Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vessek már véget ennek...

Hogyan vessek már véget ennek az egésznek?

Figyelt kérdés
Szorongásaim teljesen kikészítenek. Pszichoszomatikusan mindent beképzelek magamnak.állandó gyors szívverésem van,ami idegesít,mellé hol itt fáj hol ott. Régen ki lettem vizsgálva azt mondták szorongástól van. Pánikbeteg is vagyok. Tegnap beképzeltem hogy trombózist kapok. Mellé rosszul is lettem,gyors szívverés,zsibbadás, hányinger stb. Elkezdtem fulladozni azt hittem kimúlok. Pár napja fáj a hasam,beképzeltem hogy májrákom van, voltam vele orvosnál aztán ultrahangon kiderült,hogy semmi bajom. Azóta nem fáj a hasam.Nézegetem a bokám is állandóan,mintha be lenne dagadva félek hogy ödémás lesz.Én már ezt nem bírom. Így nem lehet élni. Munkám nincs,szüleimmel élek, párkapcsolat nulla,nincs 2éve,barátaim nincsenek.30éves vagyok.Apám egész nap szid,alkoholista.Anyám meg állandóan rajtam csüng semmi privát életem nincs.Neki is én vagyok az egyetlen társasága.Semmi szocializáció.Az ingyen pszichológus nem ér egy ftot sem,pénzest meg nem tudom finanszírozni. Napi több tábla csokit,édességet eszem,sokszor semmi mást nem kívánok.Körülöttem mindenkinek van gyereke kapcsolata,visszahallom hogy ki esküdött meg,költöztek össze stb. Ilyenkor meg akarok halni. Nincs pénzem,emiatt kimozdulni se tudok,még bevásárolni a szomszéd városba se tudok elmenni.Anyukám megy akinek sérve van,mivel nekem több a buszjegy.Állást is folyamatosan keresek,oda se kellek.Hogyan tudnék ebből a f**sból végre kikerülni?
2017. aug. 5. 11:17
 1/7 anonim válasza:
Irj privátba megbeszélhetjük. Segitek rajtad !
2017. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána a paleo étrendnek.
2017. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a baj bármit is tanácsolunk, a te akaraterőd nélkül nem lesz változás.


Én azt mondanám elsőre, hogy ez az erős hipochondriád összefügg ezzel a bezárkózottságoddal, és ezen az ingerszegény környezet egyáltalán nem segít. Nem kezdtél még el élni, nincs öröm az életedben és emiatt félsz ennyire a betegségektől, mert ha megbetegedsz akkor már lehet nem is lesz esélyed élni.

Sürgősen javítanod kell a helyzeteden. Keress munkát, tök mindegy hogy milyet, nem tudom milyen végzettséged van. Biztos van a környéken, ha más nem elmész egy gyárba, de legalább legyen valamennyi pénzed.


Az ingyen pszichológusnál már jártál, vagy eleve nem is akarsz menni? Egyébként ilyen helyzetben jól jöhet, ha még nem jártál kezdjél el. Egyrészt neki elmondhatod a bajod, kibővül a szociális tered, másrészt meg nem feltétlen rossz szakember, attól mert nincs magánpraxisa. Ugyanazt az egyetemet végezte, mint a fizetős. Csak ne tőle várd a változást.

Azt ő is fogja mondani, amit én is mondok: hagyj fel a kifogásokkal. A csokoládé árából biztos, hogy kijönne egy buszjegy, bár tudom hogy egy alkoholista szülő sok pénzt el tud venni a családtól, de valahogy muszáj leszel a sarkadra állni.

A legfontosabb: munkát találni. Ebben a helyzetben én elfogadnám a legelsőt, aztán ha lesz egy normális egzisztenciám akkor gondolkodnék kényelmesebb munkán.

A csokoládét tedd le, mert nem hiszem hogy az elhízás javítana a helyzeteden, sőt....

2017. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Soha ne add fel!

2. Ne azzal foglalkozz, hogy kinek mennyi gyereke, pénze, stb van. Ne nézegesd a fakebukot, hasonlókat.

3. Munka. Az se baj, ha a kukoricát kapálod. Kimozdulsz, emberek közt vagy, és még pénzt is kapsz érte. Barátokat/barátnőket találhatsz.

4. Eleinte egyedül, pénz nélkül is mozdulj ki. Nem csak plázába lehet menni. Menj el bicajozni, sétálni. Ha jó kondiban vagy, bicajjal akár 30 kilométerre lévő helyekre is eljuthatsz teljesen ingyen.

5. Fontos!! Ne azt figyelgesd, hogy épp hol szúr, nyom, stb, hanem kifelé figyelj! Összpontosíts a tájra, nézegesd a házakat, embereket, stb.

6. Alakítsd át a gondolkodásodat negatívból pozitívvá! Nézzél motivációs videókat, pszichológiai előadásokat. De ne Szabó Pétert! Jó Feri atya (Pál Ferenc), vagy Popper Péter

7. Ne a nyomorodra koncentrálj, hanem tegyél meg mindent, hogy jobb legyen az életed. Van interneted. Tanulj nyelveket, olvass, szervezz, tervezz, gondolkozz.

Ne hálálkodj, hanem vágj bele!

2017. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszi a válaszokat. Először is nagyon rossz helyzetben érzem magam,hiába csinálok bármit kudarcot vallok. Mint pl az álláskeresés. Egy gyárba nem kellek nem hívnak hiába adtam be az önéletrajzom. Kereskedelmi végzettségem van és két nyelvvizsga.Úgy gondolom nem vagyok analfabéta. Voltam külföldön is dolgozni,akkor jött elő a pánikrohamom,igy haza kellett jönnöm. Azóta úgymond romokban van az életem.Megloptak kint majdnem megöltek ezért is lettem beteg tulajdonképpen.Pszichiáternél voltam aztán pszichológusnál.Gyógyszert is szednem kellett aztán jól éreztem magam igy abbahagytam. Tanfolyamra jártam hogy továbbképezzem magam,közben jártam sportolni volt egy csepp pénzem is.Amint ennek vége lett jött az álláskeresés ismét szembesültem hogy nem kellek sehova ,nem jártam többet sportolni nem maradt pénzem se. Bezárkóztam megint.Utálom a falut ahol élek itt több kmeres körzetben semmi nincs.
2017. aug. 5. 14:36
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és nincs facebookom,nem érdekel másoknak az élete. Csak én is ennyi idősen igényelném a szeretetet hogy családot alapítsak,de úgy érzem nem vagyok méltó rá. És ez a környék olyan rossz hogy két gyárba mehetsz dolgozni segédmunkásnak aztán ennyi mivel nem lehet a műszakokból hazajönni a busszal. Nincs biciklim. Amig más kenyeret főtt ételt eszik addig én a csokit. A pszichológus megtanitott relaxálni de igazábol nem érdekelte hogy elsírom magam hogy mennyire szenvedek,kb 15 percet szánt rám aztán kidobott. Akkor is magányosnak éreztem magam. Amikor kicsit jobban éreztem magam az saját magamnak köszönhető. Jobb lenne befeküdni egy pszichiátriára ahol csak aludnék öntudatlanul és nem tudnék semmit a világról. Mert nem ilyen életet szerettem volna. Legalább ha egy barátom lenne aki támogatna de mind elment mihelyt akadt nekik kapcsolata munkája stb. Felszivodtak. Amikor segítség kell akkor veszik fel velem a kapcsolatot. Kihasználtnak éreztem magam világéletemben.
2017. aug. 5. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel más nem tud segíteni, kérj segítséget Istentől! Én is így tettem, bevált. De magadnak is meg kell tenni mindent, hosszútávon jön meg az eredmény. Sose add fel.


Mit tanultál tanfolyamon?


Létezik gondviselés, Jézus is tanította:

Máté

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Vagyis: Isten nem hagyja, hogy a Benne hívőnek ne legyen munkája, egzisztenciája. Higgy ebben, s ezzel a tudattal tarts ki, mozgass meg minden követ, hogy munkát találj. Akár városban.

Isten is megteszi az ő részét!


Zsolt. 60

13. Segíts ki minket a nyomorúságból, mert emberi segítség hiábavaló.


Olvasd a Zsoltárok könyvét!

2017. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!