Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szórakozik vagy ez tényleg...

Szórakozik vagy ez tényleg betegség?

Figyelt kérdés

Járok egy férfival négy hónapja. Már az első randin elmondta, hogy depressziós, de nem szed rá semmit, csak néha nyugtatókat. Elég zárkózott volt, de tudunk beszélgetni komolyabb dolgokról is és jónak tartom a kapcsolatunkat.


Kb. két hete azt mondta, hogy nagyon meg van zuhanva hangulatilag. Úgy volt, hogy holnap elutazunk, de ha hívom, hogy mikor indulunk, nem veszi fel. Facebookon sem válaszol, viszont fenn van, poénokat írogat az ismerősei képeihez. Kedden szerettem volna ebédelni menni vele, mert szabin voltam, de nem akart menni a rosszkedv miatt. Este viszont a barátaival szervezett programot...


Elbizonytalanodtam. Elég szánalmasnak érzem, hogy két hete szinte mindennap kedves üzeneteket írok, válasz nincs, de az elhúzódás mintha csak nekem szólna.


Tudom, hogy a depressziós embernek érzelmi nehézségei vannak de most elgondolkodtam, hogy lehet, hogy csak engem nem akar látni és szakítani akar. Megkérdeztem erről, de azt mondta, hogy nem akar szakítani. Mire véljem, hogy mindenki mással vidámkodik, engem meg kerül?

Jól jönne, ha valaki megosztaná a hasonló tapasztalatát.


2017. aug. 12. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:

szia... tök mindegy, mi van a háttérben, nem úgy bánnak veled, ahogy szeretnéd / ahogy megérdemelnéd. Szakítsd meg minél hamarabb a kapcsolatot, ne mássz bele még jobban.

Amúgy nekem is volt egy depissel valami kezdődő kapcsolatom, és először minden oké volt, aztán meg már nem. Úgy állította be, hogy ő sehova sem jár, aztán kiderült, hogy a szülinapját megünnepelték, hatalmas vendégséggel és csak engem nem hívott meg.

2017. aug. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát... mielőbb véget kell ennek vetni.
2017. aug. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyugtatók nem kezelik a depressziót. Ha ő nem akar tenni a depressziója ellen, tehát nem is kezelteti, akkor egy ilyen emberrel, mint ahogy te is tapasztaltad, semmit sem tudsz kezdeni konkrétan.

Lépj tovább.

2017. aug. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ettől tartottam. Volt orvosnál még a kapcsolatunk előtt egyszer, de azt mondta, semmi haszna nem volt a beszélgetésnek. Nyugtatót szokott bevenni meg elutazik valahova, ha nagyon kivan.

Én azt gondolnám, úgy tudnék segíteni, ha rá tudnám beszélni valahogy a kezelésre, de ez sajnos nem sikerült.

2017. aug. 12. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!