Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt pszichiátrián az...

Aki volt pszichiátrián az milyen volt, mivel került be?

Figyelt kérdés
És a pszichiáter normális volt ? Csak kíváncsi vagyok,a kórház környékén szoktam belebotlani egy két pszichiáterbe,de típikusan olyan alkatok akik mindent tudnak,fen hordják az orrukat.
2017. júl. 20. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugtató elvonással voltam zárt osztályon 2 hónapig. Hát nem volt szórakoztató. Az okos orvosok mindent nagyon tudtak, csak azt nem, hogy nyugtatót nem szabad hirtelen elvonni, mert az nem csak veszélyes, hanem egyenesen halálos is lehet. Majdnem sikerült is engem eltenni láb alól, de valahogy túléltem. Miközben hallucináltam, csoport foglalkozásokra zavarásztak. Azóta nem akarok pszichiátert látni, de még tévében se!
2017. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 hétig voltam, gyógyszert beállítani, mert beutaltak. Én úgy érzékeltem, depresszióm van, ők valami más diagnózist találtak. Mindegy is, mert azóta nem szedem a gyógyszereket, és ugyanúgy érzem magam, mint amikor szedtem őket...


Amúgy bent tök jó, finom volt a kaja, érdekesek voltak az emberek, volt tévé, jó meleg volt (télen voltam), mondjuk én szeretem a kórházakat. Annyi volt benne a rossz, hogy ugye zárt osztály volt és elvették tőlem a telefonomat, értékeimet, meg nem volt semmi kávégép, vagyis volt, csak oda minket nem engedtek le, mintha valami közveszélyes elmebeteg lennék :D Vagy ha a kórházon belül menni kellett valahova, egy pasi kísért, mintha rab lennék egy börtönben, fú, de hülye érzés volt... :D


De voltak bent idegesítő emberek is, pl. volt, aki lopta a szobatársam kekszét, volt, aki obszcén dolgokat mutogatott meg nagyon "tapadós" volt, alig lehetett lerázni, őt egy ideig le is szíjazták, ha jól emlékszem.

A nővérek kedvesek voltak, mondjuk én nem ellenkeztem velük egyszer se (mert nem volt rá semmi okom). A dokim is jófej volt, csomót beszélt velem, elmagyarázta, miket fog felírni, miután szedtem pár napja, megkérdezte, hogy vagyok, stb... de a betegtársak elmondásából ítélve nem mindenkié volt az.


Mindig voltak ilyen vizitek, nagy az nagyon gázos volt szerintem. Bejött a szobába kb. 15-20 (!!) orvos, ápoló, orvostanhallgató, megafranctudjakik, és ott előttük kell(ett volna) elmondani, hogy vagy...


Reggel-délbe-este gyógyszerosztás, engedetlenebbeknek a szájába is belenéznek, hogy lenyelte-e a tablettákat. Cigiosztás meg óránként, a legtöbb ember totál függő, kb "óráról órára éltek" a cigi miatt. Este 10-kor utolsó cigi, aztán gyógyszer, aztán alvás mindenkinek :D Ja és túl korán sem lehetett lefeküdni aludni, mert akkor bejöttek a nővérek és felkapcsolgatták a villanyt, hogy ne aludjunk.

2017. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szenes43 ***** válasza:
100%

VIII.ker. Balassa utcai Klinikán voltam 3 hétig depresszióval. Kaptam 11 napig napi egy infúziót de nálunk ha lefolyt s kimentél a dohányzóba ott annyit szívtál amennyit akartál. Igaz hogy én a földszinten voltam s talán itt voltak a legenyhébbek. Az ajtó egész nap nyitva volt,csak este csukta be az éjszakás nővér.

Amit furcsállottam hogy 3 szint betegre 1 ügyeletes orvos volt reggel 8 ig míg bejöttek a többiek. Szerintem csak annyira voltak a pszichiáter orvosok távolságtartók mit az egyéb szakorvosok.

2017. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szegeden a Gyermekpszichiátrián 1 hétig, pánikbetegséggel és generált szorongásos zavarral, depresszióval. Édesapám halála után 1 évvel. Rendesek voltak, teljesen normálisak, nem hordta fenn az orrát egyik orvos sem.
2017. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szenes43 ***** válasza:
74%
Mikor benyitsz egy pszichiátriai rendelő ajtaján két embert látsz az íróasztal két oldalán. Honnan tudod hogy ki a pszichiáter és ki az ápolt?
2017. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!