Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlreagálom vagy beteg vagyok?

Túlreagálom vagy beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Egy éve volt egy pánikrohamom. A semmiből jött azelőtt azt se tudtam mi az a pánikbetegség. Akkoriban sokat stresszeltem az érettségi miatt. Miután leérettségiztem, továbbra is bennem volt az a stressz ami már hónapok óta tartott. Tudtam hogy nincs min idegeskedni, mégis stresszeltem. Az első pánikrohamom másnaposan volt. Másfél óráig tartott. Azután elkezdtem szorongni. Nem tudtam aludni, nem tudtam enni sem. Elmentem egy pszichológushoz. Elég volt pár órát beszélgetni vele és nem volt semmi bajom utána. Nem kellett gyógyszer sem. Viszont azóta sokkal érzékenyebb vagyok. Kis dolgokon annyira tudok stresszelni mintha a világ legnagyobb problémája lenne, és amit más normális ember telibesz.r. pánikrohamom nem volt azóta. De a szorongás jelen van ami sokszor megnehezíti az életem. Mostanában az alvás is nehezen megy. Észrevettem hogy gondolkodni is nehezen tudok és sok mindent elfelejtek. Félek hogy ennek következménye lesz és maradandó. Nem akarok tóbbet szorongni. Boldog akarok lenni és nem félni minden nap :(

20/L


2017. aug. 12. 03:57
 1/3 TR75 ***** válasza:
Nyilván volt ennek az egésznek egy háttere, és az nem biztos, hogy rendbe lett téve. Lehet, hogy érdemes lenne egy pszichológussal ezt végigbeszélni.
2017. aug. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelenleg én is hasonlóval küzdök/küzdöttem. Egy nagy stressz hatására visszatért egy régi enyhe pánikbetegségem, ami persze nem múlt el azután, hogy minden szépen elrendeződött. Lassan, de azért helyre lehet ebből jönni.

A legeslegfontosabb, hogy azt az egy pánikrohamot elfelejtsd és még csak véletlenül se gondolj rá, ha úgy érzed, hogy emelkedik a stressz-szinted. Tudom, hogy nehéz, de erről el kell terelned a figyelmed. Aztán csinálhatod azt, hogy kihívás-szerűen belesétálsz enyhe stresszhelyzetekbe és a végén mindig átgondolod a dolgot, majd gondolatban megdicséred magad, hogy ügyes vagy, ezt is túlélted, nem lettél rosszul, stb. Ilyen lehet például, hogy egyedül elmész felfedezni valamit. És végül, nagyon sokat segít, ha keresel egy hobbit, ami leköti a szabad óráid és esetleg a nem szabad óráidban is agyalhatsz inkább azon a stresszelés helyett. Ilyen nekem például a festészet.


Nem kell félned. :) Egyáltalán nem tűnsz súlyos esetnek.

24/F

2017. aug. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólóval nagyon egyetértek, én is gyógyult pánikos vagyok. Nekem is egyszer volt egy nagy rohamom, utána csak szorongtam. Több mint fél évembe telt legyőzni, de sikerült. Tényleg sokat segít egy hobbi, a sport. Illetve járj továbbra is pszichológushoz, ameddig nem érzed úgy hogy most már menni fog egyedül is. Sok sikert!
2017. aug. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!