Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az már szegénység,...

Szerintetek az már szegénység, hogyha nincsen pénzünk pszichológusra?

Figyelt kérdés

12 éves korom óta vannak gondjaim, az utóbbi időben már az iskola se nagyon ment, és az egész életem az egyéb kényszeres dolgaim töltik ki. Anyukám csak egy ún. Coach-ot tudott kifizetni, mert az csak 4-5 E forint volt, a gyerekpszichológus 10-15 E. Váltig állítom, hogyha lett volna pénzünk rá, sokkal jobban lennék már. Minden problémát a szegénység okoz szinte, és az összes gond megelőzhető pénzzel sztem. Amugy ez azért van, mert anyukám nem dolgozik. Nagyapám pénzel minket, de csak 200 E forintot ad, 4-en vagyunk testvérek. Ő egyébként elég gazdag, csak zsugoriak. Anyukám pedig szégyell tőlük kérni még pénzt. Idén 6-ból buktam, és magántanuló is voltam.

16/L



2017. aug. 1. 23:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Beutalóval ingyenes a pszichológus, szóval nem is értem a kérdést.

16 évesen nyáron már simán dolgozhatnál, az, hogy pszichológushoz jársz, az nem akadály.

Anyukád pl mért nem dolgozik?

Ha voltál magántanuló, az sem kis kiadás.

2017. aug. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a pszichológus nem gyógyít meg, ha nem akarsz meggyógyulni. Helyetted pedig nem tud.

Találj ki magadnak valamilyen célt, amiért megéri meggyógyulnod. Mert anélkül elhiszem, hogy nem megy.

A gyógyulás részét magadnak kell már megtenned!

2017. aug. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy csak félévente van időpont az sztk-ban... Egyik ismerősöm is állami pszichológushoz jár, és legtisztábban is 2 hetente tudnak neki időpontot adni. Igaz, hogy nem a faluban van, hanem kb 1,5 órát kell utaznia az SZTK-ba, de aki meg akar gyógyulni, annak ez nem kifogás!
2017. aug. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
57%

Kutya ..szát, azt . Tudod, hogy neked is mi a bajod, az, hogy nincs, nem volt faterod, majd az adna a ti pofátokra aszem !

Mentőt kellett volna hívni hozzád és bevitetni a zárt osztályra, ott adtak volna neked egy nagy mű ..szt, azt !

2017. aug. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, egy mentálisan labilis emberhez beszéltek. Lehet az őszinteséget normális körülmények közt is tálalni.

A véleményem és kérdéseim az írásodról:

Milyen kényszeres dolgok vannak jelen a maszturbációval kapcsolatos vágyaidon kívül?

Mi akadályoz a tanulásban? Egész szép a helyesírásod, jól is rakod össze a mondatokat, a középiskolás tananyag meg nem követel sokkal nagyobb szintű tudást egyik tantárgyban sem a matekot leszámítva... Sőt a 2-eshez konkrétan a szorzótábla szintet kell elérni... Ezért furcsállom a 6 bukást. Nem szidni akarlak, csak megérteni.

Én államilag támogatott pszichodokinál voltam, és teljesen megfelelt számomra.

Én sem vagyok gazdag, gyerekkoromban konkrétan csórók voltunk, penészes kenyeret meg ilyen nyalánkságokat ettünk az alkesz faterom miatt. És? A szegénység nem kifogás a nem tanulásra... És nem csak Neked vannak kényszereid, akkoriban több mint 1 óra alatt jutottam el a 15-20 percre lévő általános iskolába, mert út közben a lépéseimet figyeltem, és ha nem szimmetrikusan jött ki, akkor konkrétan agyilag leépültem pár percre. Egy rakat olyan kényszerem volt emellett, ami akadályozott a funkcionálásban, a maszturbációval is meggyűlt a bajom nekem is, bár nem pont ilyen formában, szóval együttérzek, de nem értek egyet.

Másik kérdés... Miért is nem lehet szabadidőben diákmelózni? Már nem olyan rossz a helyzet, mint régen, mégis eljárok, hogy ennyivel is segítsek itthon, pedig ezernyi más dolgom lehetne. Te miért nem?

És... Minek csináltak szüleid 4 gyereket, ha nem képesek eltartani titeket?

A nagyszüleidtől meg igenis nagy pénz az a 200000.

Azért, hogy legyen pénzed egyébként meg kell dolgozni. Elég hihetetlen a kérdés, mert még nem találkoztam ilyennel, mindenképp érdekes. De elhiszem, mert ilyet nem tudom ki tudna kitalálni.

Ismerőseid/barátaid nincsenek, akik segíthetnének talpra állni?


Mégegyszer elmondom, nem bántani akarlak, csak megérteni, komolyan érdekesnek talállak, szóval ez már plusz pont.


18-f

2017. aug. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
#10-es válaszoló Már miért lenne kamukérdés?! Ez a helyzet sajnos. Van akiknek jó, van akiknek rosszabb. Ez az élet.
2017. aug. 2. 03:26
 17/31 A kérdező kommentje:
#14-es válaszoló Látszik, hogy nem érted, nem kérek rossz indulatú válaszokat!
2017. aug. 2. 03:28
 18/31 A kérdező kommentje:

#15-ös válaszoló

Hát a maszturbációs dolog úgy volt, hogy egész napom elment azzal hogy próbálkoztam, mert már nagyon akartam de nem ment mert nagyon szegyellem ha meghalljak a hangom közbe. Magantanulo voltam, de most a kovetkezo evbe vissza kell mennen, szival igen, ráertem egesz nap elment ezzel nagyon rossz volt. Edzeni nagyon nehezen elmentem a nap vegen, de azt is csak mert amugy rosszul nezek ki. Meg kitaláltam hogy nincs udo edzeni meg tanulni is egy nap. Emiatt nem tudtam jol aludni es egesz nap aggasztott de nem ment. Nagyapámnak cége van, amikor majdnem csődbe ment, 800 millióért visszavásárolta az államtol, a faluban is öt házat építettek, hogy igazábol mennyijuk van nem tudjuk, nem mutatják ki. De több 100 millió biztosan... Itthon én meg nem akarok segíteni, dolgozni meg pláne nem akarok, azt anyukámnak kéne. Én igazából nem érzem úgy hogy becsülni kéne a családomat vmiért. Anyukám miatt rengeteg dühkitörésem van, ujabban megver erte minden, nem tudom mi lett vele, én ezt igazabol nem tudom iranyitani. Mindenesetre olyan rosszul erzem magam mostmár az ez miatti bántása miatt, ugy érzem mintha ártatalanul bántanának hogy kevesebbet jön, de nagyon érzem a hiányát egyszerűen muszáj magamból kikelve ordibálnom vele. Ez elvileg azert van, mert haragszom rá hogy 7 evesen nem vedett meg apukamtol aki molesztalt. Egy 73 eves faszit is idehozott 43 evesen, a legnagyobb bajom az volt eskü, hogy hallottam ahogy csinaltak fú most is kiugrik a szívem a helyéről, de a lényeg hogy idővel ő is molesztalt ezt csak ugy mellekesen irom, hogy jobban ertsd a maszturbalos dolgot

2017. aug. 2. 03:47
 19/31 A kérdező kommentje:
#15 ja és igeb, barataim nincsenek, ugy igazandibol sose voltak, de igazabol ez a legkisebb gindom a sok egyeb melletg ez szinte elhalványul pedig ez is komoly gond. Nem tudok sajnos az emberekkel kapcsolatot létesíteni
2017. aug. 2. 03:53
 20/31 A kérdező kommentje:
#8 Nem a mófszerrel van baj, sőt igazából semmilyen módszert sem alkalmazok, csinálom ahogy jön, és érzem hogy olyan nagyon jo erzes lenne, de nem engedhetem mert hangja lenne akkor és meghallanák nagyon idegorlo de mar elfogadtam. Tudom nembebbe a kategoriaba tartozik, de muszaj volt leirnom, mert feltettem mar a kerdest, sokan irtak is privibe, de ezt nem tudtak megerteni, olyanokat irtak hogy van-e rá lehetőségem, nincs külön szobám stb. Külön szobám van, és mióta az a 73 eves ember elment, egy egesz tetoter is. Engem csak az zavar, azert nem tudok mert hangosan nyögök és lehallatszik. Nem ertem ezt eddig miert nem tudtak megerteni, ill. mast ez miert nem zavar. Mindenesetre ez is jo nagy kicseszes az elettől... Regen olyan ideges lettem ha belegondoltam higy masok meg se tudjak erteni ezt egyszerűen, mert nekem ennyivel nehezebb mint masnak. De mar nem erdekel ez van es kesz en ezt kaptam. Bocsi a panaszkodasert, muszaj volt kiírnom
2017. aug. 2. 04:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!