Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki van kozuletek, akinel...

Valaki van kozuletek, akinel a Rivotril elvonasi tunetek brutalisak es elhuzodoak voltak?

Figyelt kérdés
Mar 6 hetr nem szedem, korhazban szoktattak le, de a tunetek( zsibbadas, bizserges, izomhuzodas, izomrangas, hanyinger, reszketes, uveges szem es oruletes szorongas) nem szunik.A korhazban azt mondtak, max. 4 het, de mar 6 het es nemhogy javulna, meg rosszabb.A fent leirt tunetek allando jelleggel jelen vannak.Valaki volt mar hasonlo helyzetben?

2017. júl. 24. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Egy kérdés:milyen betegség miatt szedted és mennyit ?
2017. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez csúnyán hangzik. Én is szedtem, megszakítottam, jó pár évig hiányzott, de most már másképp kezelem a stresszt. Feltételezem, elég nagy dózisban kaphattad... Amíg szedted, nem volt semmi mellékhatása? Néhány orvos elég felelőtlenül adagol, lehet a te esetedben is ez volt... (Tapasztalat.)
2017. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szorongasra es panikbetegsegre kaptam.Addig nem is volt baj, mig evekig egy fel szemet szedtem a 0,5-bol.Tobbszor le is tettem, mert jol voltam, de par honap utan visszajott mindig az alapbetegseg.3 eve sajnos nagyon es akkor emeltek rajta napi ket szem.Sajnos a modern antidepresszansokat nem tudom melle szedni, kiprobaltunk tobb, mint 20-t hosszu hetekig.Hasonlo tuneteim vannak minden uj antidepresszansnal, mint modt.Amig szedtem most a ket es fel ev alatt a Rivotrilt, mar nem hasznalt es iden februarban mar dolgozni sem tudtam menni, annyira szorongtam, hanytam, nem aludtam, szedultem.Azt mondta a doki, hogy a Rivotriltol van, mert mar jozzaszoktam es folyatosan elvonasi tuneteim vannak a szedese mellett is.Magamtol lementem napi fel szemre, de akkor mar nagyon rossz allapotban kerultem be a korhazba, ahol 6 het alatt leszoktattak teljesen.Ma 6 hete nem szedem, de nem szunnek a tunetek.Mar lassan kezdek ketelkedni, hogy elvonas-e, de csak az lehet, mert ez mar nem szorongas, ez borzalom.Hallottam sok horror sztorit a Rivotril elvonasrol, de ugy konkretan meg senki nem mondta el, amennyiben neki is ilyen szornyu volt, meddig tartott es hogyan lett jobb, mi segitett...
2017. júl. 24. 19:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor hasonló az én történetem is. Durva pánik , szorongás egyéb finomságok. Tíz féle nyugtató 2 év alatt ami semmit nem használt. Aztán rivotril 0,5 3*1 valamivel jobb lett. Végül majdnem 3 év után seropram ami kirántott belőle.Igy a rivotril maradt reggel 1 db ,végül fél szem.Oktoberben sikerült letenni lassan ,de az alapbetegség visszajött.Most napi fél az adagom ,de antidepresszáns nélkül.Sajnos a szorongás és a depresszió maradt. Télen borzalmas... gyanítom neked is az alapbetegség ami így kínoz.Szerintem ez túl gyorsan történt a kórházban,bár nem vagyok orvos.Ja azt elfelejtettem ,hogy puffadás vizesedés azóta van mióta leálltam vele. Súlyosabb elvonási tünet nem volt , bár én nem ilyen dózisban szedtem és nem ilyen hirtelen tettem le.Talan egy másik orvos ?
2017. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Latod, en kevesebbet szedtem, mint te, megis igy megvisel.Csutortokon megyek masik orvoshoz, remelem mond valami biztatot.
2017. júl. 24. 20:21
 6/10 szenes43 ***** válasza:
69%
A szorongás,pánik és hasonlók olyan betegségek hogy ha egy darabig eléldegél az ember úgy hogy különösebb negatív dolog történne vele,azt képzeli hogy ő már gyógyult. Elhagyja a gyógyszert és törvényszerű hogy kiürül a szervezetéből a szokásos gyógyszerszint és visszajut oda ahol volt. A dolog rákfenéje hogy erősebb van nagyobb dózis kell már mint előtte kellett. 4 hét meg 6 hét az influenzára passzol de erre nem.
2017. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6os igazad van ,csak ugye ràragasztják az emberre , hogy drogos függő stb ezért szeretnénk megszabadulni tőle.Van akinek sikerül ,van akinek nem.Azt persze sokan elfelejtik,hogy ezek a betegségek agyi kémiai hiba miatt is kialakulhatnak ilyenkor muszáj szedni. De ez már más dolog. Remélem az új orvos segíteni fog rajtad kérdező.
2017. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valahol a válaszok között van az igazság... Nem elvonási tünetnek, inkább súlyosabb visszaesésnek tűnik. Meg, ami nekem szemet szúrt, hogy sokféle gyógyszerrel együtt szedted, ami eléggé le tudja harcolni a szervezetet egy szerencsétlen párosítással. Azt tanácsolom, hogy olvass utána az összes hatóanyagnak, hogy reagálnak egymásra, nincs-e valami rejtett túlérzékenységed. Én ezt már nem bíznám orvosra (mondjuk eddig se tettem volna). Az én szervezetemet 11 éves koromban elcseszték napi 3x1 szorongáscsökkentőkkel, antidepresszánsokkal.
2017. júl. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szenes43 ***** válasza:

#7-es. Nem akartam kitérni rá de a komoly mentális betegség általában az agy kémiai hibás működéséből ered. Ez lehet öröklésből adódó hiányosság amely a külső körülmények intenzitásának függvényében egy idő után előjön. Be lehet állítani normális gyógyszerezéssel hogy úgy élj,tevékenykedj mint akinek nincs ez a problémája.

Nem kell kétségbe esni mert ez mégis jobb mint inzulinnal napjába többször szurkálni magad cukrosként. Minden viszonylagos,csak nem játék hogy most szedem pld. a rivót holnap meg majd meglátjuk milyen kedvem lesz.

2017. júl. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 0,5 Rivotrilból szedtem naponta 3x felet. Ezt csökkentettem le folyamatosan napi 1x félre. Utána ezt a felet kezdtem el negyedelni, 3 napja tettem le az utolsó kis negyedet. Sajnos megérzem, pedig az orvos kiröhögött, hogy ez már olyan kicsi mennyiség, hogy csak bebeszélem magamnak. DE visszajött az éjszakai izzadás, izomgyengeség, hülye gondolatok...stb. Szedek mellette antidepit. Én is várom most a csodát, hogy elmúljon, mert nem szeretném szedni ezt a szemét "gyógyszert". Minden jót a kérdezőnek.
2017. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!