ennyi jut.
2017. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, én megértem, hogy rengeteg a beteg és éppen ezért teljesen meg vagyok elégedve a nem maganorvossal, eddig nem is kellett korábbi időpont, de így most jobban éreznem magam, ha lenne ez a plusz lehetőség.Nem akarom ütköztetni őket, csak őszintén elmondani a réginek és az új gyógyszert szedni, ha beválik hosszú távon. A te eseted talán annyiban más kicsit, hogy nekem muszáj elmondanom a dolgot és szerintem megérti az okaimat, ennek ellenére lehet, hogy nem esik neki túl jól. Szakmailag én sem biztos, hogy örülnék neki....
2017. júl. 20. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!