Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számíthatok a háziorvosom...

Mire számíthatok a háziorvosomnál, ha amiatt keresem fel mert szorongok, idegeskedek, elalvási gondjaim vannak, már évek óta?

Figyelt kérdés

szerintem...Főként magánéleti gondok miatt, szorongok, roszkedvű vagyok, társaság kerülő, ingerült és rossz alvó vagyok.

kb 1 éve reflux szerű tüneteim is vannak, reggelete öklendezek, látszólag minden ok nélkül.

Én depresszióra, szorongásra gyanakszom mostmár.

Egyik ismerösöm adott 1 doboz frontint hogy próbáljam ki, ha segít akkor valószinű depresszió, szorongás lehet a bajom.

Na most ha beveszek frontint, feltünöen jobb a kedvem, szeretek beszélgetni, jól alszom és valahogy jól érzem magam...

Most azon agyalok, hogy el kéne mennem a háziorvoshoz.

Ha elmesélem neki hogy a frontint kipróbáltam magamtól és hatott akkor ahoz vajon mit fog szólni?

Ki ír nekem, elküld dili dokihoz, vagy egyszerűen leráz?

Nem vagyok orvoshoz járós, ezért lehet fura de félek mit reagál majd a háziorvos.

Akinek van voltak ilyen tünetei, azok leírhatnák hogy ők hogy szánták rá magukat arra hogy orvoshoz menjenek, és mit reagált a háziorvosuk.

illetve nekem mit tanácsolnak

40 körüli férfi vagyok egyébként

ezért is kicsit cikinek tartom ezta szorongásos dolgot, mert azt hallani hogy ez a nők nyűgje szokott lenni!

köszi az építő jellegű, segítő hozzászólásokat.



2017. júl. 26. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Legközelebb csak orvos utasítására vegyél be gyógyszert.

Egyáltalán nem ciki, mindenkinek lehetnek problémái, mindegy, hogy 20 vagy 40 éves az illető.

Nagy valószínűséggel pszichológushoz fog küldeni, és azt sem ártana kideríteni, hogy miért alszol el nehezen. Lehet, nemcsak lelki oka van, az alváslabor lenne a megoldás.

Jobbulást!

2017. júl. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség, nem nők nyűgje. Mondj el neki mindent, ahogy itt leírtad, azt is, hogy kipróbáltad a frontint, és hogy úgy érezted, hat. Miért rázna le? Olyanhoz menj, akiben megbízol, és aztán csináld azt, amit mond.
2017. júl. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak nőkre jellemző. Jobb lenne nem gyógyszert szedni, mert a problémát kell megoldani, nem a tüneteket elfedni. Ha elkezded a gyógyszert, egész életedben szedned kell, ráadásul esetleg növekvő adagban. Pszichológushoz kéne menni, főleg ha van rá pénzed, elvétve előfordul ingyenes állami is, de nagyon ritka, és ő mint szakember döntse el, hogy pszichiáter szakorvos kell-e és gyógyszer, vagy elég a pszichoterápia. Egy pszichológus segítségével simán megoldódhat az a probléma, ami most behálózza az életedet, és nem jutsz vele egyről kettőre.
2017. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mint mondtam nem vagyok az az orvoshoz járó tipus


pszihódokihoz nem szeretnék járni, el se tudom képzelni mit tudna nekem segíteni.

de a háziorvos véleményére azért kiváncsi lennék.

Mert a szorongás egy dolog, szerintem mindenki szorong hébe hóba

De nálam már ez testi tüneteket is okoz.

reflux, hasmenés hányinger, alvászavar,van hogy az emberek szemébe se nézek bele, és nagyon gyorsan fel lehet bacni az agyam, felidegesítem megem piti dolgokon és össze veszek mindenkivel

Most attól ha a pszihódoki leül velem szembe és megkérdezi mia gond attól még ez nem hinném hogy segítene

Ha ilyen egyszerű lenne senki nem szorongana mert beszélgetne 10 percet a dokijával és minden stresz meg lenne oldva

El kéne mennem a háziorvoshoz... megnézni hogy áll a dologhoz.

2017. júl. 26. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:

"pszihódokihoz nem szeretnék járni, el se tudom képzelni mit tudna nekem segíteni.

de a háziorvos véleményére azért kiváncsi lennék. ... attól ha a pszihódoki leül velem szembe és megkérdezi mia gond attól még ez nem hinném hogy segítene

Ha ilyen egyszerű lenne senki nem szorongana mert beszélgetne 10 percet a dokijával és minden stresz meg lenne oldva

El kéne mennem a háziorvoshoz"


Épp a házidoki az, akinek csak tíz perce lesz rád. De azért menj el hozzá.

De pont azért kellene pszichológushoz is elmenned, mert neki sokkal több ideje lenne rád, és ha nem csak ő, hanem te is rászánod azt az időt, akkor igenis tudhat segíteni anélkül, hogy pszichiáterhez kellene menned, aki esetleg életed végéig gyógyszerezni akar majd (ő az, aki orvos, tehát aki gyógyszerrel kezel, nem pedig a pszichológus).


"szerintem mindenki szorong hébe hóba

De nálam már ez testi tüneteket is okoz."


Épp ezért kell elmenned orvoshoz akkor is, ha egyébként nem vagy orvoshoz járó típus. Senki se az, amíg minden rendben vele. Vagy annyira jó együttélni a hasmenéssel meg a többivel? Valaki írta az alváslabort, de ha sokminden más is van, akkor szerintem esélyes, hogy nem az a megoldás.


"van hogy az emberek szemébe se nézek bele, és nagyon gyorsan fel lehet bacni az agyam, felidegesítem megem piti dolgokon és össze veszek mindenkivel"


Meddig akarsz várni az orvoshoz menéssel? Amíg el nem visz a rendőr, mert összevertél valakit?

2017. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, erre jo a frontin. Szerintem ne emlitsd neki hogy szedted, csak azt hogy szorongsz es nehez pihenni. Az alvasrol ne beszelj mert altatot ad, amitol kifekszel, az nem frontin, hogy ebren is lehess tole ha akarsz. Kiveve ha mar raszoktal. Tehat ha frontint akarsz a szorongast mondd, es peldakat neki az irracionalis felelmeidrol. Ha xanaxot ad, fogadd el, es koszond meg. Ne sejtesd , hogy orulsz neki. Ugy szedd, ahogy mondja, ne koss bele. (Az elejen..) Ha elfogy, mondd neki, hogy sokkal jobban vagy tole. A frontin es a xanax ugyanaz. (Hatoanyag szempontjabol) csak mas ceg gyartja oket. Neked barmelyik jo. Kerj szepen es ne ellenkezz. Sok sikert!


Egy 16 eves lany.

2017. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te totál tévedésben vagy, vagy nagyon rettegsz attól, hogy szembenéz önmagaddal! Egyszerűbb bekapkodni egy tablettát, és volt tünet, nincs tünet. Csak nem ezt kéne tenned! Hogy hogy segít a pszichológus, azt te csak bízd rá, ő majd tudni fogja, mert ezt tanulta, nem a te dolgod, hogy elképzeld. Ne áltasd magad, hogy "úgyse sikerül, mert azzal, hogy elmondom a problémát, még nem oldódik meg". Hát nem is! Hosszú, önfeltáró beszélgetéseken keresztül, amik azonban nem kellemetlenek, mert nyugodt légkörben elfogadó fülekre találsz, nincs rossz válasz, csak egy segítő van, aki bele tud helyezkedni a te érzéseidbe, de jó megfigyelőként felhívja a figyelmet olyan elemekre, amiket te nem látsz, illetve támogat abban, hogy a működőképesebb viselkedés irányába tudj változni. Nem rossz dolog, nagyonis jó. Van valaki, aki a veled töltött időben csak rád figyel, melletted áll.
2017. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!