Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus miért nem mond...

A pszichológus miért nem mond semmit arra amikor elmondtam hogy sorozatosan bántalmaztak?

Figyelt kérdés
Nem is foglalkozik vele
2017. aug. 11. 07:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%

Mert nem azért van ott hogy egyutterzoen megadja neked a napi figyelem-adagod.

Nem szabad azt erezned, hogy már megint e körül forog minden, mennyire nyomorította meg az életed, mert abból rögtön hárítás lesz, hogy azért nem tudsz normális lenni mert veled ez történt, nem is tehetsz róla....

Elhelyezte az információt, ennek ismeretében folytatódik amit eddig csináltatok.

2017. aug. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

de én arra vágyok hogy egyutt érezzenek velem.

Komolyan akkor mire van a pszichológus?

2017. aug. 11. 08:07
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Hogy fizess egy rakás pénzt azért, hogy találgasson.
2017. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nekem az a problémám hogy kb. egy év tizedik bántottak az iskolában és mintha ne msi lenen probléma az ő szemszögéből "csak piszkáltak". szerintem megérdemlem az együttérzést.

Csak bólogat és érdemben nem szól hozzá ehhez.

2017. aug. 11. 08:11
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem erre igenis kéne tudnia válaszolni valamit. Nem hagyhat egyedül ezzel a tudattal, de az tény, hogy ő csak hozzásegít ahhoz, hogy megtaláld a probléma megoldását. Neked kell rájönnöd, de ettől még reagálnia kellett volna szerintem valamit.
2017. aug. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Hagyja, hogy kibeszéld magad. De a pszichológus tényleg nem arra van, hogy sajnálgasson és átöleljen és elmondja, hogy jaj te kis szegény, mennyire rossz lehetett neked.

Biztosan mondd valamit, mert gondolom, nem csak te beszélsz folyamatosan.

Ne várd, hogy azt tegye, mondja, amit te elvárnál. És persze másokkal sem ilyen módon alakítsd a kapcsolataidat, mert akkor mindig csalódni fogsz. Az emberek nem úgy viselkednek, ahogy mi elvárjuk tőlük, ahogy mi tennék. Hiszen ők nem mi vagyunk.

2017. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés a jó szakember. Vannak, akik kb. annyit érnek, mintha egy ismerőssel beszélgetnél az utcán. Lehet, hogy a tied is ilyen.
2017. aug. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ha komolyan együttérezne veled, akkor nem tudna reálisan segíteni, mert "érzelmileg érintetté válna".

Nem vagyok szakember, de olyan esetekben, amikor valakit rossz emlékek tartósan kísérnek, állítólag pszichoterápia szokott segíteni.

2017. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Olyan hidegnek tűnik, mintha egy fal lenne aki nem azt mondja amit hallani akarok, vagy amit az interneten olvasok. En azt várnám hogy legalább felvilágosítana hogy ilyen helyzetben mit tehetek.
2017. aug. 11. 08:56
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt tényleg ne várd, hogy azt fogja mondani, amit te akarsz hallani, vagy amit olvastál :)

De mit mondott? Azért valamit csak mond? Vagy tök kuka?

Kérdezz tőle, akkor kénytelen lesz válaszolni :)

2017. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!