Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinesztézia. Nálatok miben...

Szinesztézia. Nálatok miben nyilvánul meg (már akinek van ugye)?

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 14:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%
Kettővel előttem: a te példád nem betegség, nem is szinesztézia, hanem egy egyszerű asszociáció.
2010. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
44%

Egy kérdés: ha valakinek egyfajta szinesztéziája van, az hajlamos a többire is? Nekem graféma- szín típusú van, de nagyon kíváncsi lennék, milyen, ha valaki hangokat lát. :)

Amúgy neten még meglehetősen kevés anyag van erről a témáról, nem tudtok véletlen vmi jó honlapot ajánlani? (lehet angol is)

2010. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

én nem is tudtam hogy ez szinesztézia. nekem a gitáron a hangok színesek:


E: barnás-bordós

F: kékesszürke

G: zöld

A: piros

B: narancssárga

H: világoskék

C: sárgászöld

D: rózsaszín

2010. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Szerintem az. :)
2010. máj. 26. 16:08
 15/23 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 17:36: Egyes felmérések szerint a szinesztéziások nagy részének több szinesztéziája is van.


Ajánlott oldalak:


[link] linkgyűjtemény

[link]

2010. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Off: köszönöm szépen a linkeket!
2010. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
bazz ez olyan mintha konstans be lennél gombázva:D
2010. jún. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem egészen. A szinesztéziások nem képzelik azt, hogy tudnak repülni, és mentesek a hallucinogének egyéb hatásaitól.
2010. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Én is olvastam már erről amikor másoknak meséltem, hogy ilyen olyan szagot milyennek látok színben vagy érzek ízben, de azt is nem úgy érzem, hogy sós vagy édes, hanem hogy milyen az állaga. Egyes szagoknak tiszta por állaga van ami krémes van ami tisztára olyan mintha követ szopogatnék közben meg mindig az jut eszembe, hogy ennek tökre olyan a színe. Példa imádom amikor az eső esik mert akkor olyan friss kékes fehéres illat van és ha földel keveredik akkor mindig olyan durva lila színe van, de furcsán kellemes és tökre megnyugtat. Ha példa egy olyan helyiségbe megyek ahol egy kicsit állott jellegű illat van akkor minden olyan homályos olyan fehéres mintha köd lenne bár ebben azt szoktam viccesnek találni, hogy ha hadonászok a kezemmel akkor tök jól néz ki mintha örvénylene az a krém szerű anyag, bár ekkor volt amikor rám szóltak, hogy mit hadonászok a levegőben. :/ Sajnos volt gondom belőle, hogy ha valakinek elmeséltem azt hülyének nézett
2010. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nahát, ez tök érdekesen hangzik! Kipróbálnám :)


17.36-os voltam

2010. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!